1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Black out alga kezelés - Tom Barr

Kategória: 'Alga', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Nov 16, 2009.

1. Andris87
    Épp nem fórumozik ...

Andris87 Főkertész

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    422
    Hely:
    Budaörs
    Korábban olvastam, hogy a Parvula megsínylette a 3 napos BO-ot (ha jól emlékszem kavicsban volt). Normál növényes körülmények között lesz baja a Parvulának? Mi a tapasztalat? :)

2. Markiboy
    Épp nem fórumozik ...

Markiboy Főkertész

Tag:
    Márc 5, 2013
    Kedvelik:
    796
    Hely:
    Budaörs
    Három naptól semmi baja nem lesz. Nálam meg se fakult.

Andris87 kedveli.
  3. Andris87
    Épp nem fórumozik ...

Andris87 Főkertész

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    422
    Hely:
    Budaörs
    Bejátszottam én is a BO-ot. A Parvulának tényleg semmi baja. Nem írom le újra a tapasztalatokat, a naplómban megtaláljátok.
    Fonál (és egyéb) problémák esetén csak ajánlani tudom ezt a módszert :)

viktorlantos kedveli.
  4. Etele

Etele VIP kertész

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    2,241
    Hely:
    Budapest XIV.
    Na most már kijelenthetem: a Hygrophila pinnatifida is túlélta az 5 napos blackoutot, pedig nagyon aggódtam érte, de veszettül hozza az új hajtásokat, úgyhogy pipa. :)

Igazából a kis felnyurguláson kívül egyik növényt sem viselte meg, nagy találmány ez a blackout, az biztos.

AmegA, daszabo és viktorlantos kedvelik.
  5. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    355
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Sziasztok!
    A fény csökkentésével meddig lehet lemenni, ha egyelőre még nem szeretnék blackoutot csinálni? Még van egy növényem, amit dúsítani szeretnék, mielőtt elsötétítek. Jelenleg 6 órát világítok (kb. 0,45 W/l). Lemehetek 4-5 órára?

6. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,690
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    6 óránál kevesebbet nem világítanék, növényeknek nem lesz elég foto időszak.

ClassicLook kedveli.
  7. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,982
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Hali!
    Ha kikapcsolom a co2 akkor a víz ph értéke gondolom változni fog amit nem biztos hogy tolerálnak a crs garnélák. Vagy tévedek és nincs rájuk hatással?

8. Markiboy
    Épp nem fórumozik ...

Markiboy Főkertész

Tag:
    Márc 5, 2013
    Kedvelik:
    796
    Hely:
    Budaörs
    Egy három napos blackoutot elég keményen megsínylette az Elatine mező. Vannak még benne nagyobb zöld foltok, de nagyobb arányban vannak elsárgult, elszíntelenedett hajtásokkal. Megszívtam vagy van még esély?

9. rutilans
    Épp nem fórumozik ...

rutilans Kertész szaki

Tag:
    Júni 29, 2014
    Kedvelik:
    158
    A tapasztalatom, hogy a vörös színű és a gyepként alkalmazott növényeket viseli meg leginkább a BO-kezelés. Nagyon nehezen tolerálják a teljes sötétséget.
    Egyelőre azért ne dobd ki. Várj néhány napot (1 hetet), hátha életre kel. Ahogy elkezd a mező pusztulni, levághatod ezeket a darabokat.

10. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    41,540
    Hely:
    Budapest
    Szerintem feléled. Kicsit szeszélyes ez a növény. Bármi történik akkor látható jelei vannak.

11. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    41,540
    Hely:
    Budapest
  12. Leeloo
    Épp nem fórumozik ...

Leeloo Kertész tanonc

Tag:
    Dec 5, 2015
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Sepsiszentgyörgy, Strada Spitalului
    Én is kiprobáltam, a zöld pontalga eltűnt, DE a szakáll alga pontosan úgy virít mint eddig....:(. Ötletek?

13. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    41,540
    Hely:
    Budapest
    A könnyebb algákra a 3 napos. Szívós fajtákra 5-7 napos kell. Lehet utóbbinál meg is kell ismételni 2-3 héten belül.

14. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    388
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    Nos jelentem én is túl vagyok egy BlackOut-on. A korábbi akváriumaimnál még sohasem kellett bevetnem, de a pár hónapja indított 250 literes akváriumomban minden volt: fonál, zöld szőr, ecset, békanyál. Köszönhetően az ingadozó CO2-nek, és a túl nagy áramlásnak, illetve valószínűleg a táp is túl volt tolva (GA MicMac). Ha majd indítok egy naplót összeszedem a sztorit és az okokat, de a lényeg: ezekkel az algákkal is simán leszámolt a BO. Igaz, 7 napos kellett, és ezt már több növény is megsínylette, de a zöld algák 99%-a, míg az ecset 90%-a eltűnt. Ha korábban túlesek rajta, akkor valószínűleg elég lett volna az 5 napos is. A BO idejére üzembe állítottam egy UV-t is, érzésem szerint az is segített.

ZaCK és viktorlantos kedvelik.
  15. hnorbi
    Épp nem fórumozik ...

hnorbi VIP kertész

Tag:
    Dec 15, 2010
    Kedvelik:
    2,043
    Hely:
    Veresegyház
    Jó hallani, hogy ecset ellen is hatásos volt. Nálam is egyre jobban terjeszkedik a rohadék, gondolkodom a letakaráson.

10 napos kúrát csinált már valaki? Vajon mennyire viselné meg az élővilágot?

16. bringas
    Épp nem fórumozik ...

bringas Főkertész

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    410
    Hely:
    Ásotthalom
    Sziasztok! Először is BUÉK mindenkinek! :)
    Új vagyok még itt és kezdő vagyok az akvarisztikában is. Egy fél éve indított 70 es társas akvárium sikerén felbuzdulva építettem egy 120 as akváriumot, mely számomra egy sikertörténet és viszonylag szépre sikerült ( persze nem annyira mint amiket itt látok ).
    Nekem nincs CO pumpám meg ilyesmi, szóval teljesen amatőr akvárium. Naponta növénytápozom "Liqui Carbo" val. A világításom, hogy minden tudományos magyarázatot mellőzzek, tetőbe épített 1db ledfénycső 90 cm 6000 K 1100 Lumen, 1db 90 cm es 18 w os hidegfehér hagyományos fénycső, 2m 6000 K hidegfehér és 2m rbg (piros, kék ) ledszalag. Ez utóbbik egy naplemente vezérlésre kötve. Mivel szemmel láthatólag fotoszintetizálnak a növényeim, tehát vékony buborék csíkok szálnak fel a levelek széleiről, arr következtetek, hogy a fényerő elég. ( És a növények is szépen fejlődnek ). Sőt lehet hogy sok is mert néhány napja elkezdett zöldülni a víz. Algáim nincsenek, de zavar, hogy az eddig szinte kristájtiszta vizem egy honap üzemelés után elkezdett zöldülni. Most csinálok, egy három napos sötétítést, de nem tudom mi lehet a probléma. Szerintem nem szoktam "túletetni", de félek hogy sok lett a halacska az akváriumban és félek, hogy ehhez az általam épített belső szűrő már kevés. A halaim nem "pipálnak" és nem vettem észre rajtuk viselkedési zavart, de tartok tőle, hogy valami nem stimmel. Remélem a segítségetekkel és a tanácsaitokkal megoldást találok a problémámra. 3 nap mulva kiderül mire volt elég a lesötétítés. :)
    10308278_1069354423114944_7663915696870456215_n.

A Világítás

12421676_1066038590113194_1795988351_n.

17. Tomika
    Épp nem fórumozik ...

Tomika Nézelődő

Tag:
    Júli 14, 2015
    Kedvelik:
    2
    Hali
    Itt segíthet a Black Out?

18. hnorbi