• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Budapest

Sok bolt van, ahol meg tudod venni a szükséges cuccokat, de csak akkor, ha pontosan tudod, hogy mire van szükséged. A plázás boltokat már csak azért sem ajánlom, mert a legdrágábbak az összes közül és ott vannak a legképzetlenebb eladók. Csont nélkül hazudnak neked valami hülyeséget ha olyat kérdezel, amire nem tudják a választ, és természetesen arra van szükséged, ami éppen nekik van(gondolom a kedves főnökség várja el). Hacsak nem vasárnap esténként tudsz csak boltba menni, akkor bármi más jobb lenne. Ha meg komolyabb technikai kérdésed is van, akkor erősen ajánlott a GA bolt. Választék terén vannak még jó helyek, de növényes szempontból értelmes tanácsokat leginkább itt kaphatsz. Legutóbb például azt a tanácsot kaptam, hogy ne vegyem meg a drágább világítást, mert nincs szükségem arra a fényerőre :)
 
Ez se indok, házhoz hoznak mindent, kiváló webshopok vannak ;)
Mondjuk a fákat és a köveket azért nem árt élőben megtapizni, megforgatni, egymás mellé rakni meg hasonlók, ha valaki komolyan rá akar menni a látványvilágra.
 
Ha az etikai kódex nem tiltja, én a Camponába maximum a tropicarium miatt mennék, és nem akvárium felszerelésért, mert elég "jól fog a ceruzájuk", vagy elég vastag a tinta a vonalkódjukon, vagy hogy is mondjam :) Onnan már tényleg nincs messze a Green Aqua, ahol nem csak vásárolni lehet, de az egy akvarisztikai kultuszközpont is egyben. Különleges hangulata van, mert olyan elborult megszálottak alkották, mint amilyenek mi is vagyunk itt a fórumon :)

Sok mindent megkapsz az aquadepo-ban is, ők más márkákat és szemléletet képviselnek, mint a törökbálinti ifjak, de helyük van a piacon. Technika és berendezés terén a belvárosban máshova nem is igazán érdemes menni.

Ha élővilágra pályázol, én bátran ajánlom még a Pólus Center állatkereskedését, évek óta vásárolok ott halakat, és mindig tökéletesen egészséges példányokat kaptam.

Ha pedig költségérzékeny vagy, akkor mindenképpen érdemes nézelődni itt a fórumon, kis szerencsével és türelemmel 50-60 %-ot is spórolhatsz egy szett árán, és pl a kövek, gyökerek, növények, de még egy ápolt üvegáru is tökéletes tud lenni "használtan".

Szóba jöhet meg az "e-öböl", sokmindent meg lehet szerezni olcsóbban Kínából, azt viszont érdemes szemmel tartani, hogy kb 1 hónap alatt érnek be a cuccok, és ráfuthat az ember egy-egy fényképről jónak látszó, de funkcionálisan használhatatlan tárgyra. Tipikusan ilyenek pl az olcsó lily pipe-ok, amik jól néznek ki, de gyakorlatban hajszálvékony üvegből készülnek, és az első tisztításnál elpattannak.
 
Ha az etikai kódex nem tiltja, én a Camponába maximum a tropicarium miatt mennék, és nem akvárium felszerelésért, mert elég "jól fog a ceruzájuk", vagy elég vastag a tinta a vonalkódjukon, vagy hogy is mondjam :) Onnan már tényleg nincs messze a Green Aqua, ahol nem csak vásárolni lehet, de az egy akvarisztikai kultuszközpont is egyben. Különleges hangulata van, mert olyan elborult megszálottak alkották, mint amilyenek mi is vagyunk itt a fórumon :)

Sok mindent megkapsz az aquadepo-ban is, ők más márkákat és szemléletet képviselnek, mint a törökbálinti ifjak, de helyük van a piacon. Technika és berendezés terén a belvárosban máshova nem is igazán érdemes menni.

Ha élővilágra pályázol, én bátran ajánlom még a Pólus Center állatkereskedését, évek óta vásárolok ott halakat, és mindig tökéletesen egészséges példányokat kaptam.

Ha pedig költségérzékeny vagy, akkor mindenképpen érdemes nézelődni itt a fórumon, kis szerencsével és türelemmel 50-60 %-ot is spórolhatsz egy szett árán, és pl a kövek, gyökerek, növények, de még egy ápolt üvegáru is tökéletes tud lenni "használtan".

