• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

botasz tameshiwari

11. hét (2012/11/17)

A kezdeti furcata állományom igencsak megcsappant. Kiugrálós egy banda, most csak 6 fő bohóczkodik az áramlatban.
Van viszont kb. 17-18 hamis nejlon (Paracheirodon simulans) és most szerdától 10 gyémánt neon (Hemigrammus Armstrongi).

Az alga szinte teljesen visszaszorult, némi ecset a dekorokon van. A zöld haj, fonal, stb. algák szinte teljesen eltűntek -->kétfős Black Molly brigád jól szétcincálta + AlgExit kúra. Végre koncentrálhatok rendesen a szebb látkép kialakítására. Az alga eltűnésével a felszíni nyálka is szőrén-szálán eltűnt.
Mindig úszik egy-két növény törmelék darab az akvárium tetején, így még egy Eheim Skim 350-est szeretnék kipróbálni, nembeszélve arról, hogy a lily pipa átellenes akva oldalán egy kis flowt csinálna, ami jól jönne a rotala erdő visszafogó hatása miatt.

Az akvárium most éppen így néz ki:

botasz_tameshiwari_20121117 by bota_laszlo, on Flickr

gyémánt neon csapat

gyemant_neon by bota_laszlo, on Flickr


Hemigrammus Armstrongi (gyémánt neon) by bota_laszlo, on Flickr
 
Szuperek a fotók. Jó látni, hogy rendbejöttek a dolgok. Az előtér szép, a mohás ágak szuperül néznek ki. Ha a hátteret sikerül kialakítanod nagyon rendben lesz.

A halak a színeikkel talán jobban is passzolnak ebbe az akiba, mint a furcata. (y)
 
Szuperek a fotók. Jó látni, hogy rendbejöttek a dolgok. Az előtér szép, a mohás ágak szuperül néznek ki. Ha a hátteret sikerül kialakítanod nagyon rendben lesz.
A halak a színeikkel talán jobban is passzolnak ebbe az akiba, mint a furcata. (y)
Kicsit több, mint 1 hónapja megnyírtam a rotalákat és alig akartak utána beindulni. Most kezdett nőni megint 2 hete. (lehet, majd szert kell tennem Green Gain-re) Hátul, az üres helyre a jobb hátsó sarokban és baloldalon a rotala előtti részen látható ludwigia guinea-t szaporítom (ezeket te ajánlottad még augusztusban), szerintem nagyon szép növények, a fényre mélyvörös színük lesz és a levelek mintázata is nagyon szép. 2hete ültettem még 1-2-3grow zselés rotala macrandra-t is, de az még nagyon kicsi a képen nem látszik.
Szóval a hátteret szeretném rendbe rakni, dúsítani, majd fazonra nyírni.
 
A ludwigia guinea-ról elég kevés információ van itt fent a fórumon. Valószínűleg nem elterjedt növény, talán azért is, mert nem esik róla szó.
Szeretnék egy-két képet feltenni erről, ami a vörös színe és szép levél mintázata miatt szerintem nagyon szép (stem) növény. Az akváriumomba eredetileg én sem terveztem, de vik ( @viktorlantos ) javaslatára kipróbáltam és nem bántam meg.
Ha erőre kap, gyakorlatilag majdnem ugyanolyan gyorsan növekedik, mint a rotala, annál egy kicsit lassabb. Szereti a fényt és a CO2-t, de pl. a második képen lévő rész nincs közvetlen fényben és egyben a legmesszebb van a CO2 beoldástól. A képeken színmélységre vonatkozó korrekció gyakorlatilag nincs. Szaporítása a stem növényeknél megszokott módon történik, elvágod valahol és bedugod a talajba....oszt' nő tovább he'. Az elvágott rész felső vége pedig elágazik/bokrosodik. Az árnyékban lévő részek zöldesek, a fényben lévő rész pedig izzó vörös. A növényt anubias zselés növényként vettem. Először azt hittem nem marad meg, de 1-2 hét alatt beindult, és azóta növexik/szaporodik.
8203638664_4b84c1f992_b.jpg
8203622182_ea71d98d74_b.jpg

A következő képen a mém black mollym van. Gyakorlatilag bármit fényképezek, "Ő" mindig ott van....amolyan Chuck Norris. :)
8203638544_da91772fce_b.jpg
 
Szuper köszi, hogy megosztottad. (y) Nagyon szép növényke. Kíváncsian várom amikor a teljes pompájában tündököl majd. Pár visszaültetés kell gondolom. De már így is nagyon szép színe van a csúcshajtásoknak
 
Lassan kezd összeérni az aki.Jók a fotók.:)
Hátul, a rotala erdővel kell majd valamit kezdenem. Baloldalon túl sűrű. Itt, ha hagyom megnőni, akkor túlzottan árnyékol, ha rövidre hagyom, akkor pedig csúnya.
A jobboldal kicsit ritka és most rövid. Itt majd dúsítok egy kis macrandrával és a fenti ludwigia guineával.
Na majd elválik.

Neked esetleg rendezés ötlet?
 
