• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

A többi még mindig jól van. Ötlet, hogy mit tegyek, hogy ez így is maradjon?
Szerintem nagyon fontos, hogy megfelelően tőzeges, barna és baktériumokban gazdag vizet biztosíts a számukra. Ezt elérheted a vízbe beszórt tölgy, éger, stb. levelekkel, ágacskákkal, vízbe belógatott nejlonhálós tőzeggel, amelyek a későbbiekben egy komplett ökoszisztémát tartanak fenn baktériumokból. Külföldi szakirodalom szerint a Boraras fajoknak ezekre a "bacikra" rendkívül nagy szükségük van bélflórájuk karbantartására, az ivadékhalakat meg egyenesen szinte lehetetlen enélkül felnevelni! Lehet, hogy nincs igazam, de egy próbát megér! ;)
 
Üdv!
Ha jól tudom a terraplázán belehet szerezni ilyen halacskát.Aki vett már az megírná priviben ,hogy kb mennyibe kerül?Előre is köszönöm!
:wave:
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy ezek a kis halacskák megvannak a garnélákal? Mármint nem eszik meg a kis garnélákat?
 
Dominiks said:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy ezek a kis halacskák megvannak a garnélákal? Mármint nem eszik meg a kis garnélákat?

Meg vannak nagyon jól ;)
 
Most szereztem be a kis drágaságból :) Hihetetlenül pici :D Persze válogatni kellett mert össze volt keverve más boraras fajokal ,de úr isten nagyon ott van a szeren :D Szerintetek a folyékony tőzegkivonatal megtudom oldani a természetes környezet azaz vizet? Nagyon falánk egybk mindig csak enne :)
 
Dominiks said:
Most szereztem be a kis drágaságból :) Hihetetlenül pici :D Persze válogatni kellett mert össze volt keverve más boraras fajokal ,de úr isten nagyon ott van a szeren :D Szerintetek a folyékony tőzegkivonatal megtudom oldani a természetes környezet azaz vizet? Nagyon falánk egybk mindig csak enne :)
Sok sikert hozzájuk :D Ha tehetném 216literben csak ilyen lenne vagy 120darab :)
 
recon said:
Dominiks said:
Most szereztem be a kis drágaságból :) Hihetetlenül pici :D Persze válogatni kellett mert össze volt keverve más boraras fajokal ,de úr isten nagyon ott van a szeren :D Szerintetek a folyékony tőzegkivonatal megtudom oldani a természetes környezet azaz vizet? Nagyon falánk egybk mindig csak enne :)
Sok sikert hozzájuk :D Ha tehetném 216literben csak ilyen lenne vagy 120darab :)


Hát igen én is örülnék egy jó nagy rajnak! Nagyon köszönöm!
 
Gondolom,hogy nem ugyan olyan savak oldódnak a vízbe a tőzegből,mint a vasfából,de vajon valamennyire pótolja e a vasfa csersava ezt a tőzeges-bacis dolgot? :eh:
 
IMG_6092_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tegnap fotóztam egy osztrák garnélatenyésztőnél ezeket a brigittaeket. A fotó nem egy nagy szám, túl sötét volt. Ami meglepő volt nekem, hogy sima csapvízben tartotta őket, úgy 7-8 NK környékén. Egyes akváriumaiban volt tőzeg harisnyába belógatva, de a Borarasosban pont nem láttam. Nem tudom, mi a trükkje, ilyen szépeket eddig még csak képen láttam.
 
Ezek tényleg nagyon szépek, kár, hogy nálunk nem nagyon lehet ilyeneket kapni.
 
Moszat said:
Tegnap fotóztam egy osztrák garnélatenyésztőnél ezeket a brigittaeket. A fotó nem egy nagy szám, túl sötét volt. Ami meglepő volt nekem, hogy sima csapvízben tartotta őket, úgy 7-8 NK környékén. Egyes akváriumaiban volt tőzeg harisnyába belógatva, de a Borarasosban pont nem láttam. Nem tudom, mi a trükkje, ilyen szépeket eddig még csak képen láttam.

