• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Hmm, akkor jófejek és nem írják rá a dobozra a valós értéket? Akkor újabb pluszpont a Chihiros mellett. Köszi a választ.
(Egy Japánból érkezett csomagunkat 2 hónapig őrizték, felbontották, és úgy hányták vissza a cuccokat, mintha szemét lenne...Úgyhogy mi sem szeretjük annyira a Postát)
 
Szerdán meg tudom mondani a dobozon feltüntetett árat, ha fontos.
Emlékeim szerint nem a tényleges árat írták rá.
A neten ezt találtam:
Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről érkeznek, de az értékük nem éri el
- magánszemélytől érkező küldemény esetében a 45 eurót,
- külföldi jogi személytől érkező küldemény (ún. rendelt áruk) esetében a 22 eurót.

Forrás:
https://www.posta.hu/static/internet/download/Maganszemelyek_vamkezeles120101.pdf

Az enyémet Mr. Chen küldte ;) vagy Wong esetleg Tas-Lee
 
Azt írják nekem a yout-csatornán, hogy szentségtörés a lefolyócsőből a lámpatartó, hogy nem volt rá pénzem? :ROFLMAO: De volt rá majom, ahogy ATI lámpára és ADA bútorra is:shifty::facepalm::D

Imádom mikor arra sem veszik a fáradságot, hogy angolul írjanak :facepalm::mask:
(a bojleres komment természetesen neki szól :p)
 
Szerdán meg tudom mondani a dobozon feltüntetett árat, ha fontos.
Emlékeim szerint nem a tényleges árat írták rá.
A neten ezt találtam:
Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről érkeznek, de az értékük nem éri el
- magánszemélytől érkező küldemény esetében a 45 eurót,
- külföldi jogi személytől érkező küldemény (ún. rendelt áruk) esetében a 22 eurót.

Forrás:
https://www.posta.hu/static/internet/download/Maganszemelyek_vamkezeles120101.pdf

Az enyémet Mr. Chen küldte ;) vagy Wong esetleg Tas-Lee
Igen, ezt én is megtaláltam, azért paráztam tőle, hogy vajon a tényleges árat írnak-e rá, vagy még annyit, hogy elkerülje a vám ügyintézők figyelmét. Mert ha még megkapom rá a 27% áfát, akkor jobban megéri itthon nézni valamit. Annyira nem lényeg az ára, ha úgysem a valós van rajta. :rolleyes:
 
A doboz kb. minden oldalról gyűrött volt, de az alu lámpatestet nehéz meghajlítani. Szerencsére...
Annyira mégsem.(n) A második lámpám L alakban érkezett, pedig a DHL hozta... Egész jól sikerült visszaegyengetni:) Persze ez a csomagolás hanyagsága miatt történt.
 
Én meg egy "csíptetős" C szériával is megpróbálkoztam bár nem nekem lesz de Én vagyok a "disztibutor" :D
Majd azért arról is tolok fotókat ha megjön.
Ez kb így néz ki :

View attachment 32063
Én pénteken (tegnap) rendeltem egy C361-es típust a 352x200x255mm-es nano-ra. A leírásban szereplő képek alapján a 352-es oldallal párhuzamosan felszerelve nekem ez lesz a jó méret. Kíváncsi leszek... Arról nem találtam infót, hogy milyen vastag üvegre lehet felszerelni. Nekem be van ragasztva 2db 3mm vastag üvegcsík a 200-as oldalakra. Ezen csúszik az üvegtető. Mivel tető nem lesz rajt, reménykedem, hogy fel fogom tudni csiptetni a lámpát. Ha nem, akkor kap valami külső megoldást.
 
RGB 60 :Még nincs akváriumom .Csak kipróbáltam . Egy garnélásra szánom majd . 9 nap alatt még soha semmi nem jött meg Kínából nekem free csomagban . Szineket jól hozza erős a kék ,zöld szerintem. Max teljesítményen frankón meleg üzemi hőmérséklete elméletileg 45 fok körül van. Sötét szobába készültek mobilos képek.

View attachment 32058 View attachment 32059
Mikor tervezed beüzemelni? Pár képnek örülnek [emoji4] Egy RGB 45/A451 Plus rendelésen gondolkozom, szintén garnélás felé menne...

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
 
Üdvözletem mindenkinek!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a melegedést hogyan oldjátok meg? Nekem egy A szériás 301-es van, 30 centi, de a felső két fokozaton megfoghatatlan, felülről a harmadikon a jelenlegi 26 fokos szobahőmérséklet mellett majdnem nem állja a kezem már ott sem. Mivel nem vagyok itthon a világítási időszak egy elég nagy részében és nem szeretném a házat sem felgyújtani, ezért eléggé visszavéve használom jelenleg a low techem felett, de így már nem igazán van értelme az egésznek... Valakinek valami ötlet? Lehet megérné inkább beruházni valami másra, ami nem ennyire problémás?
 
Mikor tervezed beüzemelni? Pár képnek örülnek [emoji4] Egy RGB 45/A451 Plus rendelésen gondolkozom, szintén garnélás felé menne...

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről

Beüzemelés még nagyon messze van sajnos. KB 1-2 hónap szerintem.
Elég sok kép van fent a neten.

pl: http://aquascape-promotion.com/aquaforum/index.php?/topic/1745-chihiros-rgb-obzor-svetilnika/

látszik hogy tud deformálodni ha felmelegszik .Ezt máshol is irták maxon nem jó járatni hacsak nincs ventilátoros hütés . Olcsó de helyén kell kezelni .Szerintem garnélás halasra jó dőntés ,de ez csak az én véleményem.

https://www.ukaps.org/forum/threads/chihiros-rgb-led-for-planted-aquarium.48072/
 
Utoljára módosított:
A lámpa elég keskeny. Nálam 25cm az akva mélysége, és rendeltem a másodikat, mert így vagy elől van jó fény, vagy hátul. Vagy középen, kompromisszumokkal. Mondjuk ez high tech növényes (lesz), nem tudom viváriumban milyen fényerő a célod.
 
Sziasztok. Szemezgetek enis egy ilyen lámpával. Nekem 80szeles aki fole kellene. Nem találok sehol semmit igy ebbe a markaban hozza. Tudnatok nekem esetleg linkel segiteni hogy na hülye gyerek ez neked a jo?:D
 
Sziasztok. Szemezgetek enis egy ilyen lámpával. Nekem 80szeles aki fole kellene. Nem találok sehol semmit igy ebbe a markaban hozza. Tudnatok nekem esetleg linkel segiteni hogy na hülye gyerek ez neked a jo?
Szia ! A link nem játszik itt a fórumon de :
Az öböl aukciós portálon a keresőbe üsd be : Chihiros A-Series
Az itt feldobott ajánlatok közül olyat keress ahol megtalálható az EU plug és ami neked kell A801 es széria szám ilyen van jelenleg @xspirit Tomi barátomnál is.
 
Szia ! A link nem játszik itt a fórumon de :
Az öböl aukciós portálon a keresőbe üsd be : Chihiros A-Series
Az itt feldobott ajánlatok közül olyat keress ahol megtalálható az EU plug és ami neked kell A801 es széria szám ilyen van jelenleg @xspirit Tomi barátomnál is.
Bocsi de sötét vagyok nemzetközi vásárlásokban. Az eu plug mit jelent pontosan ?
 
Back
Oldal tetejére