• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Budapest

Ismét egy üzlettel kevesebb lesz! :(
Tegnap voltam a Zsilinszy boltban, ahol közölték, hogy március közepén végérvényesen bezárnak.
Kár érte.
 
:unsure: Nem jó dolgok ezek... ha egy hobbi pörög és fejlődik, új boltok nyílnak. A múlt évi boltbezárások sajnos elég rossz képet festenek a hobbi jelenlegi állapotáról.
 
Sziasztok!



Tegnap én is benéztem hozzájuk!
A JBL szűrőhöz kellett rotorfedél és hát mégis ők ebben az illetékesek (márka kereskedés), az Ad-ban teljes szettet akartak adni rotorral, tengellyel, de sokallottam!
Meglepődtem, mert a GA-n kívűl még nem találkoztam olyan üzlettel ahol nem csak egy akváriumban próbálkoznak valami növényest féle medencét bemutatni!
Egész pofás elrendezésű edények voltak, az egyik ugyan kicsit elburjánzott és jó pár alga is volt benne, de alapvetően látszik hogy foglalkoznak vele (a fán már le volt carbózva az ecset)!
Az eladó Srácon is látszott hogy nem ma kezdte a növényes témát és szívesen végig mutogatta a medencéket!
Képben volt a törökbálinti etalon üzlettel és ott ténykedő Szakikkal kapcsolatosan is!

A halas medencékben láttam pár elhullott egyedet, az áruk ennek ellenére átlag fölött van.

A növényes tárolójuk eléggé le volt fosztva, ezért arról nem sokat tudok mondani.

Összességében egy látogatást megér, többet mutat mint a szokványos pláza boltok!

A.ttila


No, csak óvatosan Kőbányán. Tegnap nekivágtam kocsival a Birillo-nak, ha már "növényes vonalon erős".

Vegyük előre a pozitív dolgokat: Van Green Aqua Macro és Micro, Easy Carbo, méghozzá annyiért, mint kint Törökbálinton. Pontosabban még az árcimke is ugyanaz a sárga. A két bolt a világ két végén van, uh nem üzletrontás ezt leírni, úgy gondolom.

Ezzel kb ki is fogytunk a plusszokból.

Alga vonalon viszont nagyon erősek, gyakorlatilag bármilyen spórát be lehet tőlük szerezni, ecset, fonal, pont, talán csak cianot nem láttam. Konkrétan a növényes vajlingban volt olyan növény, aminek nem látszott a levele az ecsettől. Az árak bevásárlóközpontosok, 550 egy endler pár (szingli fiút nem is adnak), 760 egy amano, stb.

A kiszolgálás so-so, végül is megkérdezik, mi kell.

Nekem nem hozta meg a kedvemet a vásárlásra a hely, mert nem úgy tűnt, mintha bármilyen erőfeszítést tettek volna a növényes vagy halas aksik karbantartására - és ez számomra a bosszantó. Mert ugye az alga bekutyálkodik egy-egy GA-s aksiba is, de amiből árulnak a srácok, mindig rendben van, ahogyan a növények is. Ez baromi fontos, hiszen minden növényes kertész tudja, milyen pénz, bosszúság, idegeskedés egy behurcolt dög. Gondolom a Kastély utcai ifjak ezt már pontosan átérzik, sok csatát vívtak már :)

Amikor Birillóból kijöttem, a következő jutott eszembe: ez egy kereskedelmi vállalkozás, kicsi hal, kicsi növény, kicsi hüllő, minden, ami a panelben természetre kiéhezett embernek kellhet. De azt egy cseppet sem éreztem, hogy bármiféle elhivatottság állna az ott dolgozók vagy a bolt mögött, és igazából semmi szépet nem láttam. Bementünk inkább a mellette lévő kínaiba, és vettünk pár alsógatyát... az jóárasítva volt.

Szubjektív vélemény volt egy látogatás alapján.
 
Tegnapi Birillos csalódásom után ma kimentem a Vadvilágba a 16. kerületbe. Kissé koros, lepukkant házban van az üzlet, de belépve meglepően pozitív a kép. Nem igazán a növényezés a profiljuk, viszont alapfelszerelések azért találhatók tűzoltáshoz, ha nagyon kell: egy-két difi (főleg Ista), bubiszámláló, reaktor, alapvető kemikáliák vannak a boltban.

Halfajokban kifejezetten gazdag a kínálat, láttam Galaxyt, Pepitellát, ékfoltos razbórát, algázókat is. A vörös neon egész jó áron, 290-ért, 10 db-tól talán 250-ért kapható. Nagyobb aksiba is találhatsz itt sok elevenszülőt, esetleg néhány spécibb fajt is.

Garnélákból is volt választék, a sakura 750, nagyon szép tigrisek 700 ftért volt, amanok 760 körül, ha jól emlékszem.

Érzelmeim vegyesek, ugyanis vettem 10-12 halat, illetve három tigris garnélát. A srác, aki kiszolgált, elég "kemény kézzel" bánt a halakkal, löttyintett egyet az egyik aksiból, aztán benn ragad a mérőedénybe egy halacska, bemerítette egy másik aksiba az edényt, kilötybölte vele a zacsiba. A három garniból kettőt átöntött egy külön zacsiba, majd lezárta. 3-4 perc múlva belenéz a mérőedénybe, "hoppá, egy még itt maradt" felkiáltással belötybölte a harmadik, addig szárazon vergődő jószágot egy harmadik zacsiba.

És amivel finoman kell bánni, mert ugye jó szerencse dolga, de akkor is leírom: mire hazaértem (kb 15 perc autóút) az egyik vörös neon már háton úszott, egy pepi az átzsilipelés közben purcant meg, egyet meg nekem kellett karanténoznom, mert a farokúszója csonkig le van rágva. Rosszabb esetben úszórothatdás, jobb esetben csak túl nagy egyedszám az aksiban.

Összefoglalásként, szintén szubjektív véleménnyel: én nem megyek többet oda.

A Pólusos bolt a nyerő?

Az eddigi felfedezéseim konklúziója a pesti oldalon az AquaDepo mellett meglepő módon a Pólus állatkereskedése felé dönti a mérleg nyelvét, ahova évek óta járok. Igaz, hogy kicsi, zsúfolt, az eladók meglehetősen stresszesek és apatikusak a non-stop embertömeg miatt, akik hülyébbnél hülyébb kérdésekkel bombázzák őket, de ennek ellenére beteg halat még nem kaptam tőlük. Ha beüt valami kór, akkor behalálfejezik az akváriumot, ezt én maximálisan becsülöm. Olyan úgy sincs, hogy soha nem beteg semelyik hal, ők legalább vállalják, hogy abból a lavórból átmenetileg nem árulnak. (ez utóbbi igaz az AD-re is)

Viktor korábbi bejegyzése óta a Pólusban van már CO2 is, igaz csak harangos rendszerben. Arra elég, hogy átutazóban frissen tartsák a növényeket. Sok Tropicas növényük van, amano, rc, sakura is rendszeresen van náluk. Vörös rák, sepregető is előfordul náluk, legutóbb üvegharcsákat is láttam. Szerintem egész egyszerűen jó tenyésztőktől vásárolnak.

Tény ami tény, ha swarowski kristály berakású űrhajós pontyot akarsz venni, azt is eladják neked. Lehet, hogy a végén guppi lesz belőle mire hazaérsz, de aki hülye, haljon meg, pláne egy plázában. Ha veszel valamit, érdemes előre tudni, milyen igényei vannak.

A Pólus elektromos kütyükben nagyon drága,és nincs nagy választék. Növényes technikájuk szintén alig. Ide halért érdemes menni leginkább.

Minden másra ott a Green Aqua... :) Pedig nem bérenc vagyok, de tényleg. Ők az egyetlenek, ahol azt érezni, hogy pár ember fejébe vette, hogy a hobbijából fog megélni, sőt mitöbb: a hobbiját abból akarja eltartani, hogy másoknak népszerűsíti, és ezért a szíve-lelke benne van.

Azt kell mondjam, sajnos. Bárcsak több ilyen bolt lenne az országban, és megszünne az akvarisztikához társított "kicsi-sötét-párás-meleg-büdös-luk" asszociáció az emberekben.
 
Tegnapi Birillos csalódásom után ma kimentem a Vadvilágba a 16. kerületbe. Kissé koros, lepukkant házban van az üzlet, de belépve meglepően pozitív a kép. Nem igazán a növényezés a profiljuk, viszont alapfelszerelések azért találhatók tűzoltáshoz, ha nagyon kell: egy-két difi (főleg Ista), bubiszámláló, reaktor, alapvető kemikáliák vannak a boltban.

Halfajokban kifejezetten gazdag a kínálat, láttam Galaxyt, Pepitellát, ékfoltos razbórát, algázókat is. A vörös neon egész jó áron, 290-ért, 10 db-tól talán 250-ért kapható. Nagyobb aksiba is találhatsz itt sok elevenszülőt, esetleg néhány spécibb fajt is.

Garnélákból is volt választék, a sakura 750, nagyon szép tigrisek 700 ftért volt, amanok 760 körül, ha jól emlékszem.

Érzelmeim vegyesek, ugyanis vettem 10-12 halat, illetve három tigris garnélát. A srác, aki kiszolgált, elég "kemény kézzel" bánt a halakkal, löttyintett egyet az egyik aksiból, aztán benn ragad a mérőedénybe egy halacska, bemerítette egy másik aksiba az edényt, kilötybölte vele a zacsiba. A három garniból kettőt átöntött egy külön zacsiba, majd lezárta. 3-4 perc múlva belenéz a mérőedénybe, "hoppá, egy még itt maradt" felkiáltással belötybölte a harmadik, addig szárazon vergődő jószágot egy harmadik zacsiba.

És amivel finoman kell bánni, mert ugye jó szerencse dolga, de akkor is leírom: mire hazaértem (kb 15 perc autóút) az egyik vörös neon már háton úszott, egy pepi az átzsilipelés közben purcant meg, egyet meg nekem kellett karanténoznom, mert a farokúszója csonkig le van rágva. Rosszabb esetben úszórothatdás, jobb esetben csak túl nagy egyedszám az aksiban.

Összefoglalásként, szintén szubjektív véleménnyel: én nem megyek többet oda.

A Pólusos bolt a nyerő?

Az eddigi felfedezéseim konklúziója a pesti oldalon az AquaDepo mellett meglepő módon a Pólus állatkereskedése felé dönti a mérleg nyelvét, ahova évek óta járok. Igaz, hogy kicsi, zsúfolt, az eladók meglehetősen stresszesek és apatikusak a non-stop embertömeg miatt, akik hülyébbnél hülyébb kérdésekkel bombázzák őket, de ennek ellenére beteg halat még nem kaptam tőlük. Ha beüt valami kór, akkor behalálfejezik az akváriumot, ezt én maximálisan becsülöm. Olyan úgy sincs, hogy soha nem beteg semelyik hal, ők legalább vállalják, hogy abból a lavórból átmenetileg nem árulnak. (ez utóbbi igaz az AD-re is)

Viktor korábbi bejegyzése óta a Pólusban van már CO2 is, igaz csak harangos rendszerben. Arra elég, hogy átutazóban frissen tartsák a növényeket. Sok Tropicas növényük van, amano, rc, sakura is rendszeresen van náluk. Vörös rák, sepregető is előfordul náluk, legutóbb üvegharcsákat is láttam. Szerintem egész egyszerűen jó tenyésztőktől vásárolnak.

Tény ami tény, ha swarowski kristály berakású űrhajós pontyot akarsz venni, azt is eladják neked. Lehet, hogy a végén guppi lesz belőle mire hazaérsz, de aki hülye, haljon meg, pláne egy plázában. Ha veszel valamit, érdemes előre tudni, milyen igényei vannak.

A Pólus elektromos kütyükben nagyon drága,és nincs nagy választék. Növényes technikájuk szintén alig. Ide halért érdemes menni leginkább.

Minden másra ott a Green Aqua... :) Pedig nem bérenc vagyok, de tényleg. Ők az egyetlenek, ahol azt érezni, hogy pár ember fejébe vette, hogy a hobbijából fog megélni, sőt mitöbb: a hobbiját abból akarja eltartani, hogy másoknak népszerűsíti, és ezért a szíve-lelke benne van.

Azt kell mondjam, sajnos. Bárcsak több ilyen bolt lenne az országban, és megszünne az akvarisztikához társított "kicsi-sötét-párás-meleg-büdös-luk" asszociáció az emberekben.

48 órás update:

Pólus bolt: Egy gyönyörű Anubias Echinodorus martii 2000 Ft, három bőséges tő kijött belőle, de ha türelmes vagyok, akkor öt is.

Vadvilág 16. ker halállomány: újabb két áldozat, a 12-ből összesen 4 halacska az örök úszómezőkön már. Pedig két eltérő aksiba kerültek, mindkettőben jó vízminőség és hangulat uralkodik. Ilyen elhullást én még egyetlen vásárlásomnál sem tapasztaltam. Nem akarok negatív reklámot, de egy fórum a szabad vélemény megosztásról szól, és teljesen független vásárlóként életemben először mentem be oda. Először és utoljára.
 
Megmondom őszintén én halat ahány boltba vettem anno, ott mindig vagy elhullás volt mire hazaértem, vagy betegek voltak/lettek a halak......kivéve a GA-ból hozott halak. Azóta halat nem is veszek máshol.
 
Nem védeni akarom a mundért, de sajnos hozzá kell tennem, hogy a beteg halacsok sajnos jól mutatják az akvarisztika jelenlegi helyzetét. Mindennapi küzdelem, fogyogató boltok, leépülő nagykerek árnyékában. Persze lehetne ez a visszaszabályozás egy minőségi szelektálás is, de az ábra azt mutatja, hogy nem. A nagykerek berendelnek egy zsák halat kintről, aminek egy része elhullik menet közben. Karantén után van hogy azonnal kikerülnek a boltokba (vagy még előbb is) ahol ismét indul a beszoktatási mizéria stb.

Nem sok nagyker van az országban halas témában. Így minden kereskedő köztük mi is ezekről a helyekről vesszük. Persze a boltoknak is hatalmas felelősségük van az állomány kondiban tartására, de a forrás legtöbb esetben ugyanaz ezt jó ha ti is tudjátok.
 
Sziasztok!

Ismét egy üzlettel kevesebb lesz! :(
Tegnap voltam a Zsilinszy boltban, ahol közölték, hogy március közepén végérvényesen bezárnak.
Kár érte.

A "Zsili" bolt nincs többé!
Vége!

Szomorú hír ez!

Ma voltam segíteni elpakolni az újságokat (holnapra maradt még egy fuvar).
Minden mást már a hétvége óta elvittek Pasáék!

Nem olyan régen járok oda (legtöbbször csak beszélgetni nézelődni, az előfizetett újságomért (ne keljen a postára bízni)), talán ha 10 éve.
Mégis szinte mindig akadt valami újdonság, hal ritkaság amivel korábban még élőben nem találkoztam.
Nagyon rossz érzés volt látni az üres apró kis helyiséget hátul a pincelejáróval (hogy ott is mi mindent láttam - volt szerencsém egy alkalommal lejutni).
Igaz hogy a mai igényeknek már nem igen tudott megfelelni az alig több mint 20nm-es boltocska, de sokunk számára mégis rengeteg rácsodálkozás (ez milyen hal?!) emléke maradt meg a hosszú évek alatt.

Ennyi marad csupán, az emlék!
A világunk ismét színtelenebb lett egy kicsivel, mert megint elmúlt belőle valami régi, megszokott, kedvelt hely, ahova örömmel térhettünk be mikor utunk a Kosztolányi Dezső tér környéke felé vitt!

A.ttila
 
Sajnálom nagyon a Zsiliboltot. :-(
Mennyi tubit vettem ott... Emlékét őrizni fogjuk, akárcsak Sanyi bácsiét is aki a bolt fölött lakott.
 
Azoknak, akiknek kiesik a Green Aqua, és Pestiek...
Hal-, és garnéla vásárláshoz az Aquadepot ajánlom, nagyon nagy választék van. Illetve épp élő eleséget keresek, és javasolták az Atlantisz Faunát. Felhívtam őket, ott kb. minden van (y) Cyclops, fehér szúnyoglárva, tubifex, artemia, misys...

De növényeket továbbra is a GA-tól fogok rendelni, ez nem kérdés :)
 
Vadvilág 16. ker halállomány: újabb két áldozat, a 12-ből összesen 4 halacska az örök úszómezőkön már. Pedig két eltérő aksiba kerültek, mindkettőben jó vízminőség és hangulat uralkodik. Ilyen elhullást én még egyetlen vásárlásomnál sem tapasztaltam. Nem akarok negatív reklámot, de egy fórum a szabad vélemény megosztásról szól, és teljesen független vásárlóként életemben először mentem be oda. Először és utoljára.

Nekem a vadvilággal pozitív tapasztalataim voltak eddig. Pár hónapja tőlük pótoltam az elhullott otoimat, plusz vettem náluk amanokat is. Mind vidáman éldegél és a srác aki ott volt, nagyon gondosan járt el. Pl. figyelt arra is, hogy az amanok mellé a zacsiba tegyen valami növényt, amire kapaszkodhatnak utazás közben, megkérdezte, hogy milyen messzire viszem őket és külön oxigént is fújt be.

Nagyon azon múlik, hogy éppen kit fog ki az ember, az eladók sem egyformák, úgy tűnik.
 
Azoknak, akiknek kiesik a Green Aqua, és Pestiek...
Hal-, és garnéla vásárláshoz az Aquadepot ajánlom, nagyon nagy választék van. Illetve épp élő eleséget keresek, és javasolták az Atlantisz Faunát. Felhívtam őket, ott kb. minden van (y) Cyclops, fehér szúnyoglárva, tubifex, artemia, misys...

De növényeket továbbra is a GA-tól fogok rendelni, ez nem kérdés :)
Legutóbb néztem én is a növényeket, de az igényesebbek el voltak sárgulva és a kínálat is elég visszafogott volt.
A halakat nagyon nem néztem, de én a garnéla kínálattól sem voltam annyira hanyatt esve. Legutóbb a YF medence volt tiszta parazita, most meg a riliket néztem és nem igazán tetszettek, nem volt egyöntetű az állomány. :( Az Aquatic nature garnis talajokat viszont tőlük a legegyszerűbb beszerezni, meg van még pár dolog náluk, amiért érdemes lehet benézni, de az élőlényekkel nem vagyok teljesen kibékülve.

Szép garnikat a Vadonban láttam, igaz, már rég nem jártam arra. Akkor konkrétan sakura minőséget árultak RC árban. :)
 
Melyek azok a boltok Budapesten, ahol meg lehet kapni mindent egy nano akváriumhoz?(talaj,növények,co,külsőszűrő,kövek,fák)
A camponába lévő boltba mekkora a választék? Vagya westendbe lévöbe?
 
Érdemes megejtened egy kirándulást Törökbálintra. ;)
Esetleg Aqua Depo, de a GA-ban nagyobb a növény,dekor és talaj választék, meg szűrőből is talán több féle van.
 
Ha minden értelemben egy magasabb minőségű és igényesebb kivitelezésű akváriumban gondolkozol, akkor Budapesten fura módon nem nagyon lehet ajánlani semmit. A plázás boltokban inkább élőlényeket tudsz venni. Pl. a WestEndből múlt héten tudtam szerezni amano garnélát, miközben hiánycikk a városban. De növény és technika terén Törökbálintra érdemes kimenni, amellett, hogy a bolt maga inspirálja is az embert. Ők kimondottan erre a vonalra specializálódtak, szemben pl. a Budapesten található inkább "halas" boltokkal.
 
Back
Oldal tetejére