• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bolbitis heudelotii

Én zöld színű kötözőt használtam a fa talajhoz rögzítéséhez. Semmi gondom nem volt vele. Egy kicsit algásodott le, de a zöld szín miatt ez sem látszott annyira. Nézd meg a naplóm elejét, ott látható. Hogy a Wood Tight miből lehet nem tudom :)
 
18 nk körül is szépen nőtt, pár éve ilyen értékeket mértem a pesti csapvízben. Lágy vízben biztosan boldogabb növény, de én nem tapasztaltam, hogy a kemény vízre érzékeny lenne. Az ecsetalgával annál többet szívok. Amikor erős fényre raktam és CO2 hiánya volt( meg a vízben magas KH), csúnyán bevízkövesedett, de ezt a legtöbb növény csinálja, nem Bolbitis-specifikus jelenség.
 
A növény ugyan megél kemény vízben is, de nem ez a terepe! Kemény víznél a levélzet vékony lesz. Túlságosan kemény víznél a levelek elfeketedhetnek. Hogy jobban szemléltessem mi a különbség egy ideális közegben tartott növény és egy budapesti csapvizes tesója között, előkapartam két képet az albumomból.

Budapesti csapvíz. 13-14-es keménységű. CO2 adagolással. Most a levágandó öreg leveleket ne nézzétek :)

4629334699_eaa0c73dd0_b.jpg


Lágy víz, CO2

5933355785_1a1377d9d2_b.jpg


5933353671_1f249f97db_b.jpg


Ezt a növényt legtöbbször csak így látjuk, csapvizes formában

6466148031_8caa48e44c_b.jpg


Pedig ahogy a fenti képek mutatják teljesen más képet fest, ha igazán jól érzi magát. ;)
 
Szia Tölgyfa!


Sokan lágy vizesként tartják számon, de nálam a 15Nk- csapvízben is szépen nőtt.
Ki kell próbálni.
Merre laksz?

A.ttila

Szia!
Köszönöm az infót. Csókakőn lakom, Fejér megyében.

Köszönöm mindenkinek! Ha találok a környéken barátságos árfekvésben, akkor kipróbálom. Bár nagyon sajnálnám kinyírni, mert olyan szép:)!
Tisztelettel: Tölgyfa
 
WP_20140102%201.jpg
sziasztok! Van 1 gömb! alakú bolbitisem, gyakorlatilag a töve, rizómája nem is látható. Kopaszítsam fel alulról a rizómáig?
 
Ma sikerült beszereznem egy ilyen szépséget, a boltban azt mondták el lehet ültetni.
Jó ha beásom a manadóba vagy mindenképpen ki kell kötözni?
 
Be ne ásd, megfullad a gyökérzet! Olyan a gyökérzete mintha léggyökere lenne ! Mindenképpen kötözd fára vagy kőre !
 
Vajon mennyi idő amíg magához tér ez a kis növény? Kaptam egy nem túl acélos állapotban levő tövet, beraktam a lágyvizes, mikro+makro+easy carbo nagy akvárimba, de nem nagyon látom hogy hozná az új hajtásokat...
A régi, viharvert leveleket levágtam, szinte csak a rizóma maradt meg.
 
Utoljára módosított:
Vajon mennyi idő amíg magához tér ez a kis növény? Kaptam egy nem túl acélos állapotban levő tövet, beraktam a lágyvizes, mikro+makro+easy carbo nagy akvárimba, de nem nagyon látom hogy hozná az új hajtásokat...
A régi, viharvert leveleket levágtam, szinte csak a rizóma maradt meg.

Ha jól érzi magát néhány hónap alatt felépül. Nem egy gyors növény az elején. De 1 éves korában mindent lenyom ha nincs kordában tartva.
 
Back
Oldal tetejére