• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra

Wááááá,:woot::woot: ilyen kell!!!:nailbiting: Bucephalandra Sp. Hades Purple Blue
View attachment 25677
Nagy bucésok! @Greg Filth @eMZé (más?) ! Van valakinek?

Szerintem is kicsit becsapós ez a fotó eléggé ki van emelve a kékes, lilás szín. Nekem Super Blue névre keresztelt bucem van az akvában, de a levél fromája 1/1-es egyezőséget mutat és annó én is ilyen kékes lilás stock fotók alapján vettem. Egyébként pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy értelmezhetetlenül nagy lett a buce-s rész az akvában és meg kéne nyírnom, szóval még az is lehet hogy lesz hamarosan eladó. :D A többit szerintem beszéljük meg priviben.
 
Akkor lehet, hogy ez valamilyen Brownie, azok ilyen kékes-lilás árnyalatúak, és ez csak egy "marketing fogás", mert mindig kell valami újdonság:) De mindenesetre szépen virít, legyen fölötte akár "moonled", vagy uv.
 
Nagyon szép. És biztosan fény játék is nagy szerepet kapott. De mint tudjuk a növény pigmentjei a felelősek a fények visszavert színéért,és ez a növény gyönyörűen visszaadja ezt és ez a legfontosabb. Egy annubiast vagy egy riccardiat világíthatunk ilyen színnel, az minden lenne csak szép nem.
 
Milyen pH-t tolerálnak ezek (brownie, ?? blue) a bucék? Gondolom nem egységes ez náluk. Van két tő talán wavi leaf (@eMZé keze nyomán) bucém 7,5-8,0 pH tartományban, szépen növöget, de más fajta nem tudom mit szólna hozzá!?
 
Back
Oldal tetejére