• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonito project 2 millió liter

Nigro

Alapító
Admin
Latin Ameria legnagyobb növényes projektjének tartják ezt a kerti tavat.

projeto_bonito_6.jpg


A számok szédítőek:

A víz mennyisége 2 millió liter. A szűrés 1,2 millió liter/óra. A CO2 adagolás több 20 kg-os palackból áll.
A kerti tó pH-ja stabil, a víz teljesen algamentes és kiváló feltételeket biztosít a vízinövényeknek. ;)

projeto_bonito_1.jpg


projeto_bonito_2.jpg


projeto_bonito_3.jpg


projeto_bonito_4.jpg


projeto_bonito_5.jpg


projeto_bonito_6.jpg


projeto_bonito_7.jpg


projeto_bonito_8.jpg


projeto_bonito_9.jpg


projeto_bonito_10.jpg


projeto_bonito_11.jpg


Vajon idehaza is össze lehetne hozni ilyesmit?
 
Ez nagyon beteg :eek:
Kár, hogy a reaktorról és a szűrőröl nincsen fénykép.
Elgondolkoztam rajta, hogy mennyi idő lenne egy normál méretű akvakertész ollóval megnyirni a növényeket.
De aztán a fűre nézve beugrott. Csak egy kisebb átalakítás a fűnyiró traktor szívó és kipufogó rendszerén és már lehet is egybe nyírni az egész telket :lol:
 
Hát ez valami gyönyörű!

Szerintem ez csak pénz kérdése!! Meg lehet csinálni idehaza ha meg van rá a jó pár tízmilliód!
Bár ha jobban belegondolok van egy megoldhatatlan probléma, az éghajlat. Mondjuk
ha a kész tóra volt zséd akkor már a 2 millió liter víz fűtése is megoldható! :)
 
Ami itt érdekes, hogy a területre jellemző növényekkel telepítették be.

Nem hiszem, hogy ez magán jellegű project lenne, leginkább mint egy túrisztikai látványosság. Turizmus program része a Bonito körül.
Az ilyen és ehhez hasonló látványosságokat folyamatosan építik és belépővel látogathatóak.

Bővebben itt: http://www.yourtravelchoice.org/2009/09 ... cotourism/
 
én ezt egy kicsit baromság kategóriának tartom, mint a sivatagi sípályát kivéve, ha búvárkodni lehet benne!
 
Sziasztok!

Szerintem ez olyan mint nálunk a vadaspark!

Ha nem akarod kajmánok, kígyók, tüskés növények, mérges rovarok, békák között átverekedni magad a dzsungelben egy ilyen kis tó látványáért, akkor befizeted a pénzt és csak a szemkápráztató látvány marad mindenféle izgalom és izzadság nélkül!

Nem vagyunk egyformák!

A.ttila
 
Nagyon szeretem az olyan tavakat aminek lelátni az aljára!
Ez nagyon jó! :thumbup:
Ekkora vízfelületen hogy gátolják meg a co2 veszteséget?
Vagy hány helyen oldják meg a beoldást,hogy jó legyen?
 
nato said:
talachi said:
És egy HD

Ahogy elnézem ez egy magánház kertitava.

Hogy lehet ilyen tiszta? Elképesztően messzire ellátni benne...

Ez tulajdonképpen egy növényes akvárium! Van benne brutál szűrés meg co2
adagolás. Ezért teljesen algamentes és nincsenek benne lebegő szennyeződések
azért látni benne ilyen tisztán.

Akárhányszor visszatérek ebbe a topicba és megnézem mindig elképedek hogy ez milyen gyönyőrű!!
Nagyon irigylem a tulajt, én is ugrálnék fejest egy ilyen kertitóba!!
 
Növényes akvárium napfénynél... mennyi lehet a W/l azon a szélességi fokon? Ráadásul változik az egész évben... nem lehet egyszerű utánállítani a CO2-t! :lol:
 
bitumen said:
Növényes akvárium napfénynél... mennyi lehet a W/l azon a szélességi fokon? Ráadásul változik az egész évben... nem lehet egyszerű utánállítani a CO2-t! :lol:

Szerintem meg pont az miatt működhet mert valószínűleg olyan helyen van
ahol állandóan stabilak a körülmények (fény, hömérséklet).
Meg azt se felejtsük el hogy arrafelé létezik ilyen tó a természetben is!
Ekkora méretben a természet megold sok mindent, csak meg kell építeni és megy minden magától! (szerintem)
 
Back
Oldal tetejére