• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Catfish empire 200L Low-Tech

D.Krisz

Kertész szaki
Szeretettel köszöntök mindenkit a naplómban!

Már régóta tervezgetem naplóm indítását 200 literes Low-Tech akvámról, most eljött az ideje.:D
Akvarisztikával már régóta foglalkozom. Egy 50 literessel kezdődött minden, aztán egy 90 ligykóssal próbálkoztam kisebb nagyobb sikerrel csupa csupa DIY megoldásokkal karöltve. Ezek inkább kezdő akvarista próbálkozások voltak, kevés növénnyel, sok hal felállásban. Itt még tápozás sem volt.
Ezt az akvát augusztus közepén indítottam, de nem így berendezve mind később majd a képen látszik.
Ez a 200-as már jobban kacsingat a növényes - halas space felé szerencsére. :happy:
Megpróbálok majd hetente, kéthetente felpakolni képeket ahogy időm engedni fogja miként dszungelesedik.:)
Nem tudom illik e ilyet kérni, de ha valaki tapasztaltabb téved ide akkor várok minden nemű tanácsot, észrevételt, tapasztalatot.


Aki & Tech

Akvárium: 200 liter 110 x 40 x 45
Világítás: DIY Tech 2 x t5 HO 39w 3250lm + kiegészítés 16 db 3w-os power led, mellette 2-2db kék, piros led (55w)
Szűrés: Hydor Prime 30 (egyenlőre csak mechanikai szűrő töltet) + Eheim 2010 belső sz.
Talaj: Fehérvárcsurgói kvarchomok.
Tápozás: Napi adagolás, 5 ml carbo, 5 ml profito
Co2: nincsen
Vízcsere: Jelenleg 1-1,5 hetente 30%


Élő világ

Növények: Anubias
Indiai vizicsillag
Vallisneria americana
Egeria densa
Shinnersia rivularis
Cryptocoryne undulata
Althernanthera reinickii "lilacina" ( ez sajnos kicsit szenved, valami hiányozhat neki)
Tündér hínár (ez a képen nem látszik mert új beszerzés)
Van még két fajta növényem amit nem tudtam azonosítani.

Halak:
Hasemania nana
Megalechis thoracata
Corydoras aeneus
Loricaria simillima
Crossocheilus oblongus
Ancistrus cirrhosus
22084848383_f76b22e59d_h.jpg
20151029-DKI_4343[/url] by Rascal D., on Flickr[/IMG]



2015-08-17 indítás után
22718106261_3a6d9b0913_o.jpg
Ezzel a layout-al nem voltam igazán megelégedve, hiányzott belőle valami. A következő képen látszik is hogy mi. ;)


2015-09-18 Majdnem hogy restart történt. Egy kis vasfa, szőlő tőke. Végre valami kesze-kuszaság. Jee igen!
22718021551_74249b5ce4_h.jpg
De valami még nem volt jó, valami még kellett. Persze!! Plusz növény.


2015-10-29 A növényeim szépen nőnek, bubiznak.....:)
22084848383_f76b22e59d_h.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!
Alakul a dzsungel! (hasonló méretekkel űzöm a hobby-t mint Te) Van kérdésed bátran!
Pár megjegyzés hirtelen: India Vizicsillagot érdemesebb hátrafelé ültetni. Eltakarja később a betekintést az akváriumodba. (gyorsan nő nagyon)
Purigent próbálj beszerezni, kicsit színeznek a szőlőtőkék, nem?
Kíváncsi vagyok a Prifito elég lesz e ehhez az őserdőhöz.
Jó kezdés! Sok sikert az akvádhoz!;)(y)
 
Szia!

