• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Carbo adagolás garnélák mellett?

Hmmm érdekes....
Nekem a 37literes akvámba napi 1ml carbo-t nyomok és csináltam egy tesztet,vajon mennyi co2 van az akváriumba....A teszt azt jelezte,hogy kb 80% több,mint aminek kellene lennie!!!!????
Nem is mertem bele rakni semmi halat,garnélát,nehogy bármi gond legyen....hiába a heti 2alkalom 30% vízcsere....

A carbo termkékek NEM CO2-t tartalmaznak és a teszted valószínűleg mást mért. Termékek egy részére rá sem írják, mi van benne pontosan. Van komolyabb márka, amelyiknél glutaraldehyde-et jelölték meg hatóanyagnak.

Érdemes az adagolási javaslatot maximálisan betartani és körültekintően tárolni.
 
Sziasztok! Nálam a CRS garnélák valamiért nem tolerálják az Easy-Carbo-t. 1-2 elhullás is volt amikor ezt adagoltam, de egyébként sem voltak túl aktívak ha EC volt a vízben. Viszont a Dennerle Carbo Booster Max meg se kottyan nekik. Nem értem mi lehet a különbség. 24 literes az akva, 1 ml-t adagoltam minkettőből.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Nálam a CRS garnélák valamiért nem tolerálják az Easy-Carbo-t. 1-2 elhullás is volt amikor ezt adagoltam, de egyébként sem voltak túl aktívak ha EC volt a vízben. Viszont a Dennerle Carbo Booster Max meg se kottyan nekik. Nem értem mi lehet a különbség. 24 literes az akva, 1 ml-t adagoltam minkettőből.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nálam is gond volt,de csak 1hétig,utánna már nem volt semmi gond,2db garnéla halt meg
 
Sziasztok! Nálam a CRS garnélák valamiért nem tolerálják az Easy-Carbo-t. 1-2 elhullás is volt amikor ezt adagoltam, de egyébként sem voltak túl aktívak ha EC volt a vízben. Viszont a Dennerle Carbo Booster Max meg se kottyan nekik. Nem értem mi lehet a különbség. 24 literes az akva, 1 ml-t adagoltam minkettőből.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A Carbot dupla adagolásban adod nem 1ml/50L
A másikat meg gyári leírás szerint?

Garnélásba felesleges duplát tolni.
 
A Carbot dupla adagolásban adod nem 1ml/50L
A másikat meg gyári leírás szerint?

Garnélásba felesleges duplát tolni.
Easy Carbonál a hivatalos magyar oldalon ez az útmutató szerepel:

• Kevés növény esetében: 1 ml / 100 l / nap
• Közepes mennyiségű növény esetében: 1 ml / 50 l / nap
• Sok növény esetében :1ml / 25 l / nap

Érdekes módon ez a flakonon nincs rajta. Ott csak az 1 ml /50 liter van feltüntetve.
 
Érdekes módon ez a flakonon nincs rajta. Ott csak az 1 ml /50 liter van feltüntetve.

Igen ez a gyári ajánlás.

Alapvetően nem tartom jó ötletnek növényes ajánlásokat belekeverni egy ilyen kényes garnéla mellé. A gyári 1ml/50L mellett viszont nem lehet gond. A neten sok példát látsz majd nagy adagolás melletti problémamentes működésre, de inkább a gyárinál maradj.
 
Easy Carbonál a hivatalos magyar oldalon ez az útmutató szerepel:

• Kevés növény esetében: 1 ml / 100 l / nap
• Közepes mennyiségű növény esetében: 1 ml / 50 l / nap
• Sok növény esetében :1ml / 25 l / nap

Érdekes módon ez a flakonon nincs rajta. Ott csak az 1 ml /50 liter van feltüntetve.

Mindenképp a gyári adagolásnál maradj garnélás berkekben. Én is elkezdtem az ecsetalgát kezelni (Excellel), a gyári ajánlás helyett dupla mennyiséget használtam és megszokássá vált... A garnélák pedig szépen lassan hullottak, mire rájöttem mitől. Pedig neocaridina-k voltak, illetve amano-k...
 
