• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina sp. "Cardinal" - Cardinal Garnéla

Elég sokat olvastam róluk én is. Ezeket mind tudom. Egyszerűen csak érdeklődtem, hogy valaki hátha bevállalta nem túlságosan pörgetett ( értsd. sok fény, sok táp +CO2 és verseny az idővel) növényes akváriumban. Az ideálistól eltérő tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.

Hozhatnék példának számtalan halfajt pl. amiről lehet mindenfélét olvasni és mégis más az, amikor az ember otthon tartja és nem akarja szaporítani. A teljesen ideális környezet általában a szaporításhoz kell. Tartásnál el lehet tőle térni bizonyos szintig.
 
Sziasztok!

Egy kép a dennerlikről, igaz nem növényesben vannak, de azért egy-két növény náluk is van...

9265583450_d87b819504.jpg


Üdv:)Gábor
 
Sulawesi mineral 8.5-tel keverem be nekik a gyantával lágyított csapvizet, így lesz a vizük ph 8, gh 7, kh 5. Még Tőletek rendeltem és nagyon jól működik, kvarchomok talajjal szépen beállítja az értékeket.
 
Sulawesi mineral 8.5-tel keverem be nekik a gyantával lágyított csapvizet, így lesz a vizük ph 8, gh 7, kh 5. Még Tőletek rendeltem és nagyon jól működik, kvarchomok talajjal szépen beállítja az értékeket.

Nah szuper, köszi a visszajelzést. Annyira vonzó ez a garnéla, de valamiért nehéznek tűnik tartani. Pedig már Imi is megmutatta a garnifórumról, hogy gyerekjáték a tartásuk.
Egyszer biztosan nekifutok még :)
 
Volt szerencsém élőben is látni ilyen garnélákat, de a felvételeken is feltűnik, hogy amikor árnyékba húzódnak, a folyamatosan varró mozdulatokat imitáló mellső végtagjuk, szinte világít a sötétben, már a test nem is látszik, de a kis "kesztyűs" kezük igen. A róluk készült fotók bármelyikét csak simán utólag lesötétítve, ezek a testrészek és a pettyek gyöngyház szerű színjátékba kezdenek. Nem tudom milyen magyarázata lehet ennek, nem találtam rá semmit a neten. Lehet csak kromatikus aberráció, gyöngyház bevonat, fluoreszkálás?

Az eredeti kép:

DSC_3747.jpg

Lesötétítve:

DSC_3747...jpg

Tovább sötétítve és kicsit színnel telítve:

DSC_3747..jpg
 
Volt szerencsém élőben is látni ilyen garnélákat, de a felvételeken is feltűnik, hogy amikor árnyékba húzódnak, a folyamatosan varró mozdulatokat imitáló mellső végtagjuk, szinte világít a sötétben, már a test nem is látszik, de a kis "kesztyűs" kezük igen. A róluk készült fotók bármelyikét csak simán utólag lesötétítve, ezek a testrészek és a pettyek gyöngyház szerű színjátékba kezdenek. Nem tudom milyen magyarázata lehet ennek, nem találtam rá semmit a neten. Lehet csak kromatikus aberráció, gyöngyház bevonat, fluoreszkálás?

Az eredeti kép:

View attachment 19845

Lesötétítve:

View attachment 19846

Tovább sötétítve és kicsit színnel telítve:

View attachment 19847
Az utolsó kép nem látszik. Vagy csak annyira sötét és azért nem?:D
 
A magam részéről próbáltam pár növényt megtartani kardinálisok mellett, nem túl jó eredménnyel. Az egyik gond, hogy ezek a garnélák köztudottan nem kedvelik a gyakori vízparaméter-változásokat, ezért a gyakori vízcsere nem annyira előnyös számukra. A 28 fok körüli, lúgos vizet pedig elég kevés növény viseli el hosszabb távon (eredeti élőhelyükön sem növények között bujkálnak..). Összegezve a tapasztalatokat, Microsorum erősen ellenjavallott, Anubias, Bucephalandra megmarad, de stagnál. Egyedül mohával (jávai, de a ritkább vízcsere miatt algásodik) és Cryptoval (crispatula alakkör) van pozitív tapasztalat, de lényegesen lassabban nőnek. Mindezt low tech körülmények között, a faj jellegéből fakadóan sem a nitrátot emelni, sem a pH-t csökkenteni (szén) nem állt szándékomban.
Úgy gondolom, Cryptokkal lehet egy kis zöldet csempészni hozzájuk, ha valaki növények között szeretné nézegetni őket. :)
 
Back
Oldal tetejére