• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buborékszámláló

... tehát, ha közelebb rakom a visszafolyásgátlót a bubiszámlálóhoz, akkor kevesebb lesz a víz... :)

Köszi, nem is gondoltam erre!
 
Nekem nincs is bibiszámlálóm.A sokat vitatott DIY megoldású volt. :oops: Állandóan elpároldott belőle a víz,ezért úgy döntöttem,hogy nekem ez nem is kell.
Ez egyébként másnál is így van,hogy elpárolog a víz?Én idegzsábát kaptam az örökös töltögetéstől,kb. úgy kéthetente.
 
tibicuk said:
Nekem nincs is bibiszámlálóm.A sokat vitatott DIY megoldású volt. :oops: Állandóan elpároldott belőle a víz,ezért úgy döntöttem,hogy nekem ez nem is kell.
Ez egyébként másnál is így van,hogy elpárolog a víz?Én idegzsábát kaptam az örökös töltögetéstől,kb. úgy kéthetente.

Szia Mária!

Nekem van széép üveg bubiszámolóm, de nálam is hetente kell töltögetni, de megtartom hasznos is és csini az aki oldalán :D ! ( OFF-egyébként csak azért vettem mert tesztik ahogy az aki oldalán száguldanak benne a bubik./
Szép napot üdv:w-rig!
 
tibicuk said:
Nekem nincs is bibiszámlálóm.A sokat vitatott DIY megoldású volt. :oops: Állandóan elpároldott belőle a víz,ezért úgy döntöttem,hogy nekem ez nem is kell.
Ez egyébként másnál is így van,hogy elpárolog a víz?Én idegzsábát kaptam az örökös töltögetéstől,kb. úgy kéthetente.

Valóban csak kezdéskor lehet értelme a bubiszámlálónak, amennyiben meghatározható a buborékok száma. Az enyém Blau típusú, gyakorlatilag egybefüggő buborékok vannak, megszámlálhatatlan mennyiségben.
A párolgás szerintem lehetetlen egy zárt rendszerben. Inkább arról lehet szó a te esetedben (difinél), hogy valahol elszökött a víz. Az enyémben, amióta A.M. reaktor van (kb. 3 hete), ugyanannyi a víz.
 
landigabi said:
... tehát, ha közelebb rakom a visszafolyásgátlót a bubiszámlálóhoz, akkor kevesebb lesz a víz... :)

Köszi, nem is gondoltam erre!


Szia!
:!: Úgy 2-3 cm-re max, és jó lessz feltéve ha CO2 -hez van a visszafolyásgátlód mert a légpumpához használatos nem jó erre a célra!
Én úgy csináltam, hogy 1-kimértem fecskendővel mennyi vízzel lesz a bubuszámoló kb jó 1/2 ig. És megfigyeltem 1ml mennyivel emeli meg a bubisz.-ba a vízszintet ,hogy utántöltésnél legyen viszonyítási alapom.
2- aztán amikor fogyott a víz a viszaf. gátló előtt /tehát rajta keresztül/ utántöltöttem a fecskendővel az elpárolgott vizet, majd a CO2 benyomta a csőbe lévő vizet a bubiszámlálóba és kész.

Üdv:w-rig
 
Én azért azt mondom, kell az a bubi számláló.
Pl.
Ma reggel azt vettem észre,hogy a halak pipálnak. :eek: Ez nekem új volt.Ilyet még nem csináltak.
Megnéztem és ömlött a bubi a számlálóban.Este véletlenül eltekerhettem vagy valami.
A dolgot még az is tetézte,hogy valami miatt nem kapcsolt ki a CO2.
A fele garnéla állomány elment. :cry:
 
A bubiszámlálónál ha pl. diffúzort használtok simán átpréselheti a gáz idővel a vizet a kerámián. 1-1.5 hét alatt általában kinyomja a vizet a rendszer.
Volt itt róla szó, hogy a párolgás kivédhető 2 visszafolyásgátló használatával. A bubiszámláló elé és utána kell rakni. Én még nem próbáltam így én is csak a bosszankodók sorát gyarapítom. ;)

A drop checker és a bubiszámláló is olyan, hogy ha minden beállt, hajlamosak vagyunk feleslegesnek érezni. Pedig sok esetben jól jön később is.

Mindkét akváriumomnál variálok a beoldáson az utóbbi hetekben hónapokban. A drop checker pl. épp ott van, ahol bizonytalan vagyok a CO2-vel.
Bubiszámláló sok esetben üresen "fut", de az utóbbi időben fel kellett töltenem, hogy állítgatni tudjam. Jó ha van. Ezek olyanok mint a csavarhúzó. Nem használod mindig, de iszonyat bosszantó, ha épp kellene és nincs.

A gyors buborékokra sajnos csak egy új bubiszámláló segítene, aminek nagyobb a cső keresztmetszete. Így nagyobb bubik jönnek és lassabban. Viszont pont emiatt nem lehet általánosítani, hogy 1-2 bubi kell másodpercenként. Mert lehet nálad az 1 buborék kettőnek felel meg. A 240-es akváriumon egy ilyen számláló van.
 
Sokan nem vizet tesznek bele, mivel az elpukkanó "buborékfröccsök" szépen végigmásznak a csövezésen és így vész el a víz. Mint amikor kifújod a szívószálból a vizet... :D
Ahogy olvastam nagyon finom műszerolajat, vagy babaoljat használnak és ez nem fogy el a számlálóból.
Két dologra vigyázz!

1. A babaolajnál ne a zseléset használd.
Akartam írni erről egy posot. Végig fotóztam, de a zselés babaolaj totális katasztrófa volt. :evil: Gyakorlatilag beleszorultak a buborékok. :crazy:
Majd szétszedtem és akkor meg minden olajos lett, de a bubiszámlálóból nem tudtam kiszedni az olajat.

2. Ha a bubiszámláló olajos lesz kívülről, ahol a CO2 csővel találkozik, akkor meg folyton ledobja a nyomás alatt.... :|

3. Ne használj növényi olajat.
 
Bocsi Atti!
De az komikus lehetett. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
12.jpg


14.jpg


111.jpg



:shifty:

:lol: :lol:
 
Látom, tudományosan meg akartad örökíteni, hogy mekkora ötlet....
De nem lett az :lol: :wave: :angel:
 
Laborban kicsit összetettebb buborék számlálót használunk,de!

A töltet: szilikon olaj, és ha a fecskendő végére tűt is húzol, simán bele lehet játszani.
Ha a szélére folyt volna, barátnő/feleség/anyuka körömlakk lemosóját egy darab vattára és azzal le lehet törölni(legalább is az aceton működik rá, és a mentes is majdnem ugyanolyan)
 
Köszi. Újra fogom próbálni, csak mérgemben bevágtam valamelyik sarokba....
Csak tudnám melyikbe.... :D
 
Sera Buborékszámláló

Sziasztok!


Kezdőként belevágtam egy nagynyomású rendszerbe ,melybe egy Sera buborékszámlálót használok ( http://www.greenaqua.hu/sera-buborekszamlalo-akril.html,azaz csak használnék,mert számomra egyenlőre teljesen használhatatlan ez az egyszerű kis szerkezet.

A problémám a következő:

A használati utasításnak feltöltöm vízzel a bubiszámlálót,de az első bekapcsolásnál már kilöki a vizet a nyomás a CO2 csőbe,majd a diffuzorba. Este lekapcsol a rendszer,majd másnap reggel a maradék vizet is kilöki a nyomás így marad a szinte teljesen üres buborékszámláló,ami így teljesen használhatatlanná válik,hisz üres :( . Ill.,ahhoz ,hogy a 220l akváriumba a DC megfelelő mennyiséget mutasson ,szinte megszámlálhatatlanul gyorsan mennek a bubik (az biztos,hogy nem 1-2 buborék/mp).

A rendszer a következőképpen van összeszerelve és minden alkatrész új:

Palack => Papillon reduktor => 5cm cső =>AM Mágnesszelep => 5-10cm cső => Ada visszafolyásgátló (a nyíl irányában,azaz lent a m.szelep,fent a sera bubsz.) => 5-8cm cső=> Sera bubisz.=> kb.1,6m cső=> Diffuzor

Kérlek adjatok tanácsot min változtassak,mert nagyon idegőrlő,hogy egy ilyen egyszerű szerkezet,aminek az ára sem csekély ,semmire sem használható,ill. naponta kell tölteni,hogy lássak is belőle valamit.

Előre is köszönöm mindenkinek a választ!
 
Szia, beszéltünk már privátban, de a leírtak alapján két dolog jutott eszembe.
A bubiszámláló megfelelően legyen bekötve. Alul a szűkített csöves rész legyen. A difi felé a normál rész.
Ha azonal kilöki a vizet belőle és megszámlálhatatlanul sok a bubi, akkor lehet totálisan nyitva van a tűszeleped a reduktoron.
El kellene zárni a tűszelepet. Megtölteni a bubiszámlálót és nagyon finoman elkezdeni csavarni a tűszelepet. Eleinte 1 bubi másodpercenként stb..
Aztán lassan lehet emelni a szintet. A te akváriumodra a végleges állapot valahol 2-3 bubi / sec lesz.
 
Back
Oldal tetejére