A rotalát formára várhatod.Attól,hogy rövid még nézhet ki jól.A Jób oldalt kicsit üresnek tünik. :)
 
18. hét (2013/01/01)

Bal szélre ültettem Rotala Macrandrát 1-2-3 Grow zselés tégelyből (csak várd ki a videot..valahol ott van...a macrandráról van egy felülnézeti kép a video végén). Azt hittem nem marad meg a zselés ültetés. A Macrandra egy hónap alatt felnőtt a vízszint tetejére....lassan elvágom+elültetem a nyesedéket, ha ilyen ütemben nő, ritkítanom kell majd.
A háttér még nem OK, de majd nyirbálom, hogy szebb legyen.

 
Azért egész pofás lett már az akid. Ügyes vagy! Szép zöld minden némi vörössel megbolondítva. Nyugtató ránézni (y)
Sokan örülnének ha első akváriumnak ilyen sikerülne.

Pedig nem is olyan rég volt amikor még csak tervezgetted. :)
 
Azért egész pofás lett már az akid. Ügyes vagy! Szép zöld minden némi vörössel megbolondítva. Nyugtató ránézni (y)
Sokan örülnének ha első akváriumnak ilyen sikerülne.
Pedig nem is olyan rég volt amikor még csak tervezgetted. :)
Köszi! :) Elsőre a cél valami olyasmi volt (most is az), hogy ha leülök a napaliban és ránézek az akváriumra, akkor nyugalmat árasszon, legyen növényes berendezés, de mégsem olyan, mint "régen", amikor bevágott az ember néhány növényt oszt' kész...szóval valami egyszerű célt tűztem ki. Nem céloztam meg, hogy valami tájképet modellezzek, legyen az fennsík, folyómeder vagy erdőrészlet.
A mohás faágak mögötti résszel azért még nem vagyok kibékülve. Még jobb-hátra is lehetne becsempészni egy kis vöröset/narancsot (macrandra, indica). Másrészről lehet, az egész hátteret tekintve nem rotalában kellene gondolkodnom, hanem valami egyenes szárú stem növényben, az viszont megintcsak zöld.....szóval, ha valakinek van ötlete, azt szívesen fogadom.
 
19. hét (2013/01/11)

Mindig szerettem a törpesügereket....ja és a nem törpéket is.
140 literes növényesbe túl nagy választási lehetőség nincs, van azonban néhány számomra szimpatikus faj.
A Microgeophagus Altispinosa (Bolíviai törpesügér) mellett döntöttem.

Szerdán, ahogy hazavittem a két skacot (nevük még nincs), szegények jól meg voltak rémülve, tök szürke volt mindkettő színe.
8367545317_b98c7821cb_b.jpg


Aztán a második napra felbátorodtak, harmadnapra már elfogadták a fagyi kaját is.....és a színük is megjött.
Nem piszkálják az akvárium többi lakóját sem.
A képen lent, egy amano garnéla éppen shirakura melegszenyót vacsorázik.
8368612998_82254329c3_b.jpg

8367545097_2ebfa2b9a4_b.jpg

8368612806_779177c075_b.jpg

8368612734_156249de81_b.jpg

8371381762_3183cd5e52_b.jpg

8370314839_91349bc945_b.jpg

8371381558_4611cab7a2_b.jpg


Itt álljunk meg egy szóra!
A képen Chuck Norris, a black molly is látható. Mindig ott van ha fényképezek, videozok, csipeszezek vagy csak egyszerűen odahajolok az akváriumhoz bámészkodni. Ha benyúlok az akváriumba, megcsipkedi a kezem, sőt, a kezemből elveszi a kaját is. Jó kis cimbi. A zöld fonal algáimat pedig teljesen elpusztította: Köszi @Nigro !
8371381470_261336e7c4_b.jpg


8371381386_5df837c847_b.jpg


...video hamarosan.
 
19. hét (2013/01/12)
Video a bolíviai törpesügerekről (Mikrogeophagus Altispinosa)
Sajnos a színek nem jöttek úgy ki, mint élőben....ha kitalálok valamit hogyan is állítsam be rendesen a gépet a videohoz, akkor készítek majd még felvételt.
 
Szuper, hogy vidit is csináltál róluk. Jó látni a sok egészséges zöldet is. Jó fej halacsoknak tűnnek, még sosem találkoztam velük.(y)
 
Szuper, hogy vidit is csináltál róluk. Jó látni a sok egészséges zöldet is. Jó fej halacsoknak tűnnek, még sosem találkoztam velük.(y)
Már egy ideje figyelgetem a törpesügereket, hogy a kertészkedős-növényes akváriumba miként lehetne valamilyen fajt betenni. Nekem a bolíviai nagyon szimpi, és emlékeztem hogy az egyik akva boltban gyakran szokott lenni.
Tényleg nem piszkálják a többi élőlényt; sem a halakat, sem az amanokat. Még kajaosztáskor sem agresszívek. Éppen négy napja vannak nálam, de már most, ha beadok csipesszel fagyi kaját egész közel a szájukhoz, akkor sem menekülnek el.
A leírások alapján nem érzékenyek különösen a víz paramétereinek változására, ami megint csak szempont volt a választásnál.
 
Back
Oldal tetejére