• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Nagyon jófejek ezek a halacsok. Vajon egy Eheim Aquastyle 24 aksiba hány darabot lehet telepíteni? Elvileg 1cm-re nőnek meg, de nem szeretném, hogy túlzsúfolt legyen. Köszi a választ előre is. ;)
 
stevo said:
Nagyon jófejek ezek a halacsok. Vajon egy Eheim Aquastyle 24 aksiba hány darabot lehet telepíteni? Elvileg 1cm-re nőnek meg, de nem szeretném, hogy túlzsúfolt legyen. Köszi a választ előre is. ;)

20-25 darab simán elfér gond nélkül. 10-15 hal nem tűník majd zsúfoltnak egyáltalán.
 
viktorlantos said:
stevo said:
Nagyon jófejek ezek a halacsok. Vajon egy Eheim Aquastyle 24 aksiba hány darabot lehet telepíteni? Elvileg 1cm-re nőnek meg, de nem szeretném, hogy túlzsúfolt legyen. Köszi a választ előre is. ;)
20-25 darab simán elfér gond nélkül. 10-15 hal nem tűník majd zsúfoltnak egyáltalán.
Óh, ez tök jó hír! Köszi szépen! ;) Úgy terveztük, hogy kb. 10-12 boraras és 1-2 otocinclus végzi a dolgát majd jópár garnéla mellett, de akkor ez így simán működne, örülök. :)
 
Sziasztok!

Van egy Aquael 20 as nano-m és 5 ilyen kis hal, de csak az egyik ilyen szép piros, a másik 4 fakó :eh:
JBL Novo Bea tápot és vágott tubifexet adok nekik. Kb 2 hetes az akvárium, jól érzik magukat, mozgékonyak, csak fakók.
Lakik még 4 tejút dánió is velük, de ők is meglehetősen színtelenek. Tudnátok ebben tanácsot adni, hogy mit csináljak, hogy élénkebbek legyenek?
24-26 fokon tartom őket, van bent egy vasfa is.

Üdv,

Zoli
 
DSC_0375.JPG
 
Sziasztok, akinek van ilyen hala, milyen keménységű vízben tartja? Az érdekelne, hogy elélnek vajon a kemény vízben is?
 
A brigittaeim eszik a zöldséget. Az algaevőimnek héj nélkül adom a kukoricát meg a borsót, mert azt úgyis otthagyják, aztán meg takaríthatom össze. Egyszer nem sikerült túl jól a pucolás, és szétesett a kukoricaszem. A brigittaek rendesen rámozdultak és bezabáltak belőle. Azóta direkt így adom a zöldet, és határozottan szeretik.

rodenj said:
Sziasztok, akinek van ilyen hala, milyen keménységű vízben tartja? Az érdekelne, hogy elélnek vajon a kemény vízben is?
Elélni elélnek, de csak vegetálni fognak. És nem is lesznek szépek, a piros színükből alig marad valami. Ha már kemény vized van, és a piros halakat preferálod, akkor jobb választás az amanda lazac.
 
Nem szeretném cáfolni az előttem szólókat, különösen, hogy nincs még tapasztalatom a Brigittaevel, de a Vadonban láttam szép színes és csapvízre átszoktatott példányokat kb egy éve. Biztosan kell lennie még valami trükknek... pl. a ph és a fehérjedús táp.
 
Sziasztok, akinek van ilyen hala, milyen keménységű vízben tartja? Az érdekelne, hogy elélnek vajon a kemény vízben is?

A nagykerek többsége kemény vízben tartja. Innen a boltokba is legtöbb esetben kemény vízbe kerül. Nem lehet gond. De érdemes a friss szállítmányokkal várni, mert elég viharvert állapotban érkeznek a halacsok a legtöbb esetben. Ha megszokták a helyet és picit felhíztak akkor érdemes válogatni. Lágy vízben szebb a színük szerintem, de egy nagy csapatbol is csak szelektálással lehet a legszebbeket kivenni.
 
Az említett boltból, csapvízbe átszoktatott brigittaek:
Itt még csapvízben voltak, kb. azonos paraméterekkel, mint a kereskedésben, mivel elég közel lakom hozzá. Amióta lágyabb vizet használok, sokkal jobban néznek ki.
Ezt a képet meg már felraktam egyszer, de megismétlem, hogy egyértelmű legyen a különbség:
IMG_6092_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek a halak közepesen lágy, tőzeges vízben vannak. A képen a nagyon szép színű egy kifejlett hím, a halványabbak a csajok. Lehet az előírt nagyon lágynál kicsit keményebb vízben(7-9 nk) is nagyon szép, egészséges halakat nevelni, de a tipikus 15-20nk-s magyar csapvízben nem igazán.
 
Most már nekem is van egy közel ilyen szép példányom. A boltban még átlagos volt a többi között, de pár hónap alatt nagyon szépen kiszínesedett. Biztos ő a domináns hím, vagy mi :) A lágy víz és a változatos kaja nagyon sokat jelent. A pirosító haltápok semmit sem használtak, viszont a fagyasztott Cyclops jót tett a színüknek. Kevésbé lelkesen eszik, de sokkal jobban néznek ki, amióta csak fagyasztottat kapnak.
 
Sziasztok!

Nálam is elvoltak csapvízben(14-15 nk) is, egyik-másik szép piros volt, tehát tarthatók úgy is. Viszont amikor kicsit belágyítottam a vizüket olyan 10 nk-ra, a többiek is kivirultak és kergetőzve táncra perdültek.:)

Persze sokat számít a megfelelő hőmérséklet is, inkább melegebben 26-27fokon érzik jól magukat.
Ami pedig a kaját illeti, a fagyasztott cyclops nálam is bevált!

Üdv;) Gábor
 
Nálam szívesen bújkáltak ezek a halacsok. Konkrétan egy szikla volt ami fedezéket nyújthatott nekik, de mindíg mögötte kuksoltak. Ti is megfigyeltetek hasonlót, vagy csak én kaptam félénk példányokat?
 
Én is azt tapasztaltam, hogy szeretnek bujkálni, főleg ha kevesen vannak. 20-as csapatban már állítólag szívesen bandáznak, nálam sajnos még nincs annyi.De a többi Boraras fajokat is elfogadják rajtársnak, pl. B.merah-val nagyon jól elvannak, hasonlóak az igényeik is.

Szeretik a sötét aljzatot és hátteret, sok úszónövényt, ami félhomályt és védelmet nyújt, meg a tőzeges vizet, persze ez növényes akváriumokban nem túl jellemző, meg a félhomály sem..:)
 
Back
Oldal tetejére