Jó kezdés! :)
Hasonló dzsungelt építgetek én is a magam komótos módján. :)

Kvarchomokba ültetni neked is rémes élmény, vagy csak én rontok el valamit rajta? :)

Algamentes szép napokat kívánok! :)
 
Szia!
Alakul a dzsungel! (hasonló méretekkel űzöm a hobby-t mint Te) Van kérdésed bátran!
Pár megjegyzés hirtelen: India Vizicsillagot érdemesebb hátrafelé ültetni. Eltakarja később a betekintést az akváriumodba. (gyorsan nő nagyon)
Purigent próbálj beszerezni, kicsit színeznek a szőlőtőkék, nem?
Kíváncsi vagyok a Prifito elég lesz e ehhez az őserdőhöz.
Jó kezdés! Sok sikert az akvádhoz!;)(y)

Igen már olvastam a naplódat, nagyon baba az akvád.
Az indiai csillagon én is filóztam hogy hátrébb kellene rakni, mögötte is elég nagy a kesze-kuszaság. Max nyírom majd, de nem tudom menyire bírja a sok nyírbálást.
Kicsit talán színeznek a tőkék, de nem friss tőkékről van szó, már voltak akváriumban. De engem nem zavar a színezés, lehet kicsit természetes is.
3,5 ml-el kezdtem a tápozást, azt itt a fórumot olvasgatva bebizonyosodott hogy nyugodtan emelhetem az adagot.
 
Szia!

Jó kezdés! :)
Hasonló dzsungelt építgetek én is a magam komótos módján. :)

Kvarchomokba ültetni neked is rémes élmény, vagy csak én rontok el valamit rajta? :)

Algamentes szép napokat kívánok! :)

Köszönöm!!
A 90literes akim óta kvarchomok a talaj nálam.
Első kérdésem: Mi a gond nálad? Milyen magas a talaj, hogy próbálod bele ültetni a növényt a homokba?
 
Köszönöm!!
A 90literes akim óta kvarchomok a talaj nálam.
Első kérdésem: Mi a gond nálad? Milyen magas a talaj, hogy próbálod bele ültetni a növényt a homokba?

Eleinte látványosan elölről hátra magasodott a talaj (ahogy az a Horn-Zsilinszky bibliában le vagyon írva), de ezt idővel a cory-k felülbírálták... :)
Azóta kb elöl olyan 3-4, hátul max. 7-10 centi vastag a talaj.
Kézzel ültetek, mert nincs más eszközöm hozzá.
Nagyobb növényeknél, mint az echino-k, nincs gond. A kisebb töveknél, főleg a vékonyabb gyökerű juncus repens, valisneria mini twister, illetve a nemrég kapott kissé torzult crypto-knál meg néha csak úgy sikerül befogatnom a talajba, hogy a levelek alját is betemeti az aljzat, ami nem túl esztétikus látvány, pláne hogy az ancik szeretik néha ralipályának használni az előteret és kitúrják a kevésbé sikeresen ültetett töveket... Erre van valami ötleted?
 
Eleinte látványosan elölről hátra magasodott a talaj (ahogy az a Horn-Zsilinszky bibliában le vagyon írva), de ezt idővel a cory-k felülbírálták... :)
Azóta kb elöl olyan 3-4, hátul max. 7-10 centi vastag a talaj.
Kézzel ültetek, mert nincs más eszközöm hozzá.
Nagyobb növényeknél, mint az echino-k, nincs gond. A kisebb töveknél, főleg a vékonyabb gyökerű juncus repens, valisneria mini twister, illetve a nemrég kapott kissé torzult crypto-knál meg néha csak úgy sikerül befogatnom a talajba, hogy a levelek alját is betemeti az aljzat, ami nem túl esztétikus látvány, pláne hogy az ancik szeretik néha ralipályának használni az előteret és kitúrják a kevésbé sikeresen ültetett töveket... Erre van valami ötleted?


Aha ez a talajvastagság jó, talán elől kicsit lehetne magasabb. Nekem van egy ültető csipeszem, de ne ilyen ADA-s meg mit tudom én milyenre gondoljál, sima hosszú műszerész csipesz. A csipesszel megfogod a növényt a gyökerénél és szépen oldalirányú kis mozdulatokkal ledugod a homokba. Ez inkább kisebb apró növényeknél jó megoldás, de nagyobb növényeknél is alkalmazható.
Amúgy ennek a talaj típusnak a harcsák az ellensége, de csak addig mig a növények nem gyökeresednek meg.
Nekem a torocatum-ok olyanok mind a vaddisznók, valamikor olyan gödröket túrnak a homokba hogy én is csak lesek, a növények meg szépen a helyükön maradnak.
 
