• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Van valakinek tapasztalata a Chihiros LED lámpákkal?
Sziasztok!
Arról szeretnék érdeklődni, RGB series lámpával van-e már valakinek hosszabb tapasztalata? Ahogy olvasgattam legtöbben A-t rendeltetek. Illetve mi a különbség az A es E szeria között? Mindegyik dimmelheto? Ha mar le van irva sorry, igyekeztem vegigbogaraszni a topicot előtte.. köszi a válaszokat előre is
 
Sziasztok!
Ez az ADA aquasky lámpával is működik?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Ez a dimmer 5-24v-ig működik. Az aquasky 601 meg 39 voltról megy, úgyhogy nem :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Megfogom a fullra dimmelt lámpát és hidegnek érzem?... persze annélkül, hogy be lennék bassszcsizva.:D Bizony, eltakart szenzorral (hogy a ventik azt ne hűtsék) 30,5 fokot mértem 2 óra maxon járatás után. Állat!:love: Aki látta a teszt vidit, vagy ilyenje van tudja, hogy 50 fok körül van alapból. Avagy megérte vele szopni.:)
oFbgl7ArMBquY-vFyZ25tU2t3YE8f5EHTXQRViwmP62weSbpNeE1QDr5qwRg?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
aOhMTcPnP3D7s8hPujmTORrbtJ9Hq7T13xrZ2pnbcHoff9O46uxLr62HLsKg?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
RGB 60 :Még nincs akváriumom .Csak kipróbáltam . Egy garnélásra szánom majd . 9 nap alatt még soha semmi nem jött meg Kínából nekem free csomagban . Szineket jól hozza erős a kék ,zöld szerintem. Max teljesítményen frankón meleg üzemi hőmérséklete elméletileg 45 fok körül van. Sötét szobába készültek mobilos képek.

20170526_100207.jpg 20170526_100523.jpg
 
A801-el kapcsolatban, szerintem a fényereje elég egy 112literre High-techben, de akkor -1re van dimmelve, így lehet rajta szárítani az adagolókupakokat :D
DE keskeny... nem világítja be megfelelően a részeket, plána ha van egy akkora gyökér mint nekem. Tudom az én hibám... :)
Így szükség van ebből legalább egy párhuzamra is. A + 1 sorosak már talán jobbak, de ami úgy van telepítve mint nekem, oda az sem lesz jó :)
Javaslom, mielőtt megrendeli vki, gondolja végig a scape-t! 40cm magasság fölé is gyengének érzem, vagy elmelegíti magát...
Lowtech növényekhez hibátlan.
 
Igen, ha high-techbe vennék A (vagy bármelyik :D ) sorozatot, akkor @Trappista szaktárshoz hasonlóan (persze ezzel nem azt mondom hogy mindenki csináljon egy Root Octopust :D ) kettőt pattintanék az akva fölé, és minimum -2-re dimmelve használnám. Úgy már dekortól függetlenül is jól bevilágít mindent, nincs árnyékos rész, a fényerő is több mint elég, és a lámpa sem sül meg. :D

Nekem garnisok fölött megy chihiros LED, dimmelve tökéletes még egy is. De az egyik ebből low-tech, a másik meg fél-high (teljesen majd akkor lesz, ha végre beüzemelem a nagynyomású CO2-t, de a palacknál áll a dolog, ugye @Szabó Henrik ? :) :D :D ).
 
kettőt pattintanék az akva fölé, és minimum -2-re dimmelve használnám. Úgy már dekortól függetlenül is jól bevilágít mindent,
Így van,nekem is kettő világít az akvárium felett,de lehet bármilyen lápád ha a dekorok úgy vannak elhelyezve hogy a felülről jövő fényt lefogják mindig is lesznek árnyékos helyek,de ez hardscape függő lehet hogy néhol pont ez a cél.
Egyébkén Én is most rendeltem hozzá lábakat,két okból,az egyik a bevilágítási szög mert minél alacsonyabban van a lámpa annál jobban egy területre világít csak,a másik indok hogy fás elrendezésnél előfordul majd hogy kilóg valami így nem lesz elég hely a lámpának,és még egy dolog még kettesre dimmelve is a felső köves részek azért elég rendesen zöldülnek tehát közel van a fény.
Majd referálok a lábakról ha megjöttek.
 
Nekem jövő héten megjön (ha az MPL is úgy akarja, mert már hétfőn az országban volt a csomag) a plusz fémlábbal rendelt 45 centis A széria, majd szétfotózom nektek.
(Sunsunt a pinyóban azért nem tudom felrakni mert nagyon kilóg a fa dekor, ennél elvileg brutál magasra fel lehet emelni.)
 
Nekem is egy 45cm-es A seria van és sajnos már a 24cm-es "mélységgel" is küzd a lámpa. A növények elvannak de a stemek mindig arra hajlanak amerre a lámpa áll. Lehet magasabbra emelve jobb lenne a helyzet. Egyébként nálam elviszi -2re dimmelve a hightech nanot is. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a tapasztalat az RGB-vel :)
 
Én még vacilálok a fémláb és a függesztés között. Előbbit a könnyebb vízszintes pozicionálás és egyszerűség, utóbbit az esztétika és a korlátlan emelés miatt tartanám kivánatosnak.
A jelenlegi lábnak viszont mennie kell! :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Üdv!
Szóval nem is reméltem hogy ilyen hamar megjönnek a lábak röpke másfél hétbe tellett.
A lényeg hogy felszerelésre került,kicsit kell küzdeni hogy végigcsússzon a menetben a lámpatestben,de nem vészes a magasság iszonyat sok méretben állítható és a
lábaknak köszönhetően akár 90 cm széles akváriumra is felrakható gond nélkül.
Egy kicsit fura hogy a lábak az akváriumba minimálisan belógnak de mivel víztiszta akrilból vannak így nem zavaró a látvány.
Szerintem jobb lett a fényelosztás is és így jobban is lehet turkálni az akváriumban,na meg majd elférnek a kis kikandikálő fák na meg az emers részek is.
Jelenleg a fotókon mindkét lámpa kettesre dimmelve fut,ennyi bőven elég a jelenlegi koncepcióhoz de ha maxra tolom megvakulok :D,na meg elönt az alga.
Na egy szó mint száz így teljes a lámpa,de jöjjenek a képek :

IMG_20170531_190735.jpg IMG_20170531_194125.jpg IMG_20170531_194132.jpg IMG_20170531_194142.jpg IMG_20170531_194153.jpg
 
Sziasztok! A Chihiros 401-ese az egyik esélyesem. Bay-ről, vagy Aliról rendelt áru esetében nem akadt meg a vámon? :cautious:
 
Sziasztok! A Chihiros 401-ese az egyik esélyesem. Bay-ről, vagy Aliról rendelt áru esetében nem akadt meg a vámon? :cautious:
Szia Meskó!
Nekem kb. két hete érkezett Tsájna öbölből egy 601-es, és nem a vámon akadt meg (gondolom, mivel nem kértek be számlát).
Ellenben a magyar posta nevű, gyönyörű bolygónkon létrehozott mesterséges fekete lyukban vesztegelt kb. 1 hónapig.
Aztán galaktikus csoda történt: a feladó által megadott időintervallum utolsó napján - elhagyva a szingularitást - kézbesítették.
A doboz kb. minden oldalról gyűrött volt, de az alu lámpatestet nehéz meghajlítani. Szerencsére...
 
Back
Oldal tetejére