• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Boldog völgy

Kicsivihar

Főkertész
A növénydzsungel után úgy döntöttem, hogy most valami mást szeretnék. Az iwagumi stílus nem áll hozzám túl közel, szóval próbáltam valami olyat összedobni, ami ágas-bogas-vadregyényes, de mégis egyszerű. Na persze, mert az ilyet csak úgy össze lehet dobni...fél napig tartott, mire az akit szétszedtem, majd 1 teljes napig, mire az újat összeraktam.
Elöljáróban az adatok:

Akvárium:
- 60*30*40 (72 liter)

Szűrő:
- Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrő
- Seachem Matrix
- Eheim Substrat Pro
- Seachem Purigen
- üveg ki-, és befolyó

Világítás:
- Quad 4*24 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed

CO2:
- 5kg Messer palack
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelepek
- Green Aqua üveg buborékszámláló
- ADA Do!aqua Music diffúzor 20d

Aljzat:
- ADA Aqua Soil Amazonia
- ADA Mekong dekorkavics

Dekoráció:
- ADA vasfa
- Szőlőgyökér
- Fekete lávakő, és a szomszéd kertekből összelopkodott kavicsok :)

Tápozás:
- Green Aqua csomag (micro, macro, easy carbo)

Növények:
- Fissidens fontanus
- Vesicularia dubyana Christmas
- Riccardia chamedryfolia
- Anubias barteri v. nana Petite
- Staurogyne repens
- Blyxa Japonica
- Hydrocotyle Tripartita Japan

Élőlények:
- Otocinclus affinis
- Amano garnéla
- Sakura garnéla
 
A növénydzsungel után úgy döntöttem, hogy most valami mást szeretnék. Az iwagumi stílus nem áll hozzám túl közel, szóval próbáltam valami olyat összedobni, ami ágas-bogas-vadregyényes, de mégis egyszerű. Na persze, mert az ilyet csak úgy össze lehet dobni...fél napig tartott, mire az akit szétszedtem, majd 1 teljes napig, mire az újat összeraktam.
Elöljáróban az adatok:

Akvárium:
- 60*30*40 (72 liter)

Szűrő:
- Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrő
- Seachem Matrix
- Eheim Substrat Pro
- Seachem Purigen
- üveg ki-, és befolyó

Világítás:
- Quad 4*24 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed

CO2:
- 5kg Messer palack
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelepek
- Green Aqua üveg buborékszámláló
- ADA Do!aqua Music diffúzor 20d

Aljzat:
- ADA Aqua Soil Amazonia
- ADA Mekong dekorkavics

Dekoráció:
- ADA vasfa
- Szőlőgyökér
- Fekete lávakő, és a szomszéd kertekből összelopkodott kavicsok :)

Tápozás:
- Green Aqua csomag (micro, macro, easy carbo)

Növények:
- Fissidens fontanus
- Vesicularia dubyana Christmas
- Riccardia chamedryfolia
- Anubias barteri v. nana Petite
- Staurogyne repens
- Blyxa Japonica
- Hydrocotyle Tripartita Japan

Élőlények:
- Otocinclus affinis
- Amano garnéla
- Sakura garnéla
" a szomszéd kertekből összelopkodott kavicsok :)"
Wahaha :D
 