Aha ez a talajvastagság jó, talán elől kicsit lehetne magasabb. Nekem van egy ültető csipeszem, de ne ilyen ADA-s meg mit tudom én milyenre gondoljál, sima hosszú műszerész csipesz. A csipesszel megfogod a növényt a gyökerénél és szépen oldalirányú kis mozdulatokkal ledugod a homokba. Ez inkább kisebb apró növényeknél jó megoldás, de nagyobb növényeknél is alkalmazható.
Amúgy ennek a talaj típusnak a harcsák az ellensége, de csak addig mig a növények nem gyökeresednek meg.
Nekem a torocatum-ok olyanok mind a vaddisznók, valamikor olyan gödröket túrnak a homokba hogy én is csak lesek, a növények meg szépen a helyükön maradnak.

Egyszer én is arra jöttem haza, hogy hátul a szívó alatt van egy óriási bombatölcsér. Nemtom, melyik volt, de azóta nem volt ilyen.
Én pl fotózáskor átkozom nagyon a kvarchomokot, annyira szétsüti a világos szín a képet, hogy eltorzul minden szín rajta és szemcsés lesz a kép. Igaz, csak egy S4 minivel fotózok, de azért a 8Mp-s kamera elég kéne, hogy legyen. Mondjuk az is igaz, hogy eredetileg nem növényes irányba akartam indulni, lévén azt se tudtam, hogy létezik ilyen. :D Tervezem amúgy a teljes talajcserét valamikor 2016-ban, valami sötétebbre.

Nem tépi le a gyökeret a csipesz, ahogy nyomod le a talajba? Olyan kis vékonyak pl. az in-vitro juncus repens gyökerei, hogy simán a kezemben maradtak szétszedéskor.
 
Köszönöm!
Sajnos az egy kicsit igényesebb fajta Althernanthera reinickii "lilacina" .
Köztudott hogy vörös levelűek azok némelyik kicsit igényesebb. Nálam is csak szenved. Nőni növekszik, csak valami hiányzik neki.
Hátha kapok rá valami tippet.....
 
Jól néz ki! Fel kellett tennem a napszemüvegem. :cool: :)

A LED-eket valami bolti előtéttel hajtod, vagy az is DIY?
A kábelekre hogy fűzted rá őket? Van valami páramentes foglalatod hozzájuk?
 
Jól néz ki! Fel kellett tennem a napszemüvegem. :cool: :)

A LED-eket valami bolti előtéttel hajtod, vagy az is DIY?
A kábelekre hogy fűzted rá őket? Van valami páramentes foglalatod hozzájuk?

A ledeket áramgenerátor hajtja, azok nem saját készítésűek.
A ledeket nemes egyszerűséggel sorba vannak forrasztva. Páramentesítés még nincsen.
 
Amúgy ennek a talaj típusnak a harcsák az ellensége, de csak addig mig a növények nem gyökeresednek meg.
Nekem a torocatum-ok olyanok mind a vaddisznók, valamikor olyan gödröket túrnak a homokba hogy én is csak lesek, a növények meg szépen a helyükön maradnak.
Hello!
Beleolvastam a naplódba és láttam amit a halaid "talajrendezéséről" írtál, illetve Szaki kolléga bejegyzését is láttam: "Eleinte látványosan elölről hátra magasodott a talaj, de ezt idővel a cory-k felülbírálták... "
Nekem a képemnél is látható Corydoras trilineatus - Háromsávos páncélosharcsáim vannak jelenleg vödörben, mert most 1 hetes az új növényes nanom (28 liter,
low-tech, ADA Africana talaj). Ezek a halak most kb. 3-4 centisek és 5-6 centinél nem is nőnek nagyobbra.
Elolvasva a fenti sorokat kétségeim merültek fel az ügyben, hogy be merjem-e tenni őket ebbe az új környezetbe! Tényleg ilyen rossz a helyzet a harcsákkal kapcsolatban, vagy van valamilyen módszer, ami segíthet abban, hogy ne kelljen megválnom ezektől a halaktól.
Egyébként szépen bedúsult az akváriumod, sok sikert!
 
