• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes BP willow tree

kac

Kertész szaki
Üdvözlet,
itt folytatódik az én ismerkedésem a növényes akvarisztikával.
A technikai
adatok gyakorlatilag nem változtak, de frissítésként:
Üveg: 80*35*30
Szűrés: tetra ex 1200, kerámiagyűrű, szivacs, aztán matrix troppal tömve. GA üveg ki és befolyók
CO2: 5kg palack, hegesztéstechnikai reduktor+aquamedic mágnesszelep+GA közepes diffi (ennek a cseréjén gondolkodom, reaktor tetszene csak fakezű vagyok eszkábálni egyet:oops:o_O)
Világítás: quad 4*24W függesztve
Táp: micro-macro 3/4ml mindegyikből, carbo 5ml, és külön foszfát porból.
Talaj:Tropica subsrat + jbl aquabasis, illetve újrahasznosított enviroment.
SAjnos még mindig csak ioncserélt vízzel cserlék kb felesbe, tehát ezen a témán is van még hova fejlődni.
Az előző akváriumom a végére nagyon beállt,nem volt vele semmi probléma, de úgy éreztem kell egy kis megújulás.De be kell valljam, hogy nagyobb meló lett, mint terveztem, egész nap eltartott úgy, hogy 9 fele kezdtem és 5-6 körül annyira ideges lettem, hogy abbahagytam és másnap folytattam. Még mindig nem vagyok vele elégedett, de talán egy fokkal jobb lesz és tudatosabban megalkotott, mint az előző volt. Még mindig van egy teljes vödör beültetésre való növényem, de inkább hagyom már, és kidobom. Türelmesebb leszek és hagyom hogy hosszabb idő alatt érjen össze. Aztán majd biztos idővel folyamatosan alakítgatom.
Ez a fa lett a központi téma:
IMG_7698kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_7699k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én akartam bele még dekort (van itthon 3 nagyobb darab fa, mopani néven futott a boltba, de más a színe, a család így lebeszélt róla, de később még lehet hogy pakolok bele még ágakat), végülő maradt egyedül.
Készülődés:
IMG_7723k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_7727k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7730k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És végül a kész akva:
IMG_7734k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Feltöltve és mohákkal ragacsozva:
IMG_7747k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7752k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minden kritikát szívesen fogadok, igyekszem majd még alakítani rajta.
remélem azért idővel összeérik és besűrűsödik.
Köszönöm hogy ezt a hosszú szösszenetet elolvastad.
üdv kac
 
Ó, köszönöm szépen azt megköszönném, valószínű élni fogok a felajánlásoddal. Köszönöm még egyszer. Sőt majd a következő átrendezésnél lehet hogy tarthatnánk berendezőbulit, mert úgysem vagyok elégedett egyelőre az elkészült művel, hátha többen jobbat ki tudunk belőle hozni. (y)(y)
 
Na tegnap hazaértünk egy laza 4 napos kirándulásból, kicsit aggódtam, hogy mi lesz az üveggel, de meglepő módon semmi komoly, csak a venti+meleg kombónak köszönhetően jelentősen lecsökkent a vízszint. Természetesen nagy változások nincsenek, ennyi idő alatt nem is igazán lehetnek. Most azért kicsit fáj a szívem, hogy nem ültettem több parvulát meg mc vissza, de azért reménykedem hogy lassan megint eltűnik a szemem elől a talaj (y):p:p
Akartam felrakni képeket is, de egyelőre döglődik az oldal, majd talán később pótolom.Szép délutánt mindenkinek
 
