• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cérna alga

hunwarp

Főkertész
Nem találtam erre megfelelő topicot, így nyitok egyet, majd a modik elrakják ha el kell. Soha nem volt még ilyen algám. Nem is nagyon tudok vele mit kezdeni. Mostanra gyakorlatilag ez az egy féle csúnyaság van bent. Ez is a mohákon. Van valami ötlet a kiírtására? Nagyon nem terjed inkább csak terjedget. Lépakapcskor szoktam szedegetni, így tartom szinten. Elvileg a sok vas okozza, de ezt inkább kizárnám, mert az nem lehet sok.
Esetleg blackout?
 
Egy kép jó lenne, mert fogalmam sincs melyik algáról van szó. :)
 
Ez az egy algaféle van nekem is, de igen ragaszkodó típus. Örülnék, ha rá tudnánk jönni a megoldásra. Az alábbiakban összefoglaltam mit találtam a neten ill. csináltam eddig, bár nem változott még semmi:
Táp sok-kevés-lassan egy évig jó volt,
magas a vasszint- nálam nem magas,
fény sok-lámpa feljebb,
világítási idő sok- csökkentve,
co2 ingadozik-nem ingadozik, kicsit növeltem is,
lehet nem szereti az áramlást-áramoltató betesz, változás semmi,
különböző bacikultúrák kipróbálása-változás semmi,
gyakori vízcsere- semmi,
amano garnéla megeszi-
nem, nem eszi meg,
fonalalgaevő beszerzése- végül is szép hal...
egy helyen a talaj felkavarását is említették kiváltó oknak,
black out még nem volt.
 
A fotón látható moha nagyon rossz állapotban van. Ez az elsődleges oka az algának.
A moha egyébként egy gonosz dög. 1-2 hét alatt képes az akváriumban található minden lebegő szennyeződést összeszedni. Látszólag minden rendben, de a mohában és a moha alatt is rengeteg kosz van.
Sajnos folyamatos nyírás vagy ritkítás, porszívózás és a mohák alatti kosz leszívása segít csak az ilyesmin.

A fonal még az egyszerűbb fajta. Amikor következő lépcsőben az ecset jön a mohára az már nem jó móka.

A fenti fotó a te akváriumodban készült? A lebarnult moha kiszáradt / elhalt. Kevés rajta az egészséges rész.
 
Nálam a végső megoldás,a diffúzorról reaktorra váltás volt,egyértelműen co2 probléma ez a fajta alga.
Fogkefével alaposan ki kell szedni.
U.i.: a sok fényt is nagyon kedveli!
 
A fotón látható moha nagyon rossz állapotban van. Ez az elsődleges oka az algának.
A moha egyébként egy gonosz dög. 1-2 hét alatt képes az akváriumban található minden lebegő szennyeződést összeszedni. Látszólag minden rendben, de a mohában és a moha alatt is rengeteg kosz van.
Sajnos folyamatos nyírás vagy ritkítás, porszívózás és a mohák alatti kosz leszívása segít csak az ilyesmin.

A fonal még az egyszerűbb fajta. Amikor következő lépcsőben az ecset jön a mohára az már nem jó móka.

A fenti fotó a te akváriumodban készült? A lebarnult moha kiszáradt / elhalt. Kevés rajta az egészséges rész.
Maradjunk abban hogy biztos hogy az alga amit írtani próbálok az cérna. Nem fonál stb. A kép szerencsére nem az enyém. Neten első pár találat. Igazán csak a karácsony mohán van ( egészen belül) a többi növényre sziklára csak úgy rákapaszkodik este, de reggel csipesszel le lehet szedni. A moha a heti vízcserével át van porszivózva.
A fotón látható moha nagyon rossz állapotban van. Ez az elsődleges oka az algának.
A moha egyébként egy gonosz dög. 1-2 hét alatt képes az akváriumban található minden lebegő szennyeződést összeszedni. Látszólag minden rendben, de a mohában és a moha alatt is rengeteg kosz van.
Sajnos folyamatos nyírás vagy ritkítás, porszívózás és a mohák alatti kosz leszívása segít csak az ilyesmin.

A fonal még az egyszerűbb fajta. Amikor következő lépcsőben az ecset jön a mohára az már nem jó móka.

A fenti fotó a te akváriumodban készült? A lebarnult moha kiszáradt / elhalt. Kevés rajta az egészséges rész.
Szerencsére a fotó nem az én akvámban van. A moha látszólag egészséges. Fiffin volt még, de azt levágtam a növény végével együtt. Sajnos a karácsonymohába viszont teljesen belemászott. Lehet a kép akkor nem jó, de ez biztos hogy Spirogyra ami nálam van. Sajnos itt sem segített semmi sem akárcsak hszhalasnál. Lehet az új évet a blackouttal kezdem.
 
Igen, ez a Cladophora!
Megismerem, ellepte az akit, a Parvula tele van vele, nyírás kiszedés, megnő, megint tele van. Már valami minigereblyén is gondolkoztam o_Oo_Oo_O
Okozza: "Low CO2. Low nutrient levels."
Vicces, mert ezt mindenhova írja! Ha feljebb állítom, akkor a szűrőbacikat nyírom ki a sok CO2-vel, ami algásodáshoz vezet. High nutrient pedig algásodáshoz vezet, mert imádják a tápokat!
.
.
Néha már röhögök, de valahogy így:
 
Utoljára módosított:
Na, barátaim, idáig jutottam el én is a gondommal. Ma, pár percnyi csipesszel történő szedegetés után egész formás kis gömbmohát tudtam gyúrni ebből a szemét jószágból. Pedig az utóbbi időben naponta szedegetem.

8 óra világítás, előtte 2 órával megy bele a CO2, villanyoltás előtt 30 perccel leáll, a mohák burjánzanak, hetente ritkítom még a Fissidenst is, nyírom a stemeket, minden gyarapszik, csak sajnos ez a szemét is.

Mi a bánatot lehetne kezdeni ezzel? :mad::devil::mad:
 
Nekem is van sajnos, főleg a Parvula mini-met támadta meg, no meg a Fissidenst.
Az Amanok csak akkor hajlandóak enni, ha a Parvulát majd tövig levágom. Nagyon tépkedni csipesszel sem lehet, mivel a fű is kijön akkor.
Tápozás rendben, CO2 tuti DC alapján is, illetve a mágikus pH táblázat alapján is.

Nem is tudom, legalább 2 hónapja szívok vele, s nagyon zavar, de megoldást nem találtam még, így ha van valakinek ötlete, akkor azt szívesen venném, ha nincs, akkor a végén a Parvula repül és helyére is MC kerül, mert abban nem jelenik meg.
A James' Planted Tank írja, hogy magas CO2 segít rajta. Nem igazán, cserébe viszont pont a CO2 túladagolással összefüggésbe hozható alga üte fel a fejét, így azt a kezelést rövid idő alatt le is állítottam.
További megoldásként az Easy Carbo túladagolást írja, de nem szeretném az Amanokat sem kiírtani...

Szóval várom a javaslatokat!
 
Nekem meg a Fissidensemet szőtte át rendesen. A MC-ben nincs egy szál se, csak a Fissiben, meg a Fontinalis Willowban, de ezeket rendesen nyomja.:( Ötletem nem nagyon van, az Easy Carbo-t én sem akarom nagyon nyomni a garnélák miatt, nem akarom őket kinyírni, sem az amano-kat, sem a RC-ket.
 
Ma kiszedtem egy kis csomagot a fonalszerű algából, mikroszkóp alá tettem, és egyértelmű, hogy cérnaalga (spirális szerkezetű). @viktorlantos által linkelt guide szerint 3 nap blackout kell neki, vagy meg lehet próbálni 1/4-re venni a tápot. Ha 1 hétig semmit tápot nem adok, azzal sokat ártok? Vagy inkább a heti adat 1/4-ét öntsem bele egyszerre, és utána semmi a vízcseréig, majd újra 1/4? Ez megismételhet 2-3 héten keresztül?
Ha 2-3 napig nem adok enni a halaknak, akkor az amanok, az otok és a sziámik rávehetőek a nagyobb arányú algafogyasztásra? :)
 
Back
Oldal tetejére