Trehány vagyok naplózás terén, bocsi :) De azért lőttem egy képet este. (a kép minőségéért is bocsi, de csak egy béna telóm van, amivel tudok fotózni. élőben jobban néz kio_O)
Kép1156 by Kicsivihar, on Flickr
Most még elég kopár, remélem ha elterjed a moha, meg a növénykék, akkor zsivány lesz.
Igyekeztem úgy lerakni a talajt, hogy a dekorkavics, és az Amazonia ne keveredjen, meglátjuk mennyire garnélabiztos. Bár a fotón nem látszik, de nagyon elszaporodtak a sakurák, havi 10-20 darabot eladok, de még így is sokan vannak. Amanoból csak 2-3 van, de belőlük nem szeretnék többet.
A törpe szívóharcsákból van 5 db, ha a szőlőtőke betrutymósodik, akkor lesz vele munkájuk. Egyébként a szőlővel eléggé pórul jártam, mert még soha nem használtam akváriumban, azt hittem semmi különösebb teendő nincs vele. Megvettem, másnap már csobbant is. A franc se gondolta volna, hogy az majd nem akar lent maradni :D Telepítés után 2 nappal kiszedtem, követ kötöttem rá, és így már stabil. Egyelőre a vizet sem színezi.
A hátsó, vékonyabb fák sajnos nem érnek fel a vízfelszínig, de mindegy, most már ezek maradnak. Egyébként sokkal nagyobb reményeim voltak a jobb oldallal kapcsolatban, az a vastag fa ott elöl feldobja (talán egy icipicit lehetne vékonyabb), de a hátsó résszel nem vagyok teljesen kibékülve. A bal oldal természetesebb lett, az jobban tetszik.
Aztán amikor elkészült az egész cucc, jött a dilemma, milyen halak legyenek. Az ötöveseket elajándékoztam, mert elég félősek voltak, és ebbe a scapebe valami kisebb testűt akartam. Korábban kinéztem a zöld razbórákat, de sajna sehol nem lehetett kapni :( Végül hengeli razbórákat vettünk, és nagyon jó döntésnek bizoyult! Jól mutatnak, mondjuk a 6 darabot kicsit kevésnek érzem, lehet, hogy veszek melléjük még kettőt, hármat. Róluk is többen írták, hogy félősek, szóval kicsit aggódtam, de ezek nagyon vagányak, jönnek-mennek, nem igazán zavarja őket, ha benyúlok az akiba, a kajára rögtön ugranak.
Egyelőre itt tartunk. Azt hiszem ezzel az elrendezéssel nem lesz sok dolgom, nincsenek gyorsan és nagyra növő növények, úgyhogy most egy ideig biztosan nem kell hozzányúlni.
 
Egy hengeli és egy oto mínusz :cry:
A skimmert éjszakára szoktam betenni, és reggelre mindig benne van elég sok garnéla. Tegnap benne volt egy oto is, aki délutánra meghalt. Ma reggel pedig csak 5 hengelit láttam, és amikor kiszedtem a garnélákat a szűrőből, ott volt a hengeli. Csontváza:banghead:
Tettem köré egy hálót, ezen remélhetőleg már nem tudnak beúszni, nem szeretnék több halat úgy elveszíteni, hogy a garnélák élve megeszik.

Nagyjából ez volt az elmúlt 10 nap legizgalmasabb történése.
 
Egy hengeli és egy oto mínusz :cry:
A skimmert éjszakára szoktam betenni, és reggelre mindig benne van elég sok garnéla. Tegnap benne volt egy oto is, aki délutánra meghalt. Ma reggel pedig csak 5 hengelit láttam, és amikor kiszedtem a garnélákat a szűrőből, ott volt a hengeli. Csontváza:banghead:
Tettem köré egy hálót, ezen remélhetőleg már nem tudnak beúszni, nem szeretnék több halat úgy elveszíteni, hogy a garnélák élve megeszik.

Nagyjából ez volt az elmúlt 10 nap legizgalmasabb történése.
Nalam a vilagitassal egyutt indul el es azzal egyutt is kacsol le,eddig nem volt baleset egy amandat leszamitva [emoji6]
 
2 és fél hetes az aki, este lövök egy képet. Nagyon szeretem ezt a mostani elrendezést, annyira megnyugtató ránézni :happy:
És bármennyire is hihetetlen, de az alga most is teljesen elkerül, pedig 3 órában 1.7 w/l világítás megy fölötte, előtte-utána 2 órában pedig 0.9. És nincs benne olyan sok növény, amik vannak, azok is többnyire mohák, anubias, amik azért elég lassan nőnek. És mégis, sehol zöld pont, fonál, vagy ecset. A szőlőtőke nem is trutymósodott be, pedig kifejezetten "vártam", hogy mikor jelenik meg.
Szóval boldog a völgy (y)
 
Back
Oldal tetejére