• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buborékszámláló

Így a jó, ez lett volna a tippem miért változik a bubiszám mert nálam akkor csinálta ezt amikor kevés volt a nyomás.
 
Sziasztok, a minap összeszereltem a CO2 rendszeremet,es reggel azt vettem eszre,hogy a bubiszamlalobol a folyadék belefolyt a visszafolyasgatloba ,majd a CO2 nem birta a folyadekot rendesen visszanyomni a szamlaloba,és össze vissza rendszertelenül bubizott...
majd szétszettem, fejre forditottam ,h ki follyon a visszafolyasgatlobol es összeraktam...
Ez normális dolog? kellett volna tovabb hagynom, es a Co2 idövel visszanyomta volna az összes folyadekot a szamlaloba?
 
Sziasztok, a minap összeszereltem a CO2 rendszeremet,es reggel azt vettem eszre,hogy a bubiszamlalobol a folyadék belefolyt a visszafolyasgatloba ,majd a CO2 nem birta a folyadekot rendesen visszanyomni a szamlaloba,és össze vissza rendszertelenül bubizott...
majd szétszettem, fejre forditottam ,h ki follyon a visszafolyasgatlobol es összeraktam...
Ez normális dolog? kellett volna tovabb hagynom, es a Co2 idövel visszanyomta volna az összes folyadekot a szamlaloba?

Szia

Cseréld le a visszafolyásgátlódat,(mert nem működik)és megoldódik a problémád
pl:ADA CO2 visszafolyásgátló szelep most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
Drágább a többinél de megéri. (a mágnesszelep nem szereti a folyadékot)

Csaba
 
Szia

Cseréld le a visszafolyásgátlódat,(mert nem működik)és megoldódik a problémád
pl:ADA CO2 visszafolyásgátló szelep most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
Drágább a többinél de megéri. (a mágnesszelep nem szereti a folyadékot)

Csaba

Szia ,
Epp ez a gond ,hogy ilyet hasznalok: ADA CO2 visszafolyásgátló szelep most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
ma reggelre is telefolyt ,es az az erdekes ,h tovabb szerencsere nem folyik....
Es ugytünik az idö se segit ,mar több mint egy oraja megy a CO2 es nem tud kiürülni a visszafolyasgatlo...
Ötlet? Törtent már mással is ilyen?
 
Szia!

Nekem is ilyen visszafolyásgátlóm van, nekem is megtelik, de vissza nem enged. Én úgy oldottam meg, hogy a buborékszámláló alsó bemenő csövét u alakban visszahajlítottam, vele párhuzamosan, függőlegesen áll a visszafolyásgátló, amibe így felülről meg be a CO2. Indulás után teljesen kifolyik belőle a folyadék :)
 
Szia!

Nekem is ilyen visszafolyásgátlóm van, nekem is megtelik, de vissza nem enged. Én úgy oldottam meg, hogy a buborékszámláló alsó bemenő csövét u alakban visszahajlítottam, vele párhuzamosan, függőlegesen áll a visszafolyásgátló, amibe így felülről meg be a CO2. Indulás után teljesen kifolyik belőle a folyadék :)

Gyakorlatilag így fejtetőn van a visszafolyásgátló. Ez gondolom nem jelent problémát.
Ha feltapasztod a buborékszámláló mellé az aki oldalára, és kicsit magasabbra is teszed, akkor elvileg bele sem megy a folyadék, nem? Csak a kettő közötti csőben lesz, és azt pedig induláskor kinyomja a gáz. Ezt jól gondolom?
 
Ha a buborék számláló egybe van építve a difuzorral, akkor a visszafolyás gátlót hova érdemes bekötni?

A visszafolyásgátlónak ugye annyi a lényege, hogy az eszközeidet megvédje a víztől.
Tehát ha van mágnesszeleped, akkor az elé (buborékszámlálós diffúzor és mágnesszelep közé). Célszerűen minél messzebb a mágnesszeleptől, ha esetleg meghibásodik a visszafolyásgátló, akkor ne kerüljön bele egyből az egész cső tartalma a szelepbe.
De igazából nem is nagyon értem a kérdést, mert hova tudnád még kötni?
Reduktor - Mágnesszelep - Visszafolyásgátló - Buborékszámlálós diffúzor
Nagyjából ez a sorrend, a mágnesszelep helyett esetleg lehet csap.
 
Jelenleg mágneskapcsoló nem lesz.
Én úgy értettem, hogy a difuzor mellé (az akváriumba) közvetlenül be lehet-e kötni.
Az egybeépített buborékszámláló miatt gondoltam így, hogy ne szivárogjon vissza belőle víz.
 
Jelenleg mágneskapcsoló nem lesz.
Én úgy értettem, hogy a difuzor mellé (az akváriumba) közvetlenül be lehet-e kötni.
Az egybeépített buborékszámláló miatt gondoltam így, hogy ne szivárogjon vissza belőle víz.

Ha akarod bekotheted, mivel ki nem jon belole a gaz, igy a viz sem fog belemenni.
Kerdes, hogy hogy fog kinezni.
En biztos kivulre raknam.
 
Vette egy Troőpica diffusert 3-in-1.
Hova kell itt tölteni a vizet a buborék számoláshoz és mennyit? :)
Az akvárium vizével is fel lehet tölteni?
És mi van, ha nem használom a bubiszámlálót egyenlőre? Gondolom attól még működik.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok azután szeretnék érdeklődni, hogy citromsav és szódabikarbóna alapú co2-m van és a bubiszámlálótól a kipukkadó buborékok végett elérhet-e a víz a mágnes szelepig? Illetve ez ellen hogyan tudnék tenni?

A válaszokat előre is Köszönöm..!
 
Sziasztok azután szeretnék érdeklődni, hogy citromsav és szódabikarbóna alapú co2-m van és a bubiszámlálótól a kipukkadó buborékok végett elérhet-e a víz a mágnes szelepig? Illetve ez ellen hogyan tudnék tenni?

A válaszokat előre is Köszönöm..!
Elvileg a mágnesszelep a bubirékszámláló mögött kell legyen,attól meg nem kell tartani hogy visszafelé is jön víz ez ellen használj minőségi 2 db visszacsapó szelepet [emoji6]
 
Sziasztok azután szeretnék érdeklődni, hogy citromsav és szódabikarbóna alapú co2-m van és a bubiszámlálótól a kipukkadó buborékok végett elérhet-e a víz a mágnes szelepig? Illetve ez ellen hogyan tudnék tenni?

A válaszokat előre is Köszönöm..!
Semmi baj nem lehet
 
Én kicsit túlbiztosítom magam, 3 ADA visszafolyásgátlót is raktam a rendszerbe: egy van közvetlenül a mágnesszelep után, egy rögtön a bubiszámláló előtt, és egy a reaktor előtt közvetlenül. :)

Ha így visszajut víz a mágnesszelepig, akkor megérdemli. :)
 
Én kicsit túlbiztosítom magam, 3 ADA visszafolyásgátlót is raktam a rendszerbe: egy van közvetlenül a mágnesszelep után, egy rögtön a bubiszámláló előtt, és egy a reaktor előtt közvetlenül. :)

Ha így visszajut víz a mágnesszelepig, akkor megérdemli. :)
Nekem egy sincs a rendszerben, bár hármat vettem.
 
Back
Oldal tetejére