• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Uff! Jöhetnek a vélemények
Első kettőbe valami nagyon egyedi és nagyszerű svéd-csavart kell belevinned a cél érdekében, ami ráadásul esélyes, hogy a kőszívű bírákat meghatja.
A harmadik már esélyesebb lehet, de túl steril. Kellene ebbe is valami csavar, leginkább optikailag, mert úgy tűnt nekem az elmúlt 2-3 év top akváriumai alapján, hogy ezt meg szeretik a bírák.
Mi lenne, ha mondjuk valami hurrikán/cunami által megtépázott erdőt próbálnál visszaadni, ráadásul a nézőpontot is valahogy speckón kitalálva (valami frankón perspektívikus látványra megpróbálni rágyúrni)
 
Szia.
Ha egymás mellé álltok öten akkor beszakad a padló?Szerintem ne félj tőle.
Pesten láttam panelbe 800 literes akváriumot.

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről
 
Nos, hogy spóroljak kicsit, szétnéztem, hogy dekorból mim van: egy 2 köbméteres kádban ázik néhány szőlőtőke. 21 Álló fa lesz, + girbegurba gyökerek kidőlt fák stb. szóval a MossForest lesz a scape ,csak kicsit kibővítem.

Dekorkőnek az Aquaman studio Ancient Stone-ját választottam, már folyamatban a rendelés :)
Növényzeten még filózok, Bucek biztos lesznek ha sikerül megeggyeznem egy ázsiai sráccal. HC, montecarlo, fissi, riccardia, stb.
 
Üdv néktek!
Elkezdtem válogatni a dekor fáimat, hát nem túl bő a felhozatal változatosság szempontjából, de majd csak megoldom valahogy.

Abban kérnék segítséget, hogy aki olvassa ezt a naplót és véletlenül van fel nem használt talaja, vagy már nem kellő használt talaja, ne tartsa magában; ugyanis sok kell az emeléshez.
 
Üdv néktek!
Elkezdtem válogatni a dekor fáimat, hát nem túl bő a felhozatal változatosság szempontjából, de majd csak megoldom valahogy.

Abban kérnék segítséget, hogy aki olvassa ezt a naplót és véletlenül van fel nem használt talaja, vagy már nem kellő használt talaja, ne tartsa magában; ugyanis sok kell az emeléshez.

Kvarchomok játszhat emeléshez? Van vagy 18 kilóm. :)
 
Lenne kb 20-40 liter ISTA talajom pár héten belül bontásból. De(!) 2 éves, alatta JBL táptalaj volt, és van benne néhány tucat gyöngykavics darabka, amit az ancik kifötörtek a táljukból. Nem tudom, hogy mikor állsz neki építeni, azt sem, hogy én mikor bontok, de ezzel lehet számolni. Viszont erős mosást igényel, azt hiszem.

(+info: emelés, keress zsákos láva zúzalékot "lávakő talajtakaró" néven fut. Iszonyat meló kimosni - a manado kispálya hozzáképest -, de masszív, stabil, könnyű, hatalmas felület a baciknak és olcsó)
 
Viszont van 5-6 db, építésből megmaradt lávakövem, amiket lehetne használni emeléshez. Ingyen lepasszolom neked őket, ha kellenek. Szabadon zúzhatók. :D

A gond a távolság, nem járok Miskolc felé mostanában. :)
 
Lenne kb 20-40 liter ISTA talajom pár héten belül bontásból. De(!) 2 éves, alatta JBL táptalaj volt, és van benne néhány tucat gyöngykavics darabka, amit az ancik kifötörtek a táljukból. Nem tudom, hogy mikor állsz neki építeni, azt sem, hogy én mikor bontok, de ezzel lehet számolni. Viszont erős mosást igényel, azt hiszem.

(+info: emelés, keress zsákos láva zúzalékot "lávakő talajtakaró" néven fut. Iszonyat meló kimosni - a manado kispálya hozzáképest -, de masszív, stabil, könnyű, hatalmas felület a baciknak és olcsó)
Köszi, a mosás nem probléma megvan hozzá az eszközöm és helyem is :)

Viszont van 5-6 db, építésből megmaradt lávakövem, amiket lehetne használni emeléshez. Ingyen lepasszolom neked őket, ha kellenek. Szabadon zúzhatók. :D

A gond a távolság, nem járok Miskolc felé mostanában. :)
Köszi köszi, elfogadom :) az időpont jóformán mindegy, Black Friday előtt nem kezdek neki, ha értitek mire gondolok ;) :D
 
Köszi, a mosás nem probléma megvan hozzá az eszközöm és helyem is :)


Köszi köszi, elfogadom :) az időpont jóformán mindegy, Black Friday előtt nem kezdek neki, ha értitek mire gondolok ;) :D

Akkor szinte fixre mondom, hogy lesz talaj, a szállítást megoldjuk, stbstb.

Köszi a tippet a BF-el kapcsolatban :p Mooost, hogy mondoood... :)
 
Látom itt már sokkal előrébb tart az ügy, én meg szavazgatok az elején:D Várjuk a fejleményeket!:whistle:
 
Szia!történt valami 1 hónap alatt?Szerintem sokan várjuk!
Sziasztok.
A nagy várakozás még továbbra is megy. januárban tervezem indítani a hardscape vadászatot, az elmúlt hónapban sem időm, sem pénzem sem erőm nem volt hozzá.
BlackFriday-oztam, van egy vagon talajom, táptalajom; bár talajból sosincs elég :)
Tervbe jött egy lakásátalakítás is, mert a lakótársam véletlenül lecserélődött a barátnőmre :D

Szóval ami késik nem múlik. :) addig egy kis tervezett részletfotót megosztok :D
14569045_614040312111654_2011203778_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére