• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Buceland

Ma este volt szerencsém élőben is megtekinteni ezeket a szépségeket. A fotók azt kell, hogy mondjam egyáltalán nem tudják visszaadni azokat a színeket amiket a szemeddel a valóságban látsz. A valóság sokkal szebb.
Ezen kívül lenyúltam pár nagyon szép növényt a tankból, de vittem is egy keveset. Igaz nem mind a legszebb, de Niki és Attila biztosan hamarosan rendbe hozzák majd.
Bár őszintén megmondva nem tudom hogyan fognak beférni, mert már így is alig van hely.
 
Ma este volt szerencsém élőben is megtekinteni ezeket a szépségeket. A fotók azt kell, hogy mondjam egyáltalán nem tudják visszaadni azokat a színeket amiket a szemeddel a valóságban látsz. A valóság sokkal szebb.
Ezen kívül lenyúltam pár nagyon szép növényt a tankból, de vittem is egy keveset. Igaz nem mind a legszebb, de Niki és Attila biztosan hamarosan rendbe hozzák majd.
Bár őszintén megmondva nem tudom hogyan fognak beférni, mert már így is alig van hely.
Köszönjük a növényeket és a látogatást!
Ne aggódj, megoldjuk!;) Legfeljebb váltunk egy nagyobb medencére.:ROFLMAO:
 
Köszönjük a dicséreteket!

A Bucék a Anubiasokhoz hasonlóan alacsony igényű, lassan növő növények, ezért hajlamosak az algásodásra. Ebben az akváriumban csak hasonló növények vannak Bucephalandra, Anubias, Aridarum, Fenestratum. Az ő igényeikhez igazítjuk a fényt (8x54W a lámpa fölötte, amiből 4 cső megy, 60%-ra visszavéve) a tápozást (360 literbe naponta 6-6 ml. Green Aqua Micro-macro ) a CO2-t (éppen csak sötétzöld a DC) és a szűrést (mindkét szűrő áramlása a felére visszafojtva). Ezeken kívül van benne kb.30 hatalmas, falánk Amano garnéla, egy egyenlőre nem túl nagy létszámú narancs Sakura csapat, kb.20 Otocinclus és 17 palacsinta algázó. Ez az összeállítás elég jól bevált, de azért így sem teljesen algamentes. Ha valamelyik növényen megjelenik az alga, azt betesszük 10 percre egy carbos fürdőbe. (1 liter vízhez 1-1,5 ml Carbo) Ettől elpusztul és az algaevők így már elbánnak vele.
Valószínűleg a megfelelő körülményeket hálálják meg virágzással, bár ez is időszakos. Volt amikor szinte minden fajta virágzott, most alig 1-1. Biztosan érzik az őszt!:D

És hogy ne maradjunk fotók nélkül:

Az újdonságok: Aridarum

View attachment 42063Aridarum by Lovas Attila, on Flickr

Fenestratum

View attachment 42064Fenestratum by Lovas Attila, on Flickr

és csak úgy: Narancs Sakura

View attachment 42065P1320627 by Lovas Attila, on Flickr

Kedagang

View attachment 42066P1320651 by Lovas Attila, on Flickr
Sziasztok Attila, Niki!
A carbos fürdő, amit írtatok ecsetre is működik?
Úgy értem, ha majd valamikor újrarendezem az akit,az esetleg ecsetes levelű növényeket elég, ha egy ilyen carbos fürdővel kezelem?
Köszi!
 
Sziasztok Attila, Niki!
A carbos fürdő, amit írtatok ecsetre is működik?
Úgy értem, ha majd valamikor újrarendezem az akit,az esetleg ecsetes levelű növényeket elég, ha egy ilyen carbos fürdővel kezelem?
Köszi!
Igaz nem engem kérdeztél,de én pl régebben AdaPhyton git-tel ecseteltem le a bucekat(nem annyira agresszív)anubiasokat!A carbos fürdő nem biztos,hogy veszélytelen(gyökerek stb....)!
 
Igaz nem engem kérdeztél,de én pl régebben AdaPhyton git-tel ecseteltem le a bucekat(nem annyira agresszív)anubiasokat!A carbos fürdő nem biztos,hogy veszélytelen(gyökerek stb....)!
Köszi, igazàbòl azért kérdeztem, mert jelenleg mèg küzdök az ecsettel az akiban, bàr nem olyan vészes, de ha rescape lesz majd, nem akarok ecsettel küzdeni, viszont a növényeket fel kell hasznàlnom...
 
Köszi, igazàbòl azért kérdeztem, mert jelenleg mèg küzdök az ecsettel az akiban, bàr nem olyan vészes, de ha rescape lesz majd, nem akarok ecsettel küzdeni, viszont a növényeket fel kell hasznàlnom...
Szia!
Minden probléma nélkül használható!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére