• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Egy dolgot nem értek, csak egy fajta rácsot lehet kapni, tehát a lényeg mindegyiknél ugyanaz, akkor miért van különbség árban a típusok között? Sőt nem csak ebben hanem, hogy az egyik fajtája fertőtlenítő, a másik meg algaölő.
 
Irulok-pirulok, de én is vettem két hónapja egy shrimp-et. Gondoltam ennyi pénzért egy próbát megér. Nagyon igényes a csomagolás és a benne található kütyü sem kelt bazári érzést. Az új akvámba szánom, a régibe már nem állítottam üzembe.

tamás
Szerintem nincs ebben semmi pirulni való :)
 
Készítettem egy képet az első próbaüzem (60 másodpercnyi porlasztás) után péntek este és egyet tegnap este is (1 teljes nap működés után). Főszerepben az ecset-staghorn kombó.

60 sec után:
After one run by Andris_87, on Flickr​

1 nap után:
After one day run by Andris_87, on Flickr
Szépen látszik, ahogy az ecset kezd fehéredni. Változást a fonál algán látok még, egy nap működés után a színe megváltozott. Halványabb zöld lett, kevésbé tűnik élettel telinek, de ezt kicsit nehezebb fotózni :)
 
Egy hátrányát tapasztaltam, bár lehet, hogy ez a jelenség a Twinstar-nál is felmerült volna: nekem nem lágy vizem van, így a porlasztót 4-5 naponta kell tisztítanom, mert annyira belepi a vízkő.
 
Sziasztok
mivel eléggé új vagyok és még rengeteg tanulni valóm van így szeretném megkérdezni ennek a kütyünek a nevét és hogy mire használják?
köszi
 
Sziasztok
mivel eléggé új vagyok és még rengeteg tanulni valóm van így szeretném megkérdezni ennek a kütyünek a nevét és hogy mire használják?
köszi
A téma neve a "kütyü" neve is egyben :D és az alábbi szerkezet kínai koppintása erről is van külön téma itt
Twinstar algairtó - természetesen Ázsiából | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
két típusa létezik, az egyik algaölő hatású, a másik halak betegségei ellen(vagy valami ilyesmi) ellen jó. Nálunk főleg algagond van, így mi inkább ezt a fajtát használjuk.
 
Utoljára módosított:
Köszi, hogy megosztottad a képeket a Nano verzióról is! :) Milyen algáid voltak és mennyi idő alatt tüntette el őket?
Jó hallani, hogy vannak már hazai tapasztalatok is szép számmal. Hol bujkáltatok eddig? :)
 
Köszönöm szépen a válaszod még nem olvastam róla a fórumon de ezek után elolvasom.
Pontosan! Nagyon hasznos kis eszköz és elég hatékonynak is tűnik :)
Egészen pontosan 3 típusa létezik: algagondokra, halak betegségeinek megelőzésére és garnélák védelmére.

Garnélák védelmére:
  • SHRIMP (60-120l), 3 mód választható: 60-90-120 literig
Algagondokra:
  • MINI (60-120l), 3 mód választható: 60-90-120 literig
  • NANO (120-250l), 3 mód választható: 150-200-250 literig
  • SUPER (250-600l), 3 mód választható: 300-400-600 literig
Halak betegségeinek megelőzésére:
  • MINI S (60-120l), 3 mód választható: 60-90-120 literig
  • NANO S (120-250l), 3 mód választható: 150-200-250 literig
  • SUPER S (250-600l), 3 mód választható: 300-500-700 literig
Elvileg a terméknek a TDS-re is van hatása, de ezt még nem mértem vissza :)
 
Egy hátrányát tapasztaltam, bár lehet, hogy ez a jelenség a Twinstar-nál is felmerült volna: nekem nem lágy vizem van, így a porlasztót 4-5 naponta kell tisztítanom, mert annyira belepi a vízkő.
Ezt a jelenséget a Twinstar topicban is olvastam. Lehet ez okozza azt, hogy a TDS-re is van hatása?! Lágy vízben tesztelem, de egyébként valószínűleg nálam is előfordulna. Az biztos, hogy most semmi lerakódás nem látszik még a porlasztón (amit egyébként helyesebb lenne elektródának neveznünk :))
 
Nem tudom mi a véleményük azoknak akik sokat barkácsolnak de szerintem pont a lényegen (MUC) nem írja hogy milyen féle fajta az :)
 
Ha már megnyitottam a képeket, be is másolgattam a linkeket. ;)

_MG_9487_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9489_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9490_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9491_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9493_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


_MG_9498_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9492_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9494_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9496_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9498_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9499_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9501_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9520_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9531_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére