• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Budapest

De erről az jut eszembe amikor még a kezdetekben autóval hoztuk vittük a fákat. Időnként úgy nézett ki mintha fa tolvajok lennénk. Csak a soffőr ülésen nem volt fa. Hát lehetett volna magyarázkodni a rendőrnek mi a túróért cipeljük a fél erdőt a kocsiban :)
Viszont szerdán csak úgy nosztalgiából tehetnétek egy ilyen kört.... Pl.: a Blaha fele... :whistle:
 
Sziasztok! Jövő héten megyek BP-re, a VIII. kerbe :nailbiting: , (Szeszgyár utca), szeretnék ellátogatni a GA-ba, szerintetek tömegközlekedéssel, hogyan tudok legkönnyebben eljutni a szentélybe?
 
Sziasztok! Jövő héten megyek BP-re, a VIII. kerbe :nailbiting: , (Szeszgyár utca), szeretnék ellátogatni a GA-ba, szerintetek tömegközlekedéssel, hogyan tudok legkönnyebben eljutni a szentélybe?
google maps-ben válts át kocsiról, vagy gyalogosról bkv üzemmódra. ;)
;)
 
Hogy mik vannak..., eddig én még nem is figyeltem, hogy van ilyen, a világvégén nem kell használni ilyet.
Bakker erre mifelénk, ennyi idő alatt elmegyek gyalog, a másik településre, több mint egy óra városon belül :eek:, nem vidéki parasztgyereknek való dolog ez. Na azt hiszem elhalasztom egy másik időpontra, amikor traktorral megyek. :)
Azé, köszi!
 
Hogy mik vannak..., eddig én még nem is figyeltem, hogy van ilyen, a világvégén nem kell használni ilyet.
Bakker erre mifelénk, ennyi idő alatt elmegyek gyalog, a másik településre, több mint egy óra városon belül :eek:, nem vidéki parasztgyereknek való dolog ez. Na azt hiszem elhalasztom egy másik időpontra, amikor traktorral megyek. :)
Azé, köszi!
Én Ceglédről költöztem Gyálra. Most a Blahától 5 percre dolgozok. Gyálról bkv-val kb 1 óra alatt vagyok benn a melóhelyen. Ez kb max 20 km, de akkor sokat mondtam.
Ha Ceglédről járnék, akkor annyival lenne hosszabb az út, amennyi idő alatt kislattyogok a vasút pályaudvarra... A táv kb 80 km.... :D
 
Valamikor 16:00 óra fele végzek, de nem olyan családbúl származok én, hogy ráakaszkodjak itt valakire, me ha beszálnék a gumicsizmával valakinek az autójába még aszongyák nekem, hogy " mivan hé, te kukoricát nevelsz az akváriumodba?!" :)
 
16:00 kor már ők is lassan végeznek, mert 17-kor zárnak.
Hivatalosan 15:30-kor van vége a programnak, de igazad van, ezért is halasztom el a projektet, mert ha még el is jutok oda, szeretném megnézni azokat a dolgokat amit eddig csak itt a fórumon láttam - olvastam, az meg nem fér bele zárás előtt pár percbe.
Matyi - ez a "tengeris akvarisztika", áhhhhh, mindent visz! :facepalm:
 
Skacok, tudja valaki esetleg, hogy Bp belvárosban hol van olyan bolt az AD-n kívül, ahol van egy kis fa dekor? Követem vissza a Vadont itt a fórumon, de úgy látom, az már bezárt. Más ötlet esetleg csípőből? A Birillio, a Pólus és a Vadvilág nem tekintendő "belvárosnak" :)
 
Skacok, tudja valaki esetleg, hogy Bp belvárosban hol van olyan bolt az AD-n kívül, ahol van egy kis fa dekor? Követem vissza a Vadont itt a fórumon, de úgy látom, az már bezárt. Más ötlet esetleg csípőből? A Birillio, a Pólus és a Vadvilág nem tekintendő "belvárosnak" :)

Én 3 napja voltam a vadonban, ott vettem red moort, de más is van, talán mangrove.. :
 
Skacok, tudja valaki esetleg, hogy Bp belvárosban hol van olyan bolt az AD-n kívül, ahol van egy kis fa dekor? Követem vissza a Vadont itt a fórumon, de úgy látom, az már bezárt. Más ötlet esetleg csípőből? A Birillio, a Pólus és a Vadvilág nem tekintendő "belvárosnak" :)
Mikor utoljára voltam a Rájában a Visegrádi u. 14.-ben, akkor vasfákat biztosan táttam, de talán mást is, de ebben nem vagyok biztos. :)
 
Ma voltam a vadvilág boltban. (Rákosi út 46 16. kerület.) Korrekt árak, felkészült eladók és nagy választék halakból ! (sikerült beszereznem két algázógépbet is :p és úgy láttam van még belőle pár nekik, de majdnem minden héten hoznak nekik).

Másik bolt amit szintén ajánlok ha halat keresel : az akvariumdiszhal a 18. kerületben. Sok saját tenyésztésü és pár import hal is van. Sakura és legyező garnéla is. http://akvariumdiszhal.hu
 
A dîszhalas kisöreg a XVIII ban tényleg nagy választékot tart, de nem bánik kesztyűs kézzel az àllatokkal.....árak jók, viszont nem saját tenyésztésűek hanem ázsiából hozza.
Viszont vagy egy fiatal pár a XV. Ker- ben (a magyar aukciós portálon is fent vannak) irtó türelmesek, jófejek, és saját tenyésztésűek a halaik de csak főként pontylazacokkal foglalkoznak abból is pár fajtàval (5-10), de a legolcsóbbak. Illetve a náluk vett halak strapabîróak.
 
Zöldfülűként (viszont az elmúlt két hónapban nagyobb mennyiségű hal beszerzése után) én azt vallom a halak terén, hogy amit lehet, tenyésztőtől kel megvenni.

Technika tök mindegy, bárhonnan lehet rendelni, garanciával nem szokott ma már baj lenni szerintem, meg egyébként is, nívós cuccokat kell venni és azokkal nincs baj.

A növények azok, amik kritikus kérdés.
GA-s növényeket amiket rendeltem szépek és jók voltak, de nem minden maradt meg nálam, meg olyan is volt, ami mondjuk 3 tőből kettő nyekk (Tropica Vallisneria americana var. asiatica) de a harmadik meg folyamatosan terjeszkedik és neveli az új növénykéket...
Aquadepo növényes fronton nagyon gyenge szerintem és nem olcsó. Vadvilág ami nekem még közel van, ott van amikor szép növényeket ki lehet fogni, vettem már többször de ők sem éppen olcsók. Ami talán a legjobb: itt a fórumon venni növényt. Talán a legtöbb nekem innen van, és mindegyik szép, egészséges és nő mint a bolondgomba.
 
Igen a Vadvilàg szerintem sem a legjobb ár/érték arànyú növényekből de a többi cucmó àltalànossàgban kiskereskedelmi árakhoz viszonyítva korrekt, átlagos.
Összeségében -megítélésem szerint- korrekt kis üzlet, szakértelemmel és nem minden áron történő eladàssal, ami nàlam nagyon fontos. Volt, hogy lebeszéltek a vàsàrlàsról, és inkàbb türelemre intettek, amitől az én szememben hitelessé vàltak. ( főleg, hogy igazuk is lett) Szîvesen járok hozzàjuk is.

OFF:Szerintem igen is meg kell fizetni egy szakértelemmel, illetve megalapozott szaktudàssal eladott terméket, akkor is ha reális keretek között magasabb àrréssel dolgozó vállalkozàsról beszélünk. Nem összehasonlítható egy "csak webshoppal" aki árral próbál ( és tud) értékesíteni. Illetve nem utolsósorban ezek nem alapvető fogyasztàsi cikk kategóriàba esô termékek, hanem (elérhető luxus) kategóriàba tartozó hobby termékek.
Bocs az OFF- ért :)
 
EasyCarbo-ból vennék 100ml-est Bp-en, adjatok tippet hol lehet kérlek!
EMAG jól megszivatott...
köszi!
 
Back
Oldal tetejére