Elég régen írtam ide, most egy kicsit aktualizálom a naplót. Meglepő módon nincsen semmi algaprobléma (az előzővel azért az elején sokat szenvedtem), de ennek én csak örülök. Minden döcög a maga útján, a növények egész jó állapotban vannak. Persze még bőven kell alakítani rajta, még hátul a jobb sarokban kéne keresnem valami átmenetet képező növényt az mc és a nesaea crassicaulis közé. Bekerült oda még egy kis limnophila is de még nem az igazi. Nagyon ki a karom újra próbálni (negyedszerre) a higrophila pinnafitidát. Lehet ha kicsinek tudnám tartani jó lenne, de lehet valami bokrosabb kéne.
Aztán a másik probléma pedig az elterjedő/elvaduló hydro japannal volt, természetesen nem volt szívem nyírni, így teljesen leárnyékolta egy részen a parvulát, ami nagyon meglátszik rajta. Ezért a mai napon a hydrot áthelyeztem a fán inkább a stemek fölé, ott kevesebb zűrt okoz. most kicsit a fa kopasz, de ha megnőnek a mohák, akkor egy kis fissivel vagy riccardiaval orvosolni igyekszem. MAjd lassan alakul. NAgyobb gond, hogy kevésnek érzem ezt az egy fát, lehet erőltetek bele még a maradékból, de erre azért alszom párat. Persze ha van valakinek jó ötlete akkor ossza meg legyen kedves.
Az mc-t már lassan nyírni kellene, a mohák egy részét megtéptem és kidobtam. A lótusz is árnyékolt meg túl nagy levelei voltak, abból is nyírbáltam. Blyxa szépen besűrűsödött, lassan szintén ritkítani kellene, mert elveszi a helyet a parvula elől. Üvegek sajna majd legközelebb válnak tisztává, most pedig a képek:
Ilyen volt nyírás előtt, kissé elvadultan
IMG_8975kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

PArvulának kell nagyon még sűrűsödnie (le van maradva)
IMG_8981iis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Emers szekció egy része
IMG_8988kis__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_8990kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És végezetül nyírás után, hydro nélküli előtér:
IMG_9005after_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A követ ma levettem, hiba volt, a fa már majdnem lenn maradt, de azért megdőlt kissé, ekkor a követ visszatettem, ami lezúgott és a hátsó stemsort megnyirbálta. Kétszer:sneaky::sneaky::D:D Ahhoz képest egész jó kármentesítettem.
Mára ennyi, tényleg szívesen fogadok minden kritikát, megjegyzést és ötletet. Szép napot
üdv kac
 
Üdv újra itt, megint kissé eltűntem, de most, hogy volt egy kis idő megint igyekeztem rendbe szedni az üveget, sajnos előtte állapotról nincs kép, de eléggé elvadult állapotban volt. Kicsit megnyírtam ,megnyestem. Sőt kihasználtam én is a GA akciót, és rendeltem egyrészt 2 új sylvania csövet a lámpába (most kissé félek az algáktól, mindenesetre az este folyamán rég nem látott bubifelhőbe burkolóztak a növények.). Esetleg ha kell majd feljebb emelem a pilácsot. Másrészt pedig rendeltem 3 növényt is.
  1. Egy bucephalandra spec Wavy leafet, mert már nagyon régóta szemeztem vele, ha beválik valószínű rendelek még több spec fajt. Na róluk egy értelmes képet sem tudtam lőni. Árnyékba tettem őket, remélem valóban ott érzik jól magukat.
  2. Egy Ammannia preatermissa került hátra a stemsort kiegészítendő a hottonia és ceratopteris(???) közé. Apropó akinek kell adok szívesen nagy mennyiségű hottonia, hydro japan, mc, blyxa masszát ingyen. CSAk jöjjön el érte. Remélem nem vittem túlzásba a pirosat, meg tényleg memarad. Majd meglátjuk.
  3. Ammania bonsai került be még a fa elé, eredetileg az árnyékosabb jobb oldalra akartam volna, csak nagyon félek hogy neki ott kevés lenne a fény, ezért oda telepítettem inkább 2 csokor blyxát, a bonsait pedig a fa bal, világosabb oldalára raktam. Meglátjuk mi lesz. Egyszer próbálkoztam vele, és akkor viszonylag hamar kirohadt, most bízom benne. Egyelőre errőlsincs igazán jó kép, majd 2-3 hét múlva meglátjuk .
Aztán a problémákról is, egyrészt ezzel a blyxás megoldással nem vagyok elégedett a jobb oldalon, másrészt nem tetszik a fenti ágakon a mohahelyzet, a riccardia egy részét újra kéne ragasztani, a fissidens egy része kezd már egy kicsit algásodni (ahogy nézem szőrösödik, végülis nagy korú :sneaky::sneaky:) és a felső ágon a karácsony (???) moha rendezetlen, összevissza. Le kéne szednem,csak nem tudom mivel pótoljam. meg akkor megint üresnek tűnik a fa.....esetleg flame?, tanácstalan vagyok.
és Akkor a rossz minőségű képek (elnézést kutyafuttában születtek, egyszer veszem a fáradtságot):

