• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Hosszú távú tapasztalata van valakinek, aki konkrétabban meg tudná mondani mennyit csökkent a fényereje 1-2 év után, vagy hogy hány év után kellene kicserélni a szalagokat?
 
Hosszú távú tapasztalata van valakinek, aki konkrétabban meg tudná mondani mennyit csökkent a fényereje 1-2 év után, vagy hogy hány év után kellene kicserélni a szalagokat?
Szerintem erre nem lesz konkrétum, mert minden led más és más. Plusz ezeket a lámpákat mindenki máshogy járatja más környezetben.
 
Ha Chihiros lámpához rendelek lábakat (Stainless Stand), azt párosával küldik, tehát a lámpa mindkét végére kapok egyet-egyet, vagy lámpánként 2db-ra kell leadnom a rendelést is?
 
Ha Chihiros lámpához rendelek lábakat (Stainless Stand), azt párosával küldik, tehát a lámpa mindkét végére kapok egyet-egyet, vagy lámpánként 2db-ra kell leadnom a rendelést is?
Tegnap előtt vettem át, 2-2 láb volt benne. Szóval összesen 4 láb. ;) Meg egy újabb csavarhúzó.
 
Utoljára módosított:
Ha Chihiros lámpához rendelek lábakat (Stainless Stand), azt párosával küldik, tehát a lámpa mindkét végére kapok egyet-egyet, vagy lámpánként 2db-ra kell leadnom a rendelést is?

Kettőt küldenek mindkét végére egyet-egyet. :) (Mármint ahogy te fogalmazol négyet. :D )
Egy láb két drót+műanyag, ebből van kettő a csomagban.
 
Hosszú távú tapasztalata van valakinek, aki konkrétabban meg tudná mondani mennyit csökkent a fényereje 1-2 év után, vagy hogy hány év után kellene kicserélni a szalagokat?

Szia, én kb 1 éve használok egy 301-est és eddig nem érzékelhető a fényerő csökkenése. Naponta 9-11 ig és 15-21.30 ig világítok kb 30%-on.
 
Valaki akinek Chihiros C tipusú nano lámpája van tudna nekem mondani egy teljes hosszúságot? Pl C301 xy cm
27cm hosszú akváriumra szeretnék venni egyet de csak a led panel méretére találok adatot.
 
Valaki akinek Chihiros C tipusú nano lámpája van tudna nekem mondani egy teljes hosszúságot? Pl C301 xy cm
27cm hosszú akváriumra szeretnék venni egyet de csak a led panel méretére találok adatot.
A Hinterfeld honlapján fent vannak a teljes méretek is (whole lamp dimensions), ami egyébként 30 mm-rel hosszabb minden típus esetében, mint amit jellemzően megadnak panel méret...
 
A Hinterfeld honlapján fent vannak a teljes méretek is (whole lamp dimensions), ami egyébként 30 mm-rel hosszabb minden típus esetében, mint amit jellemzően megadnak panel méret...
Pontosan erre voltam kíváncsi, hogy mennyi a felfogató rész mérete! Ezek alapján 30mm. Hálás köszönet a gyors válaszért :)
 
Sziasztok! Egy low-tech 100x40x50-es aki fölé rendeltem A901-est, amire az alábbiakat írják:
  • Lamp dimension : W890 x D60 x H10mm
  • Power consumption: 55W
  • LED: white, 180pcs.
Vagyis kb 4,5A lehet az áramfelvétele.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt így közvetlenül rá lehet kötni egy TC420-ra, ha átmeneteket szeretnék? Vagy az a plusz fél Amper már tönkretenné egy idő után?
A másik meg, hogy véleményetek szerint lenne értelme hozzá/rá/mellé-berhelni egy-két piros (esetleg kék) ledszalagot? Vagy jó úgy a fénye ahogy van?

Köszi!
 
Közben meg is érkezett az A901-es, úgyhogy csináltam gyorsan egy pár összehasonlító fotót. Kamera manuális módban, pontosan ugyanolyan beállításokkal. 200 literes 50cm magas akvárium fölött. A bal oldalon a régi 6db T8-as cső, a jobb oldalon a maxon járatott Chihiros led.
comparsion1.png comparsion2.png
Színekben látszik azért a különbség, a fényerőben annyira nem érzékelhető nekem.
 
Maxon járatva ezek eléggé melegszenek, én a helyedben dimmelnék rajta kettőt lefelé és mellé raknék még egy ugyanilyet, szintén dimmelve lefele. Úgy már érzékelhető fényerő különbséged lenne.

És nem csoda ha fényerőben nem látsz sok különbséget, a Chihiros kb. 8200 lument tol (gyári adat), egy 16W-os T8 cső meg kb. 1300 lumen, nálad ez 6x, 7800 lumen. :D
 
Letekertem én is, csak az összehasonlítás kedvéért csináltam a képet a max fényerővel. Remélem elég lesz 1db lámpa így CO2 nélkül, 80%-on kb 33 lumen / literre jön ki. Meglátjuk.
 
Letekertem én is, csak az összehasonlítás kedvéért csináltam a képet a max fényerővel. Remélem elég lesz 1db lámpa így CO2 nélkül, 80%-on kb 33 lumen / literre jön ki. Meglátjuk.
Miert nem A901 Plus-t rendeltel? Az 100%on 14200 lumen, igy sokat lehet dimmelni rajta novelve a ledek elettartamat.
 
Jaja, a plus az igazából két sima pilács egybegyúrva. A két külön lámpa mondjuk azért jobb talán mert szabadabban tudsz variálni az elhelyezésükkel. Mélyebb akvában jól jön hogy ne legyenek árnyékos részek.
 
Miert nem A901 Plus-t rendeltel? Az 100%on 14200 lumen, igy sokat lehet dimmelni rajta novelve a ledek elettartamat.
Azért a plusznak az ára is majdnem a duplája, és nekem úgy tűnt (de még most is), hogy nem fog kelleni akkora fényerő. Az biztos, hogy kényelmes a nagy tartalék, de cserébe egy ilyen hosszúnak az áramfelvétele is elég sok így egy dróton. 6A-es tápot adtak hozzá amúgy. Ha meg mégis kevés lesz, akkor lehet, hogy inkább építek egy ledszalagos DIY lámpát. :)
 
Back
Oldal tetejére