• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina Babaulti fajok

Vasárnap a megmaradt 3 nőstény mellé bekerült négy elvileg 3 kis krapek, egy kis csajszi garnéla. Még szerintem most vannak a tini korban... A nőstények már régóta vágytak egy kis pasi társaságra, megjelent a kis fehéres háromszög a hátukon. Ma reggelre pedig az egyik nőstény be is petésedett... Lehetséges ez? Ilyen gyorsan?
 
A börzén nekem is sikerült újabb hölgyekkel bővítenem az indián zebra csapatomat, amit a kiéhezett hímek egy hétre rá meg is háláltak, mivel találtam egy petés nőstényt.
Remélem, a többiek követik a jó példát, és hamarosan komoly szaporulatról adhatok hírt.
 
Sziasztok!
Lehet, hogy marhaságot kérdezek, de ahogy ezeket a képeket nézegetem, nekem gyanús, hogy pár ilyen barnás, vöröses színezetű babaulti is került az RC-im közé.
Hogyan lehet őket megkülönböztetni a redektől?
Üdv: Tölgyfa
 
Sziasztok!
Lehet, hogy marhaságot kérdezek, de ahogy ezeket a képeket nézegetem, nekem gyanús, hogy pár ilyen barnás, vöröses színezetű babaulti is került az RC-im közé.
Hogyan lehet őket megkülönböztetni a redektől?
Üdv: Tölgyfa

Nem akarlak lelombozni, de az RC-k közé valószínűleg vadas példányok kerültek, ami hasonlít a nőstény zebrákhoz, de ha valóban az, akkor csíkokat kellene láss az oldalukon.
Fotót tudsz berakni róluk, úgy könnyebb lenne megmondani, hogy igen vagy nem.
 
Örömmel jelenthetem, hogy az áttelepítést remekül bírták a zebrák, sőt ma már 6 picurka tobzódott az ADA garnéla tápon, amit Dezső barátomnak köszönünk szépen ezúton is.
Ráadásul 2 petés mama is úszkál a medencében, tehát további szaporulat várható.
Milyen kár, hogy nem tudok róluk élvezhető képet készíteni, mert hihetetlen édesek, ahogy egy kis kaján hatan nyüzsögnek egymást taposva!
 
Nem akarlak lelombozni, de az RC-k közé valószínűleg vadas példányok kerültek, ami hasonlít a nőstény zebrákhoz, de ha valóban az, akkor csíkokat kellene láss az oldalukon.
Fotót tudsz berakni róluk, úgy könnyebb lenne megmondani, hogy igen vagy nem.
Szia!
Nem zebrára gondoltam, hanem Keiron hozzászólásában a második sorban levő képeken látható fajokra.
Sajnos a fényképezőgépem alkalmatlan értékelhető minőségű fotó készítésére róluk.
Tisztelettel: Tölgyfa
 
Szia!

Azokon a képeken, mind ugyanaz a faj van, csak más színben... elég változatosak és szerintem könnyű összekeverni a barnás-pirosas verziót az RC-vel, de hogy milyen különbség lehet?? Na ez jó kérdés, engem is érdekelne... Esetleg ha megnézel két képet a neten, egy ilyet, egy olyat, akkor ott lehet, hogy látható különbség lenne...
Én az enyéimet elnézve, talán a babaultik kicsit ducibbak az Rc-khez képest...

Móni
 
Nem túl jó kép, de az enyémek így néznek ki.
SDC13799.JPG
 
Sziasztok!
Vettem 7db babaulti green garnélát és nem tudom megállapítani hogy van-e köztük hím.mert mindegyiknek van nyerge.előre is köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok!
Vettem 7db babaulti green garnélát és nem tudom megállapítani hogy van-e köztük hím.mert mindegyiknek van nyerge.előre is köszönöm a segítséget.
Próbálj meg éles fotót készíteni.

Megpróbálom lefotózni őket,de sajnos nem nagyon jönnek elő mindig elbújnak gondolom még új a hely nekik (kb 1 hete vannak nálam)
 
Szerintem a második képen hím van. A harmadikon szintén. De az azért jó kis feladat volt megtalálni, hogy hol van egyáltalán a garnéla :D
jav: harmadikban nem vagyok olyan biztos...

A Babaulti fajoknál a hímnek is megtalálható a nyereg alakú rész a fejük mögött, nem úgy mint a Neocaridina fajnál?
 
Szerintem a második képen hím van. A harmadikon szintén. De az azért jó kis feladat volt megtalálni, hogy hol van egyáltalán a garnéla :D
jav: harmadikban nem vagyok olyan biztos...

Nem tudom de nyerge van mindegyiknek az biztos.De itt nincs
url
 
Back
Oldal tetejére