• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra-Cryptobetegség?

kiru

Kertész tanonc
Sziasztok!
Szeretném megosztani a tapasztalatomat vlmt a segítségeteket kérni.
Nemrég rendeltem egy kevés Bucephalandrát Indonéziából, ami szépen meg is érkezett.
A gyanú már a kicsomagolásnál kezdődött, büdös vegyszer szaga volt a növényeknek.
Nagyon úgy tűnt hogy emers növények lehetnek ugyanis száraz moha volt a gyökerek közt.
Szépen letisztogattam és lemostam őket, majd egy éjszakai áztatás után mentek az akváriumba.
Még szerencse ,hogy csináltam egy karantént külön.
Egy nap után a levelek elkezdtek szétmállni, a levélszövet láthatóan szétesett ,rohadt.
Most csináltam egy 100 as vizcserét, aminek is olyan szaga volt mintha valami fertőtlenitő lenne benne.
Sokuknak csak a rizómája maradt meg ,de abból is vissza kellett vágni a beteg részt.
Ha lenne valakinek ötlete ,hogyan tudnám megmenteni őket azt szívesen venném.
 
Sziasztok!
Szeretném megosztani a tapasztalatomat vlmt a segítségeteket kérni.
Nemrég rendeltem egy kevés Bucephalandrát Indonéziából, ami szépen meg is érkezett.
A gyanú már a kicsomagolásnál kezdődött, büdös vegyszer szaga volt a növényeknek.
Nagyon úgy tűnt hogy emers növények lehetnek ugyanis száraz moha volt a gyökerek közt.
Szépen letisztogattam és lemostam őket, majd egy éjszakai áztatás után mentek az akváriumba.
Még szerencse ,hogy csináltam egy karantént külön.
Egy nap után a levelek elkezdtek szétmállni, a levélszövet láthatóan szétesett ,rohadt.
Most csináltam egy 100 as vizcserét, aminek is olyan szaga volt mintha valami fertőtlenitő lenne benne.
Sokuknak csak a rizómája maradt meg ,de abból is vissza kellett vágni a beteg részt.
Ha lenne valakinek ötlete ,hogyan tudnám megmenteni őket azt szívesen venném.
Ha a rizómájuk épen maradt, akkor abból ki fognak hajtani. Nem lesz egy sprint szám, de van esély!
A karanténozás minden esetben erősen ajánlott, akár hetekig!
 
Ebben bízom én is.
A karantén marad,már csak az erős szag miatt is.

Valószínűleg valami brutál rovarirtóval kezelték. Jó, hogy nem tetted be az akváriumba. Ne siess a betelepítéssel. A legtöbb ilyen méreganyag nem egy gyorsan bomló cucc.
Lehet csak így tudták elküldeni, hogy ne legyen belőle hatalmas balhé. Az Unió pont emiatt tette tiltólistára az ázsiai növényeket korábban.
 
Beszéltem az eladóval aki azt javasolta hogy tápozzak osmocote+13+13+13+te-vel ez egy lassan oldódó műtrágya .
Mit szóltok ,használt már valaki ilyet?
Csak a co2-t emlegette hogy Kell nekik meg hogy gondoztam e már cubát v motecarlot.
Pedig van 2bucém a Greenakvatól ,ők megvannak lowtechben.
 
Csak egy tipp, vélhetőleg ezzel kezelték:
200px-Dimethoate_Structural_Formulae_.V.1.svg.png
Dimetoát tartalmú szer. Büdös. Széles spektrumú rovar és élősködő irtó. Idehaza Bi58 néven forgalmazták, s közel 25 éve betiltották, nem úgy a fejlődő régióban...
Mindent megöl, s a növény minden pontján felszívódik, a szövetekben elraktározódik.
Minium 30 nap a lebomlási ideje, de a tapasztalat az, hogy hónapokon át nyomai kimutathatók.

Ne legyen igazam.
 
Csak a co2-t emlegette hogy Kell nekik meg hogy gondoztam e már cubát v motecarlot.
Pedig van 2bucém a Greenakvatól ,ők megvannak lowtechben.

Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy az akklimatizációt, tehát az emersből submersbe alakulást megkönnyíti a széndioxid adagolása. Szerintem erre gondol, amúgy pedig neked is igazad van, megél lowtechben is.

Kitartást kívánok, én is nevelek éppen egy rizóma darabkát. Ez megfagyott, mert mohó türelmetlen módon a tél közepén rendeltem Németországból. Jönnek a miniatűr levelei, szerintem van esélye már, hogy lesz belőle valami.
 
Eltelt pár nap,talááán megállt a rothadás így ,hogy a beteg leveleket no meg sok-sok cm rizómát levagdaltam.:mad:
Igaz nem sok levél maradt.:(
Érdekes ,hogy a garnélákra látszólag nem volt hatása.Ugyanis volt az akiban pár vadas cherry,amolyan újnövénypucoló team.
 
Csak azt nem értem,hogy valaki miért valal be ilyen kockázatot?Szerintem veszelyes(a növényekre),ilyen helyről rendelni.Lehet a Németektől,a Lengyelektől rendelni.En mar kb 10xrendeltem,sose volt különösebb probléma.
 
Meg se fordult a fejemben ,hogy ez lesz.Mutattak növényvédelmi tanusitványt is meg mindent teljesen legálisan.
Az eladó ezzel foglalkozik meg kisállat kereskedése van meg miindeen...:banghead:
Szó nem volt rovarirtóról elhihetitek.A képek szépek voltak.Most meg mentsd ami menthető akció ..hát ez van.
 
Meg se fordult a fejemben ,hogy ez lesz.Mutattak növényvédelmi tanusitványt is meg mindent teljesen legálisan.
Az eladó ezzel foglalkozik meg kisállat kereskedése van meg miindeen...:banghead:
Szó nem volt rovarirtóról elhihetitek.A képek szépek voltak.Most meg mentsd ami menthető akció ..hát ez van.

Enélkül valószínűleg el sem küldhetik a növényt.
Innen indult az őrület 2012-ből
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=4831
 
Back
Oldal tetejére