• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Bohóchal a tengeri rózsában

ok. köszönöm a segítséget. A könyvet beszerzem. Kérdéseim meg biztos lesznek folyamatosan. :)
 
Szuper a topic. Átolvastam ezt is meg a Deep Blue-t is. Elképesztően gyönyörű az a nagy akva. Mindenképpen szeretnék egy ilyent, de mivel idén fogtam bele a hi-tech növényesbe és még ott is rengeteg tanulni valóm van szerintem egy év múlva lesz esedékes, addig legalább rengeteget tudok olvasni és tervezni.

Lassan esett le, hogy női névvel te fiú vagy.
Lassan esett le, hogy N.O.-ban élsz bár az nem tiszta, hogy mintha hazajárnál.

2-es akváriumban gondolkoznék, tehát ami leválasztható. 2 akváriumtól mindig is irtóztam, így hogy profiként te is bánod a zajok miatt még jobban örülök.

160-240L körül kezdeném amiből lejön a leválasztott rész.

Amire több hozzászólásban kitértél, hogy a beugráshoz a következő kell:
Akva: 100-500e ft (úgyebár méret és minőségfüggő).
Világítás: 60-300e :)
Lehabzó: 40e (pl.: Tunze Comline DOC Skimmer 9004)
Áramoltató: 2 x 10-20e
Áramoltatás vezérlő: 31-75e (Tunze Multicontroller 7096 vagy mint a tied 7095)

Amit még magamtól kitalálok:
Fűtés: 10e
Hűtés 15-120e (Házi peltier vagy drága gyári hűtés)

Ez eddig összesen 275e-1milla

Élőkő: (?????) 30-40kg (70% halott 30% élő) nem tudom mennyi a halott kő ára és mennyi az élő kő. A fenti 3-5e nem értettem melyik kőre vonatkozik.
Homok: (???)
Élőlények: 100e-300e
Ilyeneket most nincs értelme számolni, hogy pvc csövek meg leválasztó üvegfal stb...

Ezeket csak tippelni tudom, hogy: 100e+20+100e = 220e

Szóval alsó hangon teljes beindulás az olcsóbb verzióból fél milla körüli.

Ennyit olvastam ki soraidból. Dehogy ez még csak pár féle élőlénynek megfelelő. Mi kellhet még?
Rózsa és bohóchal kötelező elem. :)

Mi az a kütyü amit túl kell méretezni, ha elmegyek nyaralni 1 hétre (nem 2-re) és ne bomoljon fel az ökológia? Hisz ez minden nyáron megtörténik. Az nem baj ha évi egyszer 3 napig nem boldog mindenki, de hogy bármi is elpusztuljon az szóba sem jöhet. És segítségem sincs.

Bocs, hogy sokat írtam.
 
Szuper a topic. Átolvastam ezt is meg a Deep Blue-t is. Elképesztően gyönyörű az a nagy akva. Mindenképpen szeretnék egy ilyent, de mivel idén fogtam bele a hi-tech növényesbe és még ott is rengeteg tanulni valóm van szerintem egy év múlva lesz esedékes, addig legalább rengeteget tudok olvasni és tervezni.

Lassan esett le, hogy női névvel te fiú vagy.
Lassan esett le, hogy N.O.-ban élsz bár az nem tiszta, hogy mintha hazajárnál.

2-es akváriumban gondolkoznék, tehát ami leválasztható. 2 akváriumtól mindig is irtóztam, így hogy profiként te is bánod a zajok miatt még jobban örülök.

160-240L körül kezdeném amiből lejön a leválasztott rész.

Amire több hozzászólásban kitértél, hogy a beugráshoz a következő kell:
Akva: 100-500e ft (úgyebár méret és minőségfüggő).
Világítás: 60-300e :)
Lehabzó: 40e (pl.: Tunze Comline DOC Skimmer 9004)
Áramoltató: 2 x 10-20e
Áramoltatás vezérlő: 31-75e (Tunze Multicontroller 7096 vagy mint a tied 7095)

Amit még magamtól kitalálok:
Fűtés: 10e
Hűtés 15-120e (Házi peltier vagy drága gyári hűtés)

Ez eddig összesen 275e-1milla

Élőkő: (?????) 30-40kg (70% halott 30% élő) nem tudom mennyi a halott kő ára és mennyi az élő kő. A fenti 3-5e nem értettem melyik kőre vonatkozik.
Homok: (???)
Élőlények: 100e-300e
Ilyeneket most nincs értelme számolni, hogy pvc csövek meg leválasztó üvegfal stb...

Ezeket csak tippelni tudom, hogy: 100e+20+100e = 220e

Szóval alsó hangon teljes beindulás az olcsóbb verzióból fél milla körüli.

Ennyit olvastam ki soraidból. Dehogy ez még csak pár féle élőlénynek megfelelő. Mi kellhet még?
Rózsa és bohóchal kötelező elem. :)

Mi az a kütyü amit túl kell méretezni, ha elmegyek nyaralni 1 hétre (nem 2-re) és ne bomoljon fel az ökológia? Hisz ez minden nyáron megtörténik. Az nem baj ha évi egyszer 3 napig nem boldog mindenki, de hogy bármi is elpusztuljon az szóba sem jöhet. És segítségem sincs.

Bocs, hogy sokat írtam.
Örülök neki hogy szeretnél belevagni. Ami mindenképpen kell:
Akvárium
Lehabzó
Lámpa
Aramoltato
Vízutántöltő
Visszanyomo pumpa

Hogy pontosan milyen kell az attól függ milyen korallokat szeretnél tartani. Lagykorallokat, lps vagy sps korallokat. Ez így nehézségi sorrend is ;)

Nézzél körül korallok területén és irjad meg miket szeretnél. Azután tudok technikát ajánlani. Ja, és árban elég nagy szórás van. Én nem szeretem a kínai cuccokat inkább a minőségi dolgokat pártolom.

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Örülök neki hogy szeretnél belevagni. Ami mindenképpen kell:
Akvárium
Lehabzó
Lámpa
Aramoltato
Vízutántöltő
Visszanyomo pumpa

Hogy pontosan milyen kell az attól függ milyen korallokat szeretnél tartani. Lagykorallokat, lps vagy sps korallokat. Ez így nehézségi sorrend is ;)

Nézzél körül korallok területén és irjad meg miket szeretnél. Azután tudok technikát ajánlani. Ja, és árban elég nagy szórás van. Én nem szeretem a kínai cuccokat inkább a minőségi dolgokat pártolom.
Köszi a válaszokat.
Minőségi dolgokat én is preferálom. Inkább nem lesz akva, ha nem tudom megvenni a jó cuccokat. Van persze az értelmetlenül drága szint, de itt most nem arról beszélünk. Bátran ajánld amit te vennél.

Korallok területén nem hiszem, hogy meg tudom írni mit szeretnék. Valójában azt szeretném, hogy ne kezdő szintű cuccok legyenek. Ne kelljen kidobni a berendezésem és venni egy újat ha komolyabbat szeretnék, de nem is fogok szomorkodni ha a legkényesebb élőlényeket én nem tudom tartani. Majd választok azok közül amiket bír a berendezésem. Piros rózsa amit itt te is post-oltál az tuti kell. Többi majd jön.

Növényesnél 3 szintre szeretik felosztani a növény igényeit. Ott a 3-ast választottam olyan a felszerelésem.
Ha tengerinél is 3 szintre akarjuk osztani akkor én a másodikig tetejéig el akarok jutni. Vagyis azzal kezdeném. De nem tudom mik ezek a szintek.

Növényesnél egyszerű mert többségében Co2 + fényerőről beszélünk.

Első gondolatom, hogy egy 100*50*50-ös akváriummal kezdeném amiből oldalról lejön a leválasztott rész (20 cm?). Tehát 250L. Itt sosem tudom a netto 200L-t kell számolni vagy a gépészet 50 liter is hozzájön? Azon az utolsó percig agyalni fogok, hogy oldalát válasszam le, vagy a hátsó falon alakítsak ki egy részt. Esetleg a kettőt kombinálva. L alak. Te az oldalát preferálod, viszont akkor nem látni be ott, márpedig nálunk olyan helyen van ahol körülülnénk. Egyik oldalról étkező másikról kanapé fogadja.

Ami még tuti kell az az RO. Vagy csapvizet is fel lehet sózni?

Nem akarom szétoffolni a topicodat. Szerintem válaszod után nyitok neki egy naplót. Bocsi ezért a két hosszabb postért.
 
Köszi a válaszokat.
Minőségi dolgokat én is preferálom. Inkább nem lesz akva, ha nem tudom megvenni a jó cuccokat. Van persze az értelmetlenül drága szint, de itt most nem arról beszélünk. Bátran ajánld amit te vennél.

Korallok területén nem hiszem, hogy meg tudom írni mit szeretnék. Valójában azt szeretném, hogy ne kezdő szintű cuccok legyenek. Ne kelljen kidobni a berendezésem és venni egy újat ha komolyabbat szeretnék, de nem is fogok szomorkodni ha a legkényesebb élőlényeket én nem tudom tartani. Majd választok azok közül amiket bír a berendezésem. Piros rózsa amit itt te is post-oltál az tuti kell. Többi majd jön.

Növényesnél 3 szintre szeretik felosztani a növény igényeit. Ott a 3-ast választottam olyan a felszerelésem.
Ha tengerinél is 3 szintre akarjuk osztani akkor én a másodikig tetejéig el akarok jutni. Vagyis azzal kezdeném. De nem tudom mik ezek a szintek.

Növényesnél egyszerű mert többségében Co2 + fényerőről beszélünk.

Első gondolatom, hogy egy 100*50*50-ös akváriummal kezdeném amiből oldalról lejön a leválasztott rész (20 cm?). Tehát 250L. Itt sosem tudom a netto 200L-t kell számolni vagy a gépészet 50 liter is hozzájön? Azon az utolsó percig agyalni fogok, hogy oldalát válasszam le, vagy a hátsó falon alakítsak ki egy részt. Esetleg a kettőt kombinálva. L alak. Te az oldalát preferálod, viszont akkor nem látni be ott, márpedig nálunk olyan helyen van ahol körülülnénk. Egyik oldalról étkező másikról kanapé fogadja.

Ami még tuti kell az az RO. Vagy csapvizet is fel lehet sózni?

Nem akarom szétoffolni a topicodat. Szerintem válaszod után nyitok neki egy naplót. Bocsi ezért a két hosszabb postért.
Nagyon helyes, ezt már szeretem :)
Először az akváriumot tervezted meg egy jobb vagy bal oldali leválasztással hogy a következő cuccok beleferjenek:

Tunze 9012 DC
Aqua Medic Multireactor S DC
Tunze 1073.050
Tunze Osmolator Nano

Aramoltato: Tunze 6055 x2
Lámpa: GHL Mitras Lightbar 2, 90 cm Actinic

Vezérlő: Ghl Profilux Light 2

Fűtés: Eheim Heizer 150W
Hűtés: Tunze Aquawind
Szabalyzas: Aqua Medic T Controller Twin

Ha szeretnél kőkorallokat akkor kell egy négyes dozispumpa is: GHL amit a Profilux Light-al tudsz vezérelni.

Ro kell + gyanta utána hogy nullás TDS-t kapjal. Kell egy refraktometer a sósűrűség beállításahoz valamint só. Én a Tropic Marin pro reef sót ajánlom. Ha kőkorallos lesz akkor a Tropic Marin Bio-calcium ABC + Tropic Marin Bio-magnesium
Az Aqua Medic Multireactor-ba Rowaphos és Rowa aktivszen.
Tesztek: nitrát, foszfat, kh, ca, mg. Tengeri!

Valamint kb 30 kg élőkő és aljzat pl ATI vagy live sand.

Egyelőre ennyi :)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Nagyon helyes, ezt már szeretem :)
Először az akváriumot tervezted meg egy jobb vagy bal oldali leválasztással hogy a következő cuccok beleferjenek:

Tunze 9012 DC
Aqua Medic Multireactor S DC
Tunze 1073.050
Tunze Osmolator Nano

Aramoltato: Tunze 6055 x2
Lámpa: GHL Mitras Lightbar 2, 90 cm Actinic

Vezérlő: Ghl Profilux Light 2

Fűtés: Eheim Heizer 150W
Hűtés: Tunze Aquawind
Szabalyzas: Aqua Medic T Controller Twin

Ha szeretnél kőkorallokat akkor kell egy négyes dozispumpa is: GHL amit a Profilux Light-al tudsz vezérelni.

Ro kell + gyanta utána hogy nullás TDS-t kapjal. Kell egy refraktometer a sósűrűség beállításahoz valamint só. Én a Tropic Marin pro reef sót ajánlom. Ha kőkorallos lesz akkor a Tropic Marin Bio-calcium ABC + Tropic Marin Bio-magnesium
Az Aqua Medic Multireactor-ba Rowaphos és Rowa aktivszen.
Tesztek: nitrát, foszfat, kh, ca, mg. Tengeri!

Valamint kb 30 kg élőkő és aljzat pl ATI vagy live sand.

Egyelőre ennyi :)

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
Ezer köszönet. Hát ez alapján lesz mit olvasnom sokáig, mert néhány cuccról azt se tudom hogy micsoda és mire kell. De nem kérdezem meg...majd kiderítem. Úgyis van egy évem. A lámpa árán meglepődtem. Nagyon olcsó. Azt hittem 300e alatt meg se állsz. :)
 
Ezer köszönet. Hát ez alapján lesz mit olvasnom sokáig, mert néhány cuccról azt se tudom hogy micsoda és mire kell. De nem kérdezem meg...majd kiderítem. Úgyis van egy évem. A lámpa árán meglepődtem. Nagyon olcsó. Azt hittem 300e alatt meg se állsz. :)
Lampabol nyugodtan vehetsz kettőt :)
Úgyis kell hozzá egy négyes eloszto is mert csak azzal lehet vezérelni, valamint kell hozzá egy adapter is!

Gesendet von meinem E5823 mit Tapatalk
 
Ez az én 60 literes nano tengerim:

Ez pedig a nem rég beállított 420 literes tengerim, kicsit még üres. De bővítés alatt van :)

View attachment 41163

View attachment 41164
Ha elfogadsz pár tanácsot. A nanot be fogja teljesen nőni a xenia. Egy kövön tartsd meg a többiről meg szedjed le (nem lesz egyszerű mert mindig vissza fog nőni). A nagyban meg nagyon kevés kő van. A halaknak nincsen rejtőzködesi lehetősége ami nem jó, valamint a szűrésed sem lesz megfelelő. Mennyi a nitrát és foszfat?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Ha elfogadsz pár tanácsot. A nanot be fogja teljesen nőni a xenia. Egy kövön tartsd meg a többiről meg szedjed le (nem lesz egyszerű mert mindig vissza fog nőni). A nagyban meg nagyon kevés kő van. A halaknak nincsen rejtőzködesi lehetősége ami nem jó, valamint a szűrésed sem lesz megfelelő. Mennyi a nitrát és foszfat?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk

A nitrátom és a foszfátom is 0, mindkét akváriumban. A nano akvimat nem csak egy belső fehérje lehabzó szűri, hanem egy olyan külső szűrő, amit lehet akasztósként is használni (benne: Matrix és Seachem Purigen), adagolok bele bacit is.
A nagy akvimban kevés hal van, csak 3 db, a sárga doki még igen pici, a két doki sem érte el a maximális méretet. Viszont a lehabzóm olyan, ami ennél kétszer nagyobb akváriumot is képes lenne könnyen megszűrni. Valamint most már van benne egy nitrátreduktor is, deniball-al és bactoball-al, egyiken a bacik telepszenek meg, a másik pedig bacitáp-labda. Élőkövem pedig még lesz, alul a technikaiban drótalga is lesz, világítással.

A Xenia-kat fregelem folyamatosan és ajándékozok is el belőle, vagy beviszem az egyik boltba, ahol átveszik tőlem.
 
Ha a nitrát és foszfat nulla lenne a korallok már nem élnének. Minden korallnak kell az élethez egy kevés. Spsnek kevesebb lagyaknak több. Mivel méred? Tengeri akváriumban háromféle szűrést szokás használni.
1. Mechanikus : lehabzo
2. Kémiai : foszfat megkötö és tengeri aktívszen (az édesvízi nem jó!)
3. Biológiai : makróalga és eloko

Amiket te használsz nem ismerem, mit szurnek?

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 
Salifert-tel mérem. Simán kibírják a 0-ás foszfát és nitrát szintet. A xenia az kinyírhatatlan, ahogyan a zöld viaszrózsa és a bíborrózsa is. Az Acroporam is szépen fejlődik (kapja is a stronciumot), a ricordea-m is megvan. Természetesen nem mindig 0 nekem sem, most az utolsó mérések adatait írtam le. Ugye be lett indítva a nitrátreduktor, valószínűleg az nullázta le a nitrátot. Foszfát megkötőt pedig használok. Az aktív szénnél jobb a Seachem Purigen, ez egy igen jó kémiai szűrőanyag, és az aktív szénnel ellentétben ez regenerálható is. A Matrix is jó biológiai szűrőanyag nem csak édesvíziben, hanem tengeriben is használható, a nitrifikáló bacik megtelepszenek ezen is. Persze az élőkő még mindig a legjobb biológiai szűrőanyag. Egyébként a lehabzó nem csak mechanikai, hanem valamennyire biológiai szűrést is végez.
Mivel majd később kőkorallos akvárium lesz, ezért akarok majd CO2 rendszert kalcium-reaktorral is.
 
A ca reaktort gondold át, nagyon macerás. Annál sokkal egyszerűbb a Balling módszer és könnyebben be is állítható.
Persze sps akváriumot manapság már sok módszerrel lehet üzemeltetni. Csak pár pelda
Balling
Balling light
Sangokai
Zeovit
Triton
ATI Essentials

Gesendet von meinem SONY XZ1 mit Tapatalk
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére