• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras urophthalmoides

Valóban mivel eléggé micro halak naponta többször kell etetni, kis adagokban. Régebben napi 1x etettem őket és hát volt olyan, hogy bizony rezgett a léc.
Néhány hónapja napi 2x etetem, egyik nap bébi mini mini granulátum kajával, másnap fagyasztott bébi artemiaval. Meg örülnek az artemiáért. Minden alkalommal.kis adagot kapnak.
Ez a forgató könyv érvényes a B.urophtalmaides, meg a B.merah csapatra.
Mindkét társaság külön akváriumban..
A napi 2x etetés óta szemmel látható a különbség...


TE="viktorlantos, post: 38893, member: 1"]Nem tudom milyen gyakran etetsz, de ezeket a nano halakat 2-3 alkalommal etetik egyébként.

A garnéláknak beszórt tabik stb nem kifejezetten nekik való.[/QUOTE]
Valo
 
[QUortoky, post: 263052, member: 3305"]Sziasztok!

Kb. 3 hónapja beszereztem én is 4 db-ot nano akiba,nem rég vettem észre,hogy a négyből az egyik teljesen bekékült,elvesztette az eredeti színét! Van valakinek ötlete ez mitől lehet?[/QUOTE]

Az valószínű pasi....
 
[QUortoky, post: 263052, member: 3305"]Sziasztok!

Kb. 3 hónapja beszereztem én is 4 db-ot nano akiba,nem rég vettem észre,hogy a négyből az egyik teljesen bekékült,elvesztette az eredeti színét! Van valakinek ötlete ez mitől lehet?

Az valószínű pasi....[/QUOTE]

Lehet,de pár napra rá elpusztult..:(
Míg a másik 3 azóta is vígan úszkál és semmi bajuk..
 
eddig nem tapasztaltam, hogy kiugrottak volna. inkább az apróságuk miatt vannak veszélyben, beszívhatja könnyen őket a szívóág.
 
Nekem így elsőre úgy tűnik, hogy be sem fér a szájukon
Sziasztok!

Sokszor felmerült a kérdés, hogy milyen hal mellé lehet garnélát rakni biztonsággal.
Nekem az első garnélás egy tíz literes kis medence volt.
Nézegettem őket nagyon sokszor, imádom a Cseresznyéket!
Megtörtént az első garnélabébi kirajzás-fantasztikus volt!
Ekkoriban láttam meg az első törpe razbórákat, gondoltam ekkora halakkal nyugodtan együtt tarhatóak!
A 2009-es őszi börzén vettem 5db Boraras brigittének árult halacskát, amiről utólag kiderült, hogy uropthalmoides
(azóta sem láttam igazi brigittét).
A halacska a világ egyik legkissebb gerincese a maga 2cm-es kicsinységével, a szája sem modható nagynak.
Mégis mikor már megszokta a "csapat" az új helyét, anyira felbátorodtak, hogy egy példány egy perc alatt két
apró garnélát is bekebelezett!
Tehát az újszülött garnélák semilyen kifejlet méretű halal nem tarthatóak létszám fogyás nélkül egy akváriumban!
Kivétel talán az otocinklusok, de erről nincs tapasztalatom.
A fogyás ahogy itt már többen írták sok búvóhellyel csökkenthető (főleg nagy mohacsomók, sűrű növényzet,gyökerek,
(kűlsőszűrő!))!

IMG_1818.JPG
A kétéves Predátor! "Álca-Kaméleon" hatású akváriumban.
 
Arról van valakinek tapasztalata hogy ezek a halacsok mennyire ugrálósak?

Hali,

Hat van, bizony kitudnak ugrani. Igaz, hogy nem pont a Boraras urophtalmaides, hanem a Boraras merah csapatbol ketten kiugortak most nyaron. Az akvarium nyitott volt a meleg miatt. Gyanitom, hogy a hirtelen felkapcsolt vilagitas kergette oket a sikeres aszalodashoz....
 
Újszülött garnélákkal mik a tapasztalatok? Levadásszák őket?

Hat ez nagyon jo kerdes!!!?!

Nagyon azt gyanitom, hogy levadasznak nehanyat, illetve ami szajuk kozelebe kerul, azt le is nyelhetik.

Az abra a kovetkezo, 40 literes novenyes akvarium, elegendo bujohellyel, Boraras urophtalmaides es merah csapat, nehany carbo rili, es eleg gyakran vannak petesek, megis egyetlen apro carbot sem lattam. Illetve csak egyszer lattam egyet es ennyi...

Ebbol a korkepbol, eselyes, hogy vadaszgatnak.....
 
Sziasztok. Van valakinek tapasztalata ezekkel a halacskákkal nagyobb akváriumban, nagyobb csapatban? @tibicuk ? @AmegA ?
A versenyfotókon persze jól mutatnak...
 
Sziasztok. Van valakinek tapasztalata ezekkel a halacskákkal nagyobb akváriumban, nagyobb csapatban? @tibicuk ? @AmegA ?
A versenyfotókon persze jól mutatnak...
nekem majdnem lett tapasztalatom.. volt egy 30as csapatom, miközben elköltöztem otthonról és az új akváriumot még nem lehetett telepíteni, a megbízott öcsém olyannyira gondoskodott róluk, hogy feldobták a pacskert, mind egy szálig :oops:
 
nekem majdnem lett tapasztalatom.. volt egy 30as csapatom, miközben elköltöztem otthonról és az új akváriumot még nem lehetett telepíteni, a megbízott öcsém olyannyira gondoskodott róluk, hogy feldobták a pacskert, mind egy szálig :oops:
Öcsi kivégezve azóta? :D
 
Back
Oldal tetejére