• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

Letelt a 3 nap. :) Kicsit féltem, hogy milyen látvány fog elém tárulni. Valami döbbenetes milyen hatással volt ez a 3 nap :D
Kristály tiszta a vizem. :)
Nekem nagyon bejött. Igaz nem volt komoly algásodásom, csak a vizem kezdett zöldülni, de jó lett.
 
Egy 5-7 napos blackoutot nagyon kevés alga él túl.
És ha ezt megismétled 1 hét pihenővel kizárt, hogy ne pusztuljon el.

A növényeket megviseli majd, de ha régóta harcolsz lehet megéri.
 
Az lesz, már tényleg tehetetlen vagyok, volt itt minden, semmi sem segített.

Holnap indul is a blackout, szűrőket úgyis 3 hete pucoltam, BO után legalább megpucolom azokat is. :(

Hogy az amandák mit szólnak hozzá, nem tudom, elég jó karban vannak, nem lesz baj szerintem.

RE: Azért még négy napot várok, feltekerem a CO2-t veszélyes tartományba és visszaveszem felére a világítás erejét...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ma lesz vege a 3 napos BO -nak. Ha eltuntek az algak akkor nem nyujtom tovabb viszont.
-az 50%os vizcseret mikor erdemes megejteni?
-tapozni mikor kezdhetek?
Azt tudom hogy 1 hetig napi 4 oraban vilagithatok. Utana ugorhatok rogton 6ra h meglegyen a fotoszintezis?

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Köszi Viktor, nagyon hasznos! Mit hasznos, fenomenális! Ugyanis a múlt héten kipróbáltam, és dobtam egy hátast az eredmény láttán. Csak emlékeztetőül, a sztorim röviden: idén júniusban az itt kapott tanácsok hatására elkezdtem az EI tápozást + Easy Carbo-t adagolni, plusz a belső szürőt is lecseréltem egy megfelelő nagyságú külső szűrőre. Az eredmény már akkor is az volt, hogy az algaburjánzás megállt, így az alga kontra növények meccs sokkal kiegyenlítettebb lett, már nem az algatenger nőtt.

Csak hát az ember telhetetlen, szeretne az algaescaping-gel végleg leszámolni. Ekkor jött a képbe az ADA Phyton-GIT-je, aminek leírásában is írják ezt az elsötétítős módszert, de kimondottan a Te fenti hozzászólásod hatására vettem egy nagy levegőt, és a múlt héten az első 3 napos elsötétítés megvolt. Az eredmény? A halak túlélték, az akvarista is túlélte az izgalmakat, a kék-zöld algának viszont nyoma sincs. Már az első alkalom után. Úgy látszik az elsötétítés + Phyton GIT nagyon hatékony erre az algára. A növényekről azt írta Tom Barr, hogy sápadtak lesznek, jelentem nincs igaza, nálam a sötétben jobban nőttek, mint amikor meg voltak világítva. Vicces, pedig azt hittem, majd jól kikészülnek a 3 napos sötétségtől, úgy látszik van bennük annyi tartalék, hogy ne akadjanak ki. Most még van egy nagyon nagyon kevés ecsetalgám + egy kevés zöldalgám, ezért van a második forduló, ami éppen most tart. Baromi egyszerű: 3 nap elsötétítés /nincs tápozás/ + 3 nap normál menet, amíg az alga fel nem adja. Az első alkalom maximálisan bejött, kíváncsi vagyok, hogy a többi milyen eredményt hoz. Meglátjuk!

Köszi mégegyszer.
Valaki segicsen a növènyeimen ijenek jelentek meg
 
Sziasztok!
Blackout kúra alatt érdemes bekapcsolva hagyni a Twinstart,vagy azt is ki kell kapcsolni?
Legyetek kedvesek segítsetek nekem ebben a kérdésben!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
Ez itt az első bejegyzésem a fórumon. Először is köszönet a sok hasznos leírásért! :)

Kb 3 hónapja indítottam egy kis 30l liters nano-t. Először low tech-nek szántam, de aztán high tech lett belőle... Ennek az átmenetnek a következménye egy nagy adag alga lett. Volt minden féle fajta...
Mostanra azt hiszem sikerült felhoznom a technikát az elvárt szívonalra (nagy nomyású CO2, külső szűrő) és így már csak zöld fonal (?) algám maradt, ami szép szőrként borult a kövekre (még a csiga háza is szőrös volt...) és sajnon a növényeken is kezdett megjelenni, de már nem jött vissza olyan gyorsan pl az üvegre, ha leszedtem.
Szóval úgy láttam talán a gyökér okot sikerült kiiktatni, így belefogtam egy 3 napos black outba, aminek tegnap lett vége. Az eredmény elég szép lett! A dús algaszőr eltűnt, a növények levelei is megtisztúltak!

Tegnap még betettem két oto-t a két amano garnéla mellé, plusz a profitot lecseréltem GA tápokra.
Reménykedem, hogy így sikerül végleg leszámolni az algával.
 
Végső lehetőségként, indul a BlackOut! Az algák teljes palettája megtalálható akkora mennyiségben, hogy nincs algázó ami ezzel bírna! A restartnál mind a 4 fénycső menjen 4 órát vagy csak 2?
 
Végső lehetőségként, indul a BlackOut! Az algák teljes palettája megtalálható akkora mennyiségben, hogy nincs algázó ami ezzel bírna! A restartnál mind a 4 fénycső menjen 4 órát vagy csak 2?
Restartnál nyugodtan toljad neki, nem kell finomkodni. A növénykék már nagyon vágyni fognak rá. De a takaró levétele után hagyj legalább pár órát lámpa nélkül.
 
Restartnál nyugodtan toljad neki, nem kell finomkodni. A növénykék már nagyon vágyni fognak rá. De a takaró levétele után hagyj legalább pár órát lámpa nélkül.
Hány nap kezelést javasolsz?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Hány nap kezelést javasolsz?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Szerintem:
Zöld szálas (szőr, szakáll, stb): min 3,5 nap
Cyano: min 3,5 nap
Ecset inkább több, kb. 5nap
Zöld pont: nálam hatástalan volt a BO
Barna: nem tudok nyilatkozni, nálam mindig elment magától
Staghorn, és a többi 39994 fajta nem volt még nekem.
 
Szerintem:
Zöld szálas (szőr, szakáll, stb): min 3,5 nap
Cyano: min 3,5 nap
Ecset inkább több, kb. 5nap
Zöld pont: nálam hatástalan volt a BO
Barna: nem tudok nyilatkozni, nálam mindig elment magától
Köszönöm! Kezelés után referálok! [emoji2]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére