• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Egy kis öröm, ha már nem tudok a fákkal foglalatoskodni.
Játszottam Instagramon a Dennerle egyik játékán a #dennerlexmas címen, hogy "tegyél fel egy ajándékdobozról képet jelöld meg a dennerlexmast és a dennerle küld neked egy ajándékcsomagot".
Kisorsoltak nyertesként :)
Ma érkezett meg a csomag aminek a tartalma igencsak meglepett mert ultrakönnyű nagyobbacska dobozt küldtek:
IMG_20170117_111349.jpg
 
Írnál majd pár szót hogyan készítetted elő a szőlő tökéket? Én soha nem mertem beletenni akváriumba,de itt látom hogy bátran használják többen is.
 
Sziasztok
Fejlemény: van már óriás fatörzs mintájú dekorfám. A SandForestből ismert óriási szőlőtőkét szétvágtam megfelelő méretűre + előástam azokat a tőkéket amiket vagy 5 éve kivágtunk, és a műhely sarkában porosodtak. Így lett egyenlőre 7 db fatörzsem előre. A jégbe fagyott fáimat forróvízzel sem tudtam kiszabadítani... :cautious:
@Molnár Béla nak köszönhetően lesz a háttérbe való apró fa alakú dekorfa, így csak fél tucat vékony redmoor ág kell majd, hogy a scape elkészüljön. Dekorkőnek továbbra is andezit lesz, ha csak nem szakad rám az ÓTÉPÉ 3 napon belül.

Valaki nem tud jóárasított lávakőzúzalékot? (amit az eladó esetleg postáz is)
 
Fejlemény: van már óriás fatörzs mintájú dekorfám. A SandForestből ismert óriási szőlőtőkét szétvágtam megfelelő méretűre + előástam azokat a tőkéket amiket vagy 5 éve kivágtunk, és a műhely sarkában porosodtak. Így lett egyenlőre 7 db fatörzsem előre.
Muti meg ,sajnos öregszem így egyre jobban vizuális típus leszek :D:snaphappy::woot:
 
Muti meg ,sajnos öregszem így egyre jobban vizuális típus leszek :D:snaphappy::woot:
Kéne fény, meg fényképezőgép ;)
Egyenlőre még a függesztő kampók sincsenek feltéve a lámpának, a bútor a helyén, csak alá kell raknom egy fa lapot, mert igen "görbe" a padló. A hétvégén megy majd a fúrás-faragás. Lassan de biztosan, de inkább lassan :D
Inspirációs képet tolok azért ;)
tapatalk_1484240000694.jpeg
Lesz benne ilyen rész is :)
 
Szia Andris!

Tetszik az elképzelés!
Hogyan tervezed a mohásítást?

Lassan de biztosan, de inkább lassan
Tarts ki, bárki sürgetne, juttasd eszébe hogy ez egy türelem hobbi!

Várjuk a képeket minden részletről!

AmegA
 
Szia Andris!

Tetszik az elképzelés!
Hogyan tervezed a mohásítást?


Tarts ki, bárki sürgetne, juttasd eszébe hogy ez egy türelem hobbi!

Várjuk a képeket minden részletről!

AmegA
Sziasztok.
Köszi a bíztatást, sajnos nincs túl sok szabadidőm és pénzem, de igyekszem a lehető legjobbat kihozni.
A mohásítást Riccardia, Fissidens, Cladophora ragasztásával, kötözésével tervezem. A gömbmoha ebből a húzós, azt lehet joghurtozni kéne. A cél a minél természetesebb hatás.

Egy elvarázsolt erdőt képzeltem el kis vízesésekkel, iwagumis beütésű landscape formában. Persze lesz benne vízfelület imitáció a fenti képhez hasonlóan nagyobb terebélyesebb izgalmas aljú fákkal egyetemben.
 
Üdv újra!
Bővült még a faállomány egykét egyedibb darabbal, de még keveslem mindig, ami meg kéne az továbbra is a jég fogságában várja az enyhülést.
A fotómasinát is működésre bírtam. nem egy csúcs, de a telómnál jobb képeket csinál.
Itt vannak az eddigi fáim.
DSCF0001.JPG DSCF0002.JPG DSCF0001.JPG DSCF0002.JPG DSCF0003.JPG DSCF0004.JPG DSCF0005.JPG DSCF0006.JPG DSCF0007.JPG DSCF0008.JPG DSCF0009.JPG


meg egy kis inspirációs morzsa :)
shiratani_magical.jpg


Szereztem egy csavaros tetejű hordót, most mennek ázni a fák mert már a ragasztás se fogja őket megfogni annyira kiszáradtak egyesek.
Illetve megérkezett a 20 liter lávakőzúzalék emelésnek (köszi az infót @AmegA :))

folyt.köv.
 
Nagy a mozgolódás :)
View attachment 26016

Kérdés:
-lefóliázzam a hátfalat, vagy maradhat a fal? enyhe halovány lilás-rózsaszínes színű. A zöldeskék üveg eléggé eltünteti és fotónál valószinüleg ki lesz égetve a háttér
Szio!Mar ilyen jól állsz?En meg csütörtökön fotozom az enyémet,péntek bontás szombat építés!Remélem!A fólia jó lenne a hátfalra!
 
Szio!Mar ilyen jól állsz?En meg csütörtökön fotozom az enyémet,péntek bontás szombat építés!Remélem!A fólia jó lenne a hátfalra!
Ez most komoly vagy viccelsz? :) a 2017eset fotózod?, vagy ezévben is kettőt csinálsz és most jön a második?
 
Back
Oldal tetejére