A Carbot dupla adagolásban adod nem 1ml/50L
A másikat meg gyári leírás szerint?

Garnélásba felesleges duplát tolni.

Azt nem is figyeltem, hogy nem ugyanannyi a gyári ajánlás a kettőnél. Teszek mégegy próbát, akkor.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sajnos ma valami nagyon szokatlan történt...2naponta szoktam 1ml Carbot adni és 3 naponta Tropica Premium Fertilizert" ezt csinálom már 5.hete,erre ma megint csináltam mértem,számoltam stb,utána 2óra múlva 12db garnéla meghalt:S
Nem tudom,hogy ez most a Carbo miatt vagy a Tropica Macro miatt..Külföldi oldalon olvasstam,hogy másoknak is volt problémájuk a Tropica Premium fertiliser termékkel garnélás akváriumba:S
 
Sajnos ma valami nagyon szokatlan történt...2naponta szoktam 1ml Carbot adni és 3 naponta Tropica Premium Fertilizert" ezt csinálom már 5.hete,erre ma megint csináltam mértem,számoltam stb,utána 2óra múlva 12db garnéla meghalt:S
Nem tudom,hogy ez most a Carbo miatt vagy a Tropica Macro miatt..Külföldi oldalon olvasstam,hogy másoknak is volt problémájuk a Tropica Premium fertiliser termékkel garnélás akváriumba:S
En naponta adok 1ml excelt a taiwanosba es a crs-be is nem okozott soha problemat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nem tudom biztosra mondani,mert Carbot és tropica premium fertilisert is használtam aznap.....Ha nem a carbo akkor a Vastartalom túl sok volt a garnéláknak,nem tudom,eddig nem volt gondjuk csak hirtelen tegnap....Ma néztem 13 meghalt és 2 maradt életbe.
 
Nem tudom biztosra mondani,mert Carbot és tropica premium fertilisert is használtam aznap.....Ha nem a carbo akkor a Vastartalom túl sok volt a garnéláknak,nem tudom,eddig nem volt gondjuk csak hirtelen tegnap....Ma néztem 13 meghalt és 2 maradt életbe.

Az, hogy ilyen gyorsan elpusztult a nagy részük, szerintem is mérgezésre utal. Biztos vagy benne, hogy más nem történt? Véletlenül nem toltad be pl a carbo-t többször?

Mik voltak a tünetek? Halak nincsenek ebben az akváriumban? Mennyire kemény a vized?
 
Elöszőr is beraktam egy új növényt,amit vettem a boltban,aztán mondtam,hogy hozzá adok 1ml Carbot és 1ml Tropica Macro-t,Pár perc múlva már láttam,hogy az egyik Garnéla furcsán mozog,élettelené vált...1óra múlva meg már 3 meghalt és a többi nagyon passzív lett.reggelre meg már láttam,hogy 13 halott volt...Élesztős Co2 és a 1ml carbo 2 naponta használok,de én inkább a Tropica premium Macro-ra gondolok,hogy megőlte volna őket.... Ph se nagyon ment fel 7,4
 
Amiért kérdeztem mert pl ott volt a cabomba. Amit leginkább Ázsiából hoztak. Ez a növény az akváriumba helyezés után még néhány napig eregeti magából a nem kívánatos anyagokat. Pl egy garnélásban akár probléma is lehet belőle.

De a boltban jártunk mi is úgy hogy egy teljes állományt kivégzett egy kertészetből frissen érkezett Bucephalandra ami lávakövön volt. A kertészetben napi 2-3 alkalommal tápozták őket, és nem volt ideje a tápoknak elpárologni, elillanni.

Ha friss növényt tettél be egy működő garnélásba simán lehet, hogy ez okozta a bajt.
 
Küldök egy képet,mert nem tudom mi a neve..cimkét kiszedték belőle...Nem tudom ez a kép mond e bármit is...
 
Back
Oldal tetejére