Szóba jöhet meg az "e-öböl", sokmindent meg lehet szerezni olcsóbban Kínából, azt viszont érdemes szemmel tartani, hogy kb 1 hónap alatt érnek be a cuccok, és ráfuthat az ember egy-egy fényképről jónak látszó, de funkcionálisan használhatatlan tárgyra. Tipikusan ilyenek pl az olcsó lily pipe-ok, amik jól néznek ki, de gyakorlatban hajszálvékony üvegből készülnek, és az első tisztításnál elpattannak.

Köszönöm szépen a segítséged!

Szerdán megyek a GA-ba :) Már várom, kíváncsi vagyok nagyon. Igazából most az anyagi részét annyira nem nézem "keretek között"! Erre szánom a pénzem! Nem szeretnék minőségtelen és olcsóbb cuccokból össze tenni egy akit, mert elég sokat olvastam olyan történeteket, hogy mindenből olcsó és a végén több lett mintha az elején rá lett volna fordítva a megfelelő pénz.
Remélem a Ga-ban meg kapom amit szeretnék mint felszerelésben mint hozzá értésben! Szeretnék sok mindent meg kérdezni. Amint itt olvastam segítőkész emberek dolgoznak ott, és örömmel fogadják egy "zöld fülű" első próbálkozásait! ;)

Igazából mindenre szükségem van az akváriumhoz.
1 : TropicaSubstratenövénytáptalaj 1L-
2 : ADA Aqua Soil Amazonia -általános növénytalaj 3L
3: Red moor fa
4: Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml
5: Eheim 2213 Eheim Classic külső szűrő
6: GreenAquaCO2üvegnanotartósteszt
7:GreenAquaCO2indikátoroldat(reagens)-10ml
8: TropicaSystem60 CO2 3db-os újratöltő

Idáig ezeket gondoltam... Szerintetek????

Még egy kérdés: Számíthatok arra a GA-ban hogy segítenek nekem össze állítani egy akváriumot?

Előre is köszi! ;)
 
Érdemes előre megrendelni amit tutira szeretnél, mert akkor félreteszik neked és biztosan nem fogy el. :)


Még egy kérdés: Számíthatok arra a GA-ban hogy segítenek nekem össze állítani egy akváriumot?

Számíthatsz, a hétköznap alkalmasabb is erre.
 
Köszönöm szépen a segítséged!

Szerdán megyek a GA-ba :) Már várom, kíváncsi vagyok nagyon. Igazából most az anyagi részét annyira nem nézem "keretek között"! Erre szánom a pénzem! Nem szeretnék minőségtelen és olcsóbb cuccokból össze tenni egy akit, mert elég sokat olvastam olyan történeteket, hogy mindenből olcsó és a végén több lett mintha az elején rá lett volna fordítva a megfelelő pénz.
Remélem a Ga-ban meg kapom amit szeretnék mint felszerelésben mint hozzá értésben! Szeretnék sok mindent meg kérdezni. Amint itt olvastam segítőkész emberek dolgoznak ott, és örömmel fogadják egy "zöld fülű" első próbálkozásait! ;)

Igazából mindenre szükségem van az akváriumhoz.
1 : TropicaSubstratenövénytáptalaj 1L-
2 : ADA Aqua Soil Amazonia -általános növénytalaj 3L
3: Red moor fa
4: Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml
5: Eheim 2213 Eheim Classic külső szűrő
6: GreenAquaCO2üvegnanotartósteszt
7:GreenAquaCO2indikátoroldat(reagens)-10ml
8: TropicaSystem60 CO2 3db-os újratöltő

Idáig ezeket gondoltam... Szerintetek????

Még egy kérdés: Számíthatok arra a GA-ban hogy segítenek nekem össze állítani egy akváriumot?
Előre is köszi! ;)

Szia,
Amazonia nincs (decemberben jön), de helyette 3 féle sötétbarna Japán talajt tudunk adni. Vagy ADA-ból Malaya és Africana.
De ha eljössz meg tudjuk mutatni melyik milyen. Szerintem minden más van.

