• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai fa

Ha saját magad akarsz nevelni a kezdetektől, kisebb fák kialakításához,lombhullatók: Gyertyán, Szil, tűlevelűek közül :Fekete, Vörös, Erdeifenyő,a legalkalmassabb és egyben a legszebben alakíthatóak. A tölgyből viszont nagyobb fát szabad csak, mert nem bírja a nyírást annyira.
 
Ez sem egy csúnya darab, máár a mérete is.
393109_10200495646646755_906438790_n.jpg
 
Sziasztok! Nem tudtok véletlenül 1 használható honlapot, leírást, szakirodalmat a témával kapcsolatban? Sajnos a google eléggé gyenge találatokat adott.
 
Nekem könyveim vannak, de honlapról nem tudok. Főleg hazai fákból érdemes készíteni, mert a klíma miatt több az esélyük, hogy megmaradnak.
 
Sziasztok!

Nekem ma lett meg a 2. bonsai fám. Az lenne a kérdésem hogy Ti hogyan világítjátok meg a fátokat? Gondolom van aki természetes fénnyel de én a párás környezet megtartása végett valamilyen lámpás megvilágításra gondoltam hogy az akváriumos szobámban tudjam őket tartani. Csak nem tudom hogy milyet lenne érdemes. Ötletek? Köszi.
 
Lehet, hogy elfogult vagyok, azonban a bonsai és akvakertészet művészete számomra elengedhetetlen, vagyis mondhatni akár azonos értékű. Nem kell messzire menni, csak Japánba.
 
Sziasztok!

Növényes akváriumom "újra telepítése" van folyamatban. Első sorban még gyűjtögetés van...

Az új arculatba tervezem, hogy a fák formáját kb. három darab 10-15 cm hosszúságú bonsai fa adná.

Ehhez kérném a segítségeteket. Biztosan akad köztetek olyan, akinek valamilyen oknál fogva esetleg elszáradt, vagy nem maradt meg eme csodálatos növény.
Kérném, aki már nem boldogul vele, illetve akinek van olyan elszáradt (10-15 cm hosszú) bonsai fája, ne dobja ki!!!! Újra életre kelhetne nálam, egy szép növényes akváriumban.
n1.gif

Természetesen még fizetnék is érte!

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!
Valaki tud esetleg valami oldalt,ami segíthet egy bonsai beazonosísában?
Ajándékba vettem egyet és nem tudták megmondani,hogy milyen fa.Átadva csak október végén lesz és persze szeretném addig megfelelően ápolni,esetleg tanácsokkal is szolgálni majd a megajándékozottnak. :)
Pár órát már eltöltöttem a google előtt.Leginkább a japánbirsre hajaz,de szeretnék biztosra menni..
 
Sziasztok!
Valaki tud esetleg valami oldalt,ami segíthet egy bonsai beazonosísában?
Ajándékba vettem egyet és nem tudták megmondani,hogy milyen fa.Átadva csak október végén lesz és persze szeretném addig megfelelően ápolni,esetleg tanácsokkal is szolgálni majd a megajándékozottnak. :)
Mondjuk GOOGLE? :rolleyes: Itt elég nagy a választék...
 
Dobj fel egy képet róla, hátha valaki "vízbe fojtotta" bonsai szenvedélyét és ráismer:)
 
Back
Oldal tetejére