1.Kezdetben, új növények nélkük, kissé vadasan. Blyxa jó megoldás balra?
IMG_9091kicsi1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jobb oldal
IMG_9095kicsi3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bal Oldal, Sry a koszos üvegért , azóta rendbekaptam
IMG_9092kicsi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Új felállás, csak részletek vannak, a többi kép vállalhatalan. Tegnapi állapot:
IMG_9333kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9343kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9345kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bárkinek van bármi ötlete, illetve inkább kritikája, javaslata ne kíméljen.
Kösz hogy elolvastad, szép napot
üdv kac
 
Na szóval itt vagyok, hogy magamat szórakoztassam.És ráadásul éjszaka kitöröltem a hozzászólásom, úgyhogy kezdhettem újra.
Megint eltelt egy kis idő, közben reménykedtem, hogy idén elindulhatok HAC-on, de végül nem jött össze. Köszönhető ez annak, hogy az új lámpát leengedve hagytam hogy a növények gyorsabban nőjenek,de emellett ajándékba kaptam a fenti moharégióba egy nagy adag fonalat. Bárcsak anyám még mindig kötne :cautious::cautious::barefoot:eek:_O Kéne egypár sziámi csak félek, hogyha beengedem őket a medencébe akkor nincs senki, aki kifogja őket.
Majd a két szünet között akarok egy nagy szűrő meg csőpucolást, meg az alga nagy részét is kiszedem. Eddig kevésbé votl rá időm. Elégedetlen is vagyok vele, mert a várt változások nagy része elmaradt, még mindig nem szereztem be a vágyott növényeket, meg sajnos nagyon elengedtem mostanság az akváriumot, úgyhogy eléggé dzsungeles, bár nekem egyébként így is nagyon tetszik. Nagyon meg kéne fazonírozni a mohákat, mert egyrészt az összes algatanya, másrészt nagyjából eltűnt az egyetlen fadekor is az akváriumból, csak a sziluettje látszik. Stemeket is vissza kell vágni, meg a blyxa is elszabadult. MC-t már jó régen nyírni kellett volna, csak mindig reménykedtem, hogy tényleg elkészül a kép, és nem akartam hogy frissen legyen nyírva, de most már nem hátráltat semmi sem. Azt azért hozzátenném, hogy második próbálkozásnak jobb lett, elfogadható, majd legközelebb még a hardscape részen kell sokat agyalni/finomítani. És akkor jöjjön a képzuhatag és én ezekkel a képekkel KÍVÁNOK minden akvakertésznek boldog, békés karácsonyi ünnepeket és ha addig nem jelentkezem (sanszos) akkor Boldog új évet is!!!
Íme a dzsungel
IMG_9614kis.jpg
IMG_9609kis.jpg
IMG_9616kis.jpg
És a végére két paparazzi fotó PAtrikról, a halról:
IMG_9643kis.jpg
IMG_9690kis.jpg
 
Back
Oldal tetejére