Gondolom szelektálja az állományt. Sajna a vad importból ilyen sosem lesz, mivel elég nagy a szórás a színezetben.
 
Dominiks said:
Sajnon a mi vizünkel vannak problémák.....

Annyira nem, lágy vízben is ugyanezt produkálják. Kicsit vörösebbek, de nem olyan teli vörösek mint Moszat fotóin.
Kíváncsi lettem volna mennyiért adták ezt a szelektált tenyésztett példányt. Gondolom nem 0.9 EUR volt darabja.... sajna a szelektált tenyésztéssel az árak is mennek felfele.
 
Sajna nem kérdeztem rá, honnan és mennyiért vannak, de utánajárhatok. A vásáron egyáltalán nem volt semmiféle Boraras.
IMG_6094_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

viktorlantos said:
Dominiks said:
Sajnon a mi vizünkel vannak problémák.....

Annyira nem, lágy vízben is ugyanezt produkálják. Kicsit vörösebbek, de nem olyan teli vörösek mint Moszat fotóin.
Kíváncsi lettem volna mennyiért adták ezt a szelektált tenyésztett példányt. Gondolom nem 0.9 EUR volt darabja.... sajna a szelektált tenyésztéssel az árak is mennek felfele.

Szerintem is vannak a mi vizünkkel is problémák, nem csak a halak genetikájával.
 
Szombaton fogom a kis 20 fős csapatomat hazahozni!Első körben külön fogom őket egy darabig hizlalni,nem akarok megint úgy járni,hogy az kiengedem őket az akváriumba és lekajálják az amanok! :x
Valaki tart együtt brigittaeket amanokkal? :)
 
ZaCK said:
Szombaton fogom a kis 20 fős csapatomat hazahozni!Első körben külön fogom őket egy darabig hizlalni,nem akarok megint úgy járni,hogy az kiengedem őket az akváriumba és lekajálják az amanok! :x
Valaki tart együtt brigittaeket amanokkal? :)

Gond nélkül elvannak együtt. Viszont a halacsok beszoktatásánál figyelj a beszívóra, mert a bizonytalan mozgásuk miatt simán kinyírják magukat a szűrő beszívóval. Nálunk a szűrő teljesítmény levétel sem segített csak a szűrő védő.
 
Nekem csak 1 db Amano garnélám volt 15 vegyes Boraras között, de soha még csak nem is próbált vadászni. Az a hentes hajlamú jószág biztosan Amano, és nem üveggarnéla?
 
Köszi a tippet,meg lesz! :thumbup:
Nem üveg garnéla volt,hanem amano..annyira nem lehet össze keverni őket,mint egyik tojást a másik konyha szekrénnyel! :lol:
 
viktorlantos said:
Dominiks said:
Sajnon a mi vizünkel vannak problémák.....

Annyira nem, lágy vízben is ugyanezt produkálják. Kicsit vörösebbek, de nem olyan teli vörösek mint Moszat fotóin.
Kíváncsi lettem volna mennyiért adták ezt a szelektált tenyésztett példányt. Gondolom nem 0.9 EUR volt darabja.... sajna a szelektált tenyésztéssel az árak is mennek felfele.



Igen tudom Viktor nekem is sikerült néha elérni ,de valahogy nem találtam még egy stabil állapotott ,de az én tapasztalatom az ,hogy a huminsav koncentráció a kulcs .
 
ZaCK said:
Szombaton fogom a kis 20 fős csapatomat hazahozni!Első körben külön fogom őket egy darabig hizlalni,nem akarok megint úgy járni,hogy az kiengedem őket az akváriumba és lekajálják az amanok! :x
Valaki tart együtt brigittaeket amanokkal? :)


Nekem 22 Amano van 3 Boraras társaságában :D Nálam nem okoz gondot. úgy intézem ,hogy az eledel a lehető legtöbb időt töltse fent és akkor bekajálnak a Borarasok ,hogy ilyen kis golyó hasuk lesz unánna a víz áramlat elintézi ,hogy a többi a garniké legyen :)
 
Back
Oldal tetejére