A kérdésekkel kapcsolatban örömmel segítünk, a megfelelő felszereléshez ideális növényeket megmutatjuk, de a teljes akváriumot nem építjük össze.
Tudsz a bolt előtt legózni fákkal, kövekkel stb. Ha épp nincs pörgés, akkor az összelegózott dekorációra felaggatjuk a növényeket és megmutatjuk milyen lenne ez otthon.
Tanácsból van annyi, hogy győzd megjegyezni :)
Kedden vagy szerda délelőtt jön Tropica szállítmány is friss növényekkel.

Gyere nyugodtan, ha nem veszel semmit az sem baj, legalább informálódsz és inspirálódsz, mert ezt az érzést a fórumon úgy is nehéz átadni. :)
 
Szia,
Amazonia nincs (decemberben jön), de helyette 3 féle sötétbarna Japán talajt tudunk adni. Vagy ADA-ból Malaya és Africana.
De ha eljössz meg tudjuk mutatni melyik milyen. Szerintem minden más van.

A kérdésekkel kapcsolatban örömmel segítünk, a megfelelő felszereléshez ideális növényeket megmutatjuk, de a teljes akváriumot nem építjük össze.
Tudsz a bolt előtt legózni fákkal, kövekkel stb. Ha épp nincs pörgés, akkor az összelegózott dekorációra felaggatjuk a növényeket és megmutatjuk milyen lenne ez otthon.
Tanácsból van annyi, hogy győzd megjegyezni :)
Kedden vagy szerda délelőtt jön Tropica szállítmány is friss növényekkel.

Gyere nyugodtan, ha nem veszel semmit az sem baj, legalább informálódsz és inspirálódsz, mert ezt az érzést a fórumon úgy is nehéz átadni. :)

Hát nagyon szépen köszönöm előre is! Szerdàn 100% hogy megyek olyan 1 óra fele érkezek.
 
Sziasztok!
Jövő héten Budapestre vonatozom néhány órára. Előre láthatóan valahová a Blaha környékére kell mennem, ezért nem fogok sok utat bejárni. Tud valaki ezen a jól behatárolt helyen red moor lelőhelyet??? Még egy tábla csokik/dobozt sört is felajánlok egy jó tippért.
 
Blahán nem, de ha felszállsz a hetes buszcsalád egyik szellős járatára és leszállsz Zugló vasútállomásnál akkor onnan nincs messze az aquadepo, viszont nagy akváriumba ott nem találsz ágat, maximum 80l-ig és akkor is több darab kell.
 
Sziasztok!
Jövő héten Budapestre vonatozom néhány órára. Előre láthatóan valahová a Blaha környékére kell mennem, ezért nem fogok sok utat bejárni. Tud valaki ezen a jól behatárolt helyen red moor lelőhelyet??? Még egy tábla csokik/dobozt sört is felajánlok egy jó tippért.
A Podmaniczky utcában a vadonban szokott lenni, de nem valami nagy választékban. Gyalog 10 perc a Blahától, villamossal fele annyi.
 
Jegyzetelek: vadon és depo. - 60 literesbe keresek.
Ha sikerrel járnék, érdekes leszek hazafele: inges, zakós, laptoptáskás krapek egy (esetleg több) száraz fadarabbal... o_O
 
De erről az jut eszembe amikor még a kezdetekben autóval hoztuk vittük a fákat. Időnként úgy nézett ki mintha fa tolvajok lennénk. Csak a soffőr ülésen nem volt fa. Hát lehetett volna magyarázkodni a rendőrnek mi a túróért cipeljük a fél erdőt a kocsiban :)
 
Még midig jobb mintha egy letépett buszmegálló táblával utaznál vissza. :)
64-es optiban jól mutatna? Megvan Oli száma? Rácsörögnék, hogy megkérdezem. Ilyesmiben ő a profi. :LOL:

Na ja :D s lehet vele csajozni simán a buszon... :eek: bocs hogy oldalba szúrtalak a fáimmal, nem tüzelő, akváriumba lesz... segítenél rákötni a weepinget? :ROFLMAO:
Vagy egyszerűen csak "A látszat csal, nem vagyok gyökér" :) A lényeg hogy valami szokatlan duma legyen legalább egy mosolyt sikerült bezsákolni a gyengébb nemtől :)
Nap végén pedig kéznél lenne az asszonynak, mivel üssön agyon. :LOL:

Az ötletek után belegondolva: már reggel el kellene menni víz-fa nézőbe, és a frankón komolynak ígérkező képzésre már a rőzsével beállítani. Na ott el lehetne sütni néhány poént. :cool:
 
Back
Oldal tetejére