• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bolbitis heudelotii

Nagyon tetszik ez a növény. Van egy nagyobb lávakő szikla az akváriumba, arra szeretném valahogy rögzíteni. A szikla 35x25x25cm nem tudom kimozdítani, mert más növényeket is rögzít illetve mögötte fel van töltve aljzattal. A teteje majdnem sík, vízszintes felület, kisebb barázdákkal.
Az előzőek miatt damillal átkötni lehetetlen.... Hogy tudnám rögzíteni? Nincs valami olyan DIY megoldás, hogy pl. szilóval bekenem a rizómát és rányomom a sziklára?

Nvtelen - Képfeltöltés korlátok nélkül - KepHost.com
 
Esetleg megpróbálhatod azt is, hogy ha találsz otthon egy görbe fadarabot (red moor, vasfa, mangrove, uszadékfa, bármi) amit el tudsz úgy helyezni a köved hátuljánál, hogy "ráhajoljon" a köved tetejére. Például beleszúrod az aljzatba.
Erre a fára vékony damillal rákötözöd a tövet, beállítod, hogy szépen a kő teteje fölött legyen, aztán ha már szép nagy bokor lesz pár hónap múlva, akkor már úgy néz ki, mintha a kövedre nőtt volna rá.
 
Jaja, ez is jó módszer.
Én most a növendék microsorum narrow töveimet rákötöztem egy kis darab kőre, és úgy raktam rá a vafára. Lehet úgy is hagyom, mert a gyökere ha megnő eltakarja a kődarabot, nem is fog látszódni.
 
Na így néz ki egy egészséges Bolbi(Szerintem). Bocs a kép nem az igazi!
IMG_3045.JPG
 
Nagyra nő, nálam még a 240-esben is folyamatosan csipegetni kell a leveleiből mert ha beindul, akkor nem ismer megálljt. :)
A helyedben meggondolnám a dolgot.
 
Nagyra nő, nálam még a 240-esben is folyamatosan csipegetni kell a leveleiből mert ha beindul, akkor nem ismer megálljt.
A helyedben meggondolnám a dolgot.
Köszi. Jó ezt tudni azért vetődött fel bennem csak mert láttam egy 60-as ADA akiban is.
 
mi a titka Filipe Oliveiranak hogy enyire gyönyörű nala ez a növeny!!! Igazan kiszedhetned belőle Viktor😜😜😜
 
Back
Oldal tetejére