• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras urophthalmoides

Mivel kell etetni őket? A ciklopszot kiköpik.

Élő volt a cyclops? Nálam a betelepítés után azzal kezdték hogy felzabálták, az első három hónapban a halak nélkül felgyarapodott állományt.
Egyébként az enyémek nem válogatósak. Megesznek bármilyen férget, Color Boostert, apróra morzsolt Complete Gourmet Menut, sőt még a garnélák és az Otok tablettás tápjaira is rájárnak, ha éppen ahhoz támad kedvük.
Lehet, csak el voltak kényeztetve a boltban, aztán szokniuk kell a rendes kaját az úri huncutságok után. ;)

Itt van egy szép hím(?) az enyémek közül:
29106654896_5955bc7965_c.jpgIMG_4366_1 by Sándor Ferencz, on Flickr
 
Élő volt a cyclops? Nálam a betelepítés után azzal kezdték hogy felzabálták, az első három hónapban a halak nélkül felgyarapodott állományt.
Egyébként az enyémek nem válogatósak. Megesznek bármilyen férget, Color Boostert, apróra morzsolt Complete Gourmet Menut, sőt még a garnélák és az Otok tablettás tápjaira is rájárnak, ha éppen ahhoz támad kedvük.
Lehet, csak el voltak kényeztetve a boltban, aztán szokniuk kell a rendes kaját az uri huncutságok után. ;)

Itt van egy szép hím(?) az enyémek közül:
View attachment 37241IMG_4366_1 by Sándor Ferencz, on Flickr
Fagyi ciklopsz. A bármely kisállatos boltban kapható kockába fagyasztott cuccról van szó. A többi hal imádja, zabálja, ezek meg kiköpik.
 
Amúgy elég félősek nálam, lehet hogy a 25 az kevés ahhoz hogy vagánynak érezzék magukat és elkezdjenek bandázni? Mindegy is, figyelgetem őket, lehet hogy ez a 4-5 nap még nem volt elég hogy asszimilálódjanak.
 
Utoljára módosított:
Fagyi ciklopsz. A bármely kisállatos boltban kapható kockába fagyasztott cuccról van szó. A többi hal imádja, zabálja, ezek meg kiköpik.

Na azzal még én se próbáltam etetni őket, de őszintén én sem szeretem a cyclops ízű fagyit. :D Próbálkozz valami jó minőségű granulátummal. HA kell, adok ízelítőt...

Amúgy elég félősek nálam, lehet hogy a 25 az kevés ahhoz hogy vagánynak érezzék magukat és elkezdjenek bandázni?

Szerintem gyengébb fénynél bátrabbak, és jobban is bandáznak. Persze lehet tényleg a nagyobb csapat is számít, mert a Polip 60 literes akváriumában 40 van, és még így sem tűnnek soknak. ;)
 
, sőt még a garnélák és az Otok tablettás tápjaira

View attachment 37241
Bocsánat, hogy nem a témához szólok hozzá, O.T. vagyok, de ez a mondat ragadott meg...
Mivel eteted az Otokat? Milyen tablettát fogadnak el? Nekem már lelegelik a növényeimet, és bármennyire is bírom őket, félek, hogy el kell válnunk, ha nem találok valamit, amit jobban szeretnek, mint a növényeket. :(
Sóskát, spenótot, salátát minden nap kapnak, de már annyira nincsenek oda érte. A pitypangot, uborkát stb. nem eszik.
 
Bocsánat, hogy nem a témához szólok hozzá, O.T. vagyok, de ez a mondat ragadott meg...
Mivel eteted az Otokat? Milyen tablettát fogadnak el? Nekem már lelegelik a növényeimet, és bármennyire is bírom őket, félek, hogy el kell válnunk, ha nem találok valamit, amit jobban szeretnek, mint a növényeket. :(
Sóskát, spenótot, salátát minden nap kapnak, de már annyira nincsenek oda érte. A pitypangot, uborkát stb. nem eszik.

Máskor nyugodtan szólíts meg az Otocinculus topicban (@Trappista), és akkor nem offolunk. ;)
Az Otoknak szinte minden nem természetes kaját szokniuk kell, de szerencsére sok mindent végignyalnak az akváriumban, és ha megizlik nekik, rá is szoknak. Azért náluk ritka, hogy egy általuk nem ismert kajára rástartoljanak, legyen az bármi. Ugyanakkor az ismert ételeket már vízbe érkezésükkor kiszagolják.
A forrázott zöldségek mellett érdemes olyasmivel próbálkozni, amivel már pl. a kereskedésben etették őket. (Érdemes is megkérdezni) Így megspórolod a rászoktatást. :)
Ez jellemzően valamilyen kifejezetten szívóharcsáknak gyártott fa és alga tartalmú tabletta, mint pl. a JBL novopleco. Nálam meg már a garnélák Crustagran-jára is rámozdulnak, bár ez soha nem volt cél...
Bocs a terjedelmes válaszért, de nem akartalak a "tökéletes választás"sal hasba akasztani.


Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Nem hiszem el, hogy ennyire félősek. Szűrő leállít, ciklopsz bedob. A Mollyk azonnal rámozdulnak. A Sziámik is. Még az Amano-k is jönnek. A Borarasok pedig a bokrosban bújkálnak, majd percek múlva nagynehezen előmerészkedik pár darab, és ímmel ámmal eszegetnek. Mindenkinél ilyen a magatartásuk?
 
Nem hiszem el, hogy ennyire félősek. Szűrő leállít, ciklopsz bedob. A Mollyk azonnal rámozdulnak. A Sziámik is. Még az Amano-k is jönnek. A Borarasok pedig a bokrosban bújkálnak, majd percek múlva nagynehezen előmerészkedik pár darab, és ímmel ámmal eszegetnek. Mindenkinél ilyen a magatartásuk?
Szia.Milyen időközönkènt etetsz ? Nálam csak ők vannak az akváriumban,persze ha elmegy valaki előttük menekülnek de mivel Èn 3 naponta etetek így a harmadik napon mikor odalèpek az akváriumhoz már a frontüvegnèl gyülekeznek [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Szia.Milyen időközönkènt etetsz ? Nálam csak ők vannak az akváriumban,persze ha elmegy valaki előttük menekülnek de mivel Èn 3 naponta etetek így a harmadik napon mikor odalèpek az akváriumhoz már a frontüvegnèl gyülekeznek [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Csoda hogy nem eazik meg az akvárium üveget két etetés között! :D
Én heti 5-6x etetek reggelente, de csak pár csipetet. Ahogy leáll a szűrő, már jönnek is a vízfelszín irányába. :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Szia.Milyen időközönkènt etetsz ? Nálam csak ők vannak az akváriumban,persze ha elmegy valaki előttük menekülnek de mivel Èn 3 naponta etetek így a harmadik napon mikor odalèpek az akváriumhoz már a frontüvegnèl gyülekeznek [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Szia!
Minden este próbálok etetni, de az Urók közül mindig csak pár egyed eszik.
Mivel eteted őket?
Mennyien vannak mekkora medencében?
 
Szia!
Minden este próbálok etetni, de az Urók közül mindig csak pár egyed eszik.
Mivel eteted őket?
Mennyien vannak mekkora medencében?
84 literre most jelenleg 32 db hal jut plusz kettő Oto,ès a garnèlák.
Règebben naponta etettem de egy mohás akváriumban ez meggondolandó [emoji16]
Tetra pro color összezúzva szinte porrá.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nem hiszem el, hogy ennyire félősek. Szűrő leállít, ciklopsz bedob. A Mollyk azonnal rámozdulnak. A Sziámik is. Még az Amano-k is jönnek. A Borarasok pedig a bokrosban bújkálnak, majd percek múlva nagynehezen előmerészkedik pár darab, és ímmel ámmal eszegetnek. Mindenkinél ilyen a magatartásuk?
Hasonlóan viselkednek, de bátrabbak, mint a Ruby tetrák. Ha nem mozgok az akvárium előtt, akkor egyesével előjönnek, először az uro-k, aztán a tetrák. JBL Nanomix-el etetek, azt szeretik. Fagyi cyclops-ot is adok néha, de azt csak a tetrák eszik meg, a razbórák kiköpik (vagy fordítva?:rolleyes:).
 
Hasonlóan viselkednek, de bátrabbak, mint a Ruby tetrák. Ha nem mozgok az akvárium előtt, akkor egyesével előjönnek, először az uro-k, aztán a tetrák. JBL Nanomix-el etetek, azt szeretik. Fagyi cyclops-ot is adok néha, de azt csak a tetrák eszik meg, a razbórák kiköpik (vagy fordítva?:rolleyes:).
Megvettem a Dennerle nanogran-t. Az felül a vízfelszínre. Nem mennek oda érte.
 
Megvettem a Dennerle nanogran-t. Az felül a vízfelszínre. Nem mennek oda érte.
Az elején a JBL is úszik, aztán szép lassan elkezd merülni. Ha megkeverem az ujjammal a vizet, akkor gyorsabban lemerül. De én pl. nem kapcsolom ki a szűrőt etetés alatt, így az áramlat is bekeveri.
 
84 literre most jelenleg 32 db hal jut plusz kettő Oto,ès a garnèlák.
Règebben naponta etettem de egy mohás akváriumban ez meggondolandó [emoji16]
Tetra pro color összezúzva szinte porrá.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Amikor nálad jártam,ha jól emlékszem ezek úszkáltak az erdőben!Ma vettem meg 13-at a meglevő 10 melle!23-an mar jól mutatnak a nanoban!
Boraras brigittae sajna nem igazan erezte nálam jól magát!2db maradt a 10 böl,igaz a szűrő beszívó ágán végezték páran!
 
Pár napja tettem pár urophthalmoides-t a garnélás akvába, hogy összeszedjék a planáriát, de rá se bagóznak...:unsure: viszont a kagylósrákokat felzabálták.(y) Még várok egy kicsit, ha ismét éhesek lesznek, talán ráfanyalodnak a férgekre (és nem a garnélákra)...:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére