• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás BlueDreamLand

DuruczK

Főkertész
No ennek is eljött az ideje! Még csak az építés kb felénél tartok de úgy éreztem hogy ideje nyitni neki egy naplót. Régóta tervezem egy garnélás akvárium építését, a megépítése főleg azért késett sokat mert lávakövet terveztem bele de a környéken sehol sem lehet kapni, amikor meg a GA-ban voltam nekik sem volt...Aztán eluralkodott rajtam a türelmetlenség és kompromisszumra jutottam, nincs ló jó a szamár is alapon ebben is bazalt lett mert pont volt itthon egy macskakövem. Először jött a barbárkodás vagyis szét kellett verni a macskakövet, ezután meg jött a sziszifuszi meló, újra összerakni :D Elég sok időt öltem bele eddig is, a nagyobbik fát szintén ilyen módszerrel alakítottam, széttörtem és máshogy összeraktam :ROFLMAO: semmi sem jó úgy ahogy eredetileg van...Ja igen az akvárium szintén átalakított :whistle: adott volt egy 50x24x32 es akva ami nekem nem tetszett ebben a formában így az elejét levágtam, eldöntöttem az egészet, a frontüveget méretre vágtam így lett egy 50x32x24 es lapos akva. Na de elég a meséből, jöjjön a lista.

Üveg: jó karcos, átalakított akvárium sima 4es üvegből, 50széles,32mély és 24 magas
Dekor: bazalt, redmoor, egyszerű dekorhomok
Aljzat: emelésnek bazaltzúzalék, JBL Aquabasis plus, fedőrétegnek meg használt aquadepo amazing soil(egy rétegben keveredett lávakőzúzalék bazalthomok, erre még egy réteg tisztán amit nem kis melóval válogattam ki....:cry:)
Szűrés: eleinte csak egy akasztós lesz benne, majd később leváltja egy eheim 2213 ha visszakaptam.
Világítás: ma készül el...1-1m hideg/meleg fehér (1000-1100 lumen/m) ledet vettem, feldarabolom 35-40centire aztán meglátjuk melyikből mennyi megy bele kb 50 lumen/liter a terv.
Co2: valszeg citromsavas lesz ez is, kicsi kínai üvegdifivel(tényleg kicsi, akkor mint egy öngyujtó)
Állatok: címadó bluedrem garnélák, és talán néhány galaxy
Növények: terveim szerint elatine hydropiper, egy kis parvula, egy kis montecarlo, több féle buce, több féle moha, talán egy kis tripartita.(na meg alga....)

Na és néhány kép hogy most hol is tart a dolog.(telefonos, ferde, girbegurba mert egyik kezemben a lámpa másikban meg a telefon)
IMG_20171122_120910.jpg IMG_20171122_120914.jpg IMG_20171122_120922.jpg IMG_20171122_121844.jpg IMG_20171122_121913.jpg

Még alakul egy kicsit, a nagy fehérségen lesz a homok, itt-ott kilátszik a szilikon a résekben de oda amúgy is mohát tervezek. Meg még néhány kisebb gyökeret is fölragasztgatok.
 
No ennek is eljött az ideje! Még csak az építés kb felénél tartok de úgy éreztem hogy ideje nyitni neki egy naplót. Régóta tervezem egy garnélás akvárium építését, a megépítése főleg azért késett sokat mert lávakövet terveztem bele de a környéken sehol sem lehet kapni, amikor meg a GA-ban voltam nekik sem volt...Aztán eluralkodott rajtam a türelmetlenség és kompromisszumra jutottam, nincs ló jó a szamár is alapon ebben is bazalt lett mert pont volt itthon egy macskakövem. Először jött a barbárkodás vagyis szét kellett verni a macskakövet, ezután meg jött a sziszifuszi meló, újra összerakni :D Elég sok időt öltem bele eddig is, a nagyobbik fát szintén ilyen módszerrel alakítottam, széttörtem és máshogy összeraktam [emoji23] semmi sem jó úgy ahogy eredetileg van...Ja igen az akvárium szintén átalakított :whistle: adott volt egy 50x24x32 es akva ami nekem nem tetszett ebben a formában így az elejét levágtam, eldöntöttem az egészet, a frontüveget méretre vágtam így lett egy 50x32x24 es lapos akva. Na de elég a meséből, jöjjön a lista.

Üveg: jó karcos, átalakított akvárium sima 4es üvegből, 50széles,32mély és 24 magas
Dekor: bazalt, redmoor, egyszerű dekorhomok
Aljzat: emelésnek bazaltzúzalék, JBL Aquabasis plus, fedőrétegnek meg használt aquadepo amazing soil(egy rétegben keveredett lávakőzúzalék bazalthomok, erre még egy réteg tisztán amit nem kis melóval válogattam ki....:cry:)
Szűrés: eleinte csak egy akasztós lesz benne, majd később leváltja egy eheim 2213 ha visszakaptam.
Világítás: ma készül el...1-1m hideg/meleg fehér (1000-1100 lumen/m) ledet vettem, feldarabolom 35-40centire aztán meglátjuk melyikből mennyi megy bele kb 50 lumen/liter a terv.
Co2: valszeg citromsavas lesz ez is, kicsi kínai üvegdifivel(tényleg kicsi, akkor mint egy öngyujtó)
Állatok: címadó bluedrem garnélák, és talán néhány galaxy
Növények: terveim szerint elatine hydropiper, egy kis parvula, egy kis montecarlo, több féle buce, több féle moha, talán egy kis tripartita.(na meg alga....)

Na és néhány kép hogy most hol is tart a dolog.(telefonos, ferde, girbegurba mert egyik kezemben a lámpa másikban meg a telefon)
View attachment 44039 View attachment 44040 View attachment 44041 View attachment 44044 View attachment 44045

Még alakul egy kicsit, a nagy fehérségen lesz a homok, itt-ott kilátszik a szilikon a résekben de oda amúgy is mohát tervezek. Meg még néhány kisebb gyökeret is fölragasztgatok.
Szepen alakul ugyes legy.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Update! Alakulunk, kész a lámpa, végül csak 70-70cm lett berakva hideg/meleg fele-fele arányban, így is 1500-1600lumen van fölötte, meg nagyjábol a talajt is feltöltöttem,itt ott még alakítani kell, hátul magasabbra akarom hozni, lehet hogy pár kővel is meg kell támogatnom majd, illetve a kis fát elkell még fordítanom mert így nem adja annyira.
Na de itt vannak a képek úgy jobbán látni mit dumálok(maszatos az üveg csak most vettem észre...)
IMG_20171122_192254.jpg
IMG_20171122_192301.jpg
IMG_20171122_192318.jpg

ezt meg valaki beazonosítaná nekem ha lehet? HM,HC,MC?
IMG_20171122_192430.jpg
 
A délelőtti kis idegösszeroppanás után amit a másik naplóban írtam sikerült összeszednem magam és "befejezettnek" nyilvánítom a scapet. Még annyi tennivalóm van hogy leragasztom a kis fát de elfogyott a pillanatragasztó a lámpa javítása közben így az marad holnapra. Hátul kicsit lefolyt a talaj de nem látszik és ez legyen a legnagyobb bajom ezzel az akvával.
 
Egyenlőre stagnál a projekt, viszont felmerült egy kérdés. A ranunculus a nagyban elég szépen elkezdett terjeszkedni és mivel nagyon király kis növény gondlotam ebbe is rakok belőle DE valahogy csírátlanítani kéne hogy ne hurcoljam át az algákat...Ha teszem azt 2dl vízbe teszek 1ml algexitet az túl tömény lenne és bántaná a növényt is egy gyors mártás mellett? Hogy lehetne ezt megoldani mondjuk peroxid nélkül?
 
Egyenlőre stagnál a projekt, viszont felmerült egy kérdés. A ranunculus a nagyban elég szépen elkezdett terjeszkedni és mivel nagyon király kis növény gondlotam ebbe is rakok belőle DE valahogy csírátlanítani kéne hogy ne hurcoljam át az algákat...Ha teszem azt 2dl vízbe teszek 1ml algexitet az túl tömény lenne és bántaná a növényt is egy gyors mártás mellett? Hogy lehetne ezt megoldani mondjuk peroxid nélkül?
Algexit-et felejtsd el. Az nem fizikai hanem biologiai szer. Erre amit szeretnel a legjobb megoldas a carbo vagy citromsav furdo. Termeszetesen nem tomenyen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Algexit-et felejtsd el. Az nem fizikai hanem biologiai szer. Erre amit szeretnel a legjobb megoldas a carbo vagy citromsav furdo. Termeszetesen nem tomenyen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Azért gondoltam az elgexitre mert mikor közvetlenül nyomtam az ecsetre rögtön kipirult, tudsz mondani nekem valami ml/dl arányt carbo fürdőre?
 
Nos úgy néz ki a dolog hogy a héten eltudom indítani az akit. Csütörtökön megyek beszerző körútra, GA és @Luigi13 ékhoz. valószínüleg összerakni csak szombaton tudom de aztán kitudja lehet hogy elkap a gépszíj és még aznap összerakom :D Egyenlőre bucék, elatin hydropiper, parvula és ranunculus lesz benne, később még valószínüleg bővül a lista.
 
Szia. Gondolkoztál esetleg azon, hogy a baloldali kis fát betolod a nagy fa aljának bal oldalába, mintha szabadon álló gyökérrészek lennének? Szerintem még szebb lenne ;)
 
Szia. Gondolkoztál esetleg azon, hogy a baloldali kis fát betolod a nagy fa aljának bal oldalába, mintha szabadon álló gyökérrészek lennének? Szerintem még szebb lenne ;)

Eredetileg valami olyasmi volt és ennek a kis fának a helyén volt mégegy, de úgy annyira nem jött be és én inkább különálló "fákat" akartam a domboldalra. Plusz már le van ragasztva a kőre :D
 
Na ma véglegesítettem a lámpát, felragasztottam egy ledpanelből kimentett színkeverő lemezt(nem vagyok benne biztos hogy ez a neve, majd Henrik kijavít :D) Most már tényleg csak az van hátra hogy beszerezzem a növényeket és szé serényen beültessem.

És néhány kép:

a csavarhúzó nem része a szerkezetnek, a ragasztó kötése alatt volt hivatott a helyén tartani a dolgokat. :D
IMG_20171206_154101[1].jpg
szerintem kifejezetten jól sikerült ez a lámpatartó.
IMG_20171206_155446.jpg

minden tudásomat latba vetve szerkesztettem ezt a képet...nem mondanám hogy tökéletes lett de már közelít.
IMG_20171206_155500.jpg
 
Na ma véglegesítettem a lámpát, felragasztottam egy ledpanelből kimentett színkeverő lemezt(nem vagyok benne biztos hogy ez a neve, majd Henrik kijavít :D) Most már tényleg csak az van hátra hogy beszerezzem a növényeket és szé serényen beültessem.

És néhány kép:

a csavarhúzó nem része a szerkezetnek, a ragasztó kötése alatt volt hivatott a helyén tartani a dolgokat. :D
View attachment 44743
szerintem kifejezetten jól sikerült ez a lámpatartó.
View attachment 44744

minden tudásomat latba vetve szerkesztettem ezt a képet...nem mondanám hogy tökéletes lett de már közelít.
View attachment 44745
A lámpatartó zseniális. No, ez az igazi innovatív DIY. (y)
 
Előkészülendő az indításra ma pancsiztam kicsit a vizekkel, csináltam egy nagy vödör ozmót meg kitettem egy kis vödör csapvizet is levegőzni. Kevergettem méricskéltem és arra jutottam hogy 1csapvízhez 2ozmót rakok, így lesz GH:8, KH:6 mivel bluedremek lesznek benne szerintem nekik ez már tökéletes, ph-t nem mértem mert elfelejtettem de nagyjábol 6-6,5 körül kéne lenni maximum.
 
Előkészülendő az indításra ma pancsiztam kicsit a vizekkel, csináltam egy nagy vödör ozmót meg kitettem egy kis vödör csapvizet is levegőzni. Kevergettem méricskéltem és arra jutottam hogy 1csapvízhez 2ozmót rakok, így lesz GH:8, KH:6 mivel bluedremek lesznek benne szerintem nekik ez már tökéletes, ph-t nem mértem mert elfelejtettem de nagyjábol 6-6,5 körül kéne lenni maximum.

Azért ha mérsz egy pH-t oszd meg velünk. :) Szerintem ilyen keverési aránnyal nem lehet 6.0-6.5.
 
Hát nem indul túl rózsásan a kis akva:unsure: lehet hogy nem volt nagy ötlet hogy rögtön ebben áztatom a fákat és valószínüleg az akasztós szűrő is kicsit alul lett méretezve így szép homályos a vizem és hártyám is lett:hungover: a led tápja szintén elég kis gagyi volt és nagy okosan nem teszteletem huzamosabb ideig így ültetés közben derült ki hogy kb fél óra után elkezd ki be kapcsolni, erre gyors megoldásnak kapott egy tetoválógép tápot de azzal meg elég gyengén világít viszont legalább működik:ROFLMAO: Ja igen az ültetés......hát elatinet nem volt túl jó ültetgetni, csipesszel szedegettem szét és nedves agyagos talajba próbáltam ültetni de mivel nem tudtam mennyire szívja föl a talaj(nagyon) a vizet így csak a felső 1centi volt vizes, ebböl jött az hogy a csipeszre ráragadt a talaj de a növény nem akart bent maradni:wacky: kétkezes technika kifejleszt, csipesszel lenyom másik kézzel ottart míg visszahúzomo_O A lámpa orvoslás elött rámtört a pánik hogy a bucék nem lesznek túl jól a zacsiban így bedobtam a nagy akvában aminek meg az lett az eredménye hogy a 20+tőböl néhány elkallódott így 17 került csak be...:whistle: majd előkerülnek előbb-utóbb. Most bedobtam egy kis nano szűrőt is hogy legyen áramlásom és szétcsapja a hártyát aztán várom a csodát. Víz ügyileg sem biztos az a keverési arány amit fentebb írtam így most nemtudom hogy mik is a paraméterek de ebben a zagyvában nem fogok most méricskélni. Táp megy 2-2 nyomás mic/mac, 2ml carbo, CO2 holnap indul led meg majd jövőhéten kap tápot.(valaki azért mondja meg ha hülyeség ilyen kis fénnyel rátolni a COt mert akkor nem csinálom :notworthy:)
 
alaki azért mondja meg ha hülyeség ilyen kis fénnyel rátolni a COt mert akkor nem csinálom :notworthy:
Mennyi is lett végül a fény? Az elején 50lm/l-t írtál, ha ennyi lett, akkor szerintem határeset. CO2 adagolás nélkül is tud menni, csak rövidebb ideig kell világítani, esetleg visszadimmeled 40-45 lm/l-re, nekem ez az érték bevált. Ha nyomod a CO2-t, akkor szerintem finoman, de ezt majd talán valaki más, aki jobban ért hozzá, megmondja.;)
 
Mennyi is lett végül a fény? Az elején 50lm/l-t írtál, ha ennyi lett, akkor szerintem határeset. CO2 adagolás nélkül is tud menni, csak rövidebb ideig kell világítani, esetleg visszadimmeled 40-45 lm/l-re, nekem ez az érték bevált. Ha nyomod a CO2-t, akkor szerintem finoman, de ezt majd talán valaki más, aki jobban ért hozzá, megmondja.;)

Hát most konkrétan fogalmam sincs hogy mennyit ad le...:D 140cm van fönt elvileg 1100lm/m 38literre az 40lm/l de mivel most jóval gyengébb így talán csak a fele amíg nincs meg a rendes táp...

Ha már úgyis írok akkor ide írom a ma történteket. Vettem még a GAban egy doboz Eriocaulon polarist is, aminek az ültetésével nem nagyon kapkodtam mivel se szára se gyökere ötletem se volt hogy csináljam :D ma arra jutottam hogy kis kövekre kötöm és úgy nyomom be a talajba aztán meglátjuk mi lesz. A nagyban kicsit ritkítottam a növényeket és meglettek az elkalandozott buce tövek is így azok is a helyükre kerültek, plussz egy kis potamogeton gayi is bekerült. A víz még mindig tiszta homály...ma kap bacit is úgyhogy még szebb lesz :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére