• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra

Milyen pH-t tolerálnak ezek (brownie, ?? blue) a bucék?
Nem néztem utána, de legtöbben low-tech akváriumokban tartják, a szokásosnál magasabb pH mellett és nincs velük gond. Teljesen igénytelen növények. Szerintem nem is érdemes nagyon pirítani őket, mert csak algásak lesznek.
 
Wááááá,:woot::woot: ilyen kell!!!:nailbiting: Bucephalandra Sp. Hades Purple Blue
View attachment 25677
Nagy bucésok! @Greg Filth @eMZé (más?) ! Van valakinek?
Egyre inkább azt hiszem, hogy ezeken a képeken valami evergrow-szerű, színenként szabályozható led lámpával világítanak, erősen felhúzva a lila színt, némi pirossal, a többit lecsökkentve. Van Hades is, normál fényben (6500 K hidegfehér) sötét a levele, de ez az erősségű lilás szín csak visszaverődés lehet... Van olyan változat, ami fotonágyú alatt gyönyörű piros levelet hoz, és van sokféle, de természetes (fehér)fényen ilyen színű nincs, az biztos.
 
kezdenek túl hétköznapiak lenni a buce-k... már senki nem postol ide sem. Úgyhogy ideje újabb bejegyzést tennem.
Nem a legjobb fotó de a lényeg látszik. Ma kézbe kaptam újabb achilles-eimet és meglepetésemre egyet bimbósan kaptam.
Gondoltam ezt megosztom veletek. Remélhetőleg mire virágzik az akváriumban rendesebb képet is tudok csinálni.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    90.8 KB · Megtekintések: 18
kezdenek túl hétköznapiak lenni a buce-k... már senki nem postol ide sem. Úgyhogy ideje újabb bejegyzést tennem.
Nem a legjobb fotó de a lényeg látszik. Ma kézbe kaptam újabb achilles-eimet és meglepetésemre egyet bimbósan kaptam.
Gondoltam ezt megosztom veletek. Remélhetőleg mire virágzik az akváriumban rendesebb képet is tudok csinálni.
Ceep.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Most tehetnék fel képet a virágzó Bucephalandra sp. Bob Marley-mról, ha készült volna, de nem készült, és már elvirágzott. Nálam eddig nem virágzott egyetlen buce sem, és már nagyon vártam a pillanatot, aztán a pillanat eljött, de az eufória elmaradt... tök ugyanolyan virága volt, mint amiket itt a képeken is láttam... szóval kétszer-háromszor ránéztem, míg virágzott, tudatosítottam magamba, hogy ilyenem is volt, de ennyi. Képet sem csináltam róla.
 
Back
Oldal tetejére