Hello!
Beleolvastam a naplódba és láttam amit a halaid "talajrendezéséről" írtál, illetve Szaki kolléga bejegyzését is láttam: "Eleinte látványosan elölről hátra magasodott a talaj, de ezt idővel a cory-k felülbírálták... "
Nekem a képemnél is látható Corydoras trilineatus - Háromsávos páncélosharcsáim vannak jelenleg vödörben, mert most 1 hetes az új növényes nanom (28 liter,
low-tech, ADA Africana talaj). Ezek a halak most kb. 3-4 centisek és 5-6 centinél nem is nőnek nagyobbra.
Elolvasva a fenti sorokat kétségeim merültek fel az ügyben, hogy be merjem-e tenni őket ebbe az új környezetbe! Tényleg ilyen rossz a helyzet a harcsákkal kapcsolatban, vagy van valamilyen módszer, ami segíthet abban, hogy ne kelljen megválnom ezektől a halaktól.
Egyébként szépen bedúsult az akváriumod, sok sikert!


Ejha! 28 literbe mennyit szántál ezekből a nagyra növő fajból?
1- Szerintem kapásból kicsi lesz nekik a medencéd.
2- Ezt a fajt annyira nem ismerem, de ha ezek is szeretnek turkálni a talajban akkor felejtős számodra.
Az aquavakertészek pont ezért nem nagyon kedvelik a harcsákat, mivel kitúrják a növényeket a táptalajból......
De itt előbb azt kell mérlegelned hogy a medence bizony kicsi lesz nekik..... akár 2db akár 4db halról van szó....
Ezt tudnám ajánlani neked, én is nem rég leltem rájuk: kis növésű coryk Törpe cory - páncélosharcsa (Corydoras Pygmaeus)
 
Ejha! 28 literbe mennyit szántál ezekből a nagyra növő fajból?
1- Szerintem kapásból kicsi lesz nekik a medencéd.
2- Ezt a fajt annyira nem ismerem, de ha ezek is szeretnek turkálni a talajban akkor felejtős számodra.
Az aquavakertészek pont ezért nem nagyon kedvelik a harcsákat, mivel kitúrják a növényeket a táptalajból......
De itt előbb azt kell mérlegelned hogy a medence bizony kicsi lesz nekik..... akár 2db akár 4db halról van szó....
Ezt tudnám ajánlani neked, én is nem rég leltem rájuk: kis növésű coryk Törpe cory - páncélosharcsa (Corydoras Pygmaeus)
Köszi, sejtettem, hogy valami hasonló lesz a válaszod.
Úgy kerültek hozzám, hogy a halas boltban azt mondták vihetek belőlük is, azóta tudom, ez nem így működik.
3 darabom van és már annyira a szívünkhöz nőttek, hogy keresem a lehetőséget, hogy mi módon maradhatnának velünk.
Nyilván az újonnan összeállított akvát nem szeretném, ha feltúrnák, ezek után szinte biztos, hogy oda nem fognak visszakerülni.
 
Köszi, sejtettem, hogy valami hasonló lesz a válaszod.
Úgy kerültek hozzám, hogy a halas boltban azt mondták vihetek belőlük is, azóta tudom, ez nem így működik.
3 darabom van és már annyira a szívünkhöz nőttek, hogy keresem a lehetőséget, hogy mi módon maradhatnának velünk.
Nyilván az újonnan összeállított akvát nem szeretném, ha feltúrnák, ezek után szinte biztos, hogy oda nem fognak visszakerülni.

Én szívesen átveszem :)
 
Beszélhetünk róla, és köszi a felajánlást is, de előbb meg kell beszélnem a családdal (gyerekkel), mert mint mondtam már nagyon a szívünkhöz nőttek.
 
Beszélhetünk róla, és köszi a felajánlást is, de előbb meg kell beszélnem a családdal (gyerekkel), mert mint mondtam már nagyon a szívünkhöz nőttek.

Okés rendben!!
Persze megértem....
Mióta vannak meg? Mikor kezdted a halakkal való ismerkedést?
 
A halak 4 hónapja vannak meg, állandóan motoszkáltak az akváriumban, szerintünk nagyon vidám kis halak.
Most egy kis belső szűrővel és fűtővel ellátott nagy vödörben vannak (közepesen lágy vízben: GH-8, KH-5, pH-6,6)
Általános iskolásként már voltak halaim, aztán szünet, majd 4 hónapja ismét. Az akvárium összeállítása után találtam rá a fórumra és azóta éjjel-nappal ezt olvasom. :) Ennek is köszönhető az új nano.
 
Back
Oldal tetejére