• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

kiprobaltam en is a black out modszert de ez esetben a staghorn alga eseteben e sajnos azt kell hogy mondjam meg sem " parittyazta" a kezelest , tovabbra is rengeteg mennyisegben jelen van , pedig betartottam az eloirasokat . A kezeles 5 napig tartott.
udv
 
Fel a fejjel
Használj Easy Carbo-t.Fecskendő+injekcióstű és adagold a carbo-t szép lassan az algára.
Van pár dolog amire figyelj!!!!
-a garnélák nem csipázzák ha töményen és direktbe kapják!!!/én 187l adtam napi 10ml probléma nélkül,de csak fokozatosan csináltam/te is növelheted a te méreteidnek megfelelően,DE CSAK ÉSSZEL!!!Ha gáz van, vízcsere.
-míg az alga a carbo-ban fűrdik a szűrő nem megy!!!!Max. 4-5 perc az egész tortúra, utána NE FELEJTSD EL VISSZAKAPCSOLNI A SZŰRŐT!!!
Ha jól csinálod akkor idővel /ez lehet fél v.1,2 nap is/bekékül,vörösödik,majd fehéredik s végül eltűnik,már mint az alga.
Nálam ez 10 napig tartott.
Sok sikert.
U.i.:ha esetleg nem gyepszőnyegre adagolod,hanem leveles növénykékre akkor lehet kicsit lassabban fog menni a dolog.
Még pedig azért mert a carbo nehezebb mint a víz, és viszonylag gyorsan leér az aljzatra.
De akkor is menni fog.Csak lassabb.
Ja és még valami, a karácsony moha nem csipázza a carbot, ha azon is van akkor manuálisan szedd le róla.
 
gelo said:
Fel a fejjel
Használj Easy Carbo-t.Fecskendő+injekcióstű és adagold a carbo-t szép lassan az algára.
Van pár dolog amire figyelj!!!!
-a garnélák nem csipázzák ha töményen és direktbe kapják!!!/én 187l adtam napi 10ml probléma nélkül,de csak fokozatosan csináltam/te is növelheted a te méreteidnek megfelelően,DE CSAK ÉSSZEL!!!Ha gáz van, vízcsere.
-míg az alga a carbo-ban fűrdik a szűrő nem megy!!!!Max. 4-5 perc az egész tortúra, utána NE FELEJTSD EL VISSZAKAPCSOLNI A SZŰRŐT!!!
Ha jól csinálod akkor idővel /ez lehet fél v.1,2 nap is/bekékül,vörösödik,majd fehéredik s végül eltűnik,már mint az alga.
Nálam ez 10 napig tartott.
Sok sikert.
U.i.:ha esetleg nem gyepszőnyegre adagolod,hanem leveles növénykékre akkor lehet kicsit lassabban fog menni a dolog.
Még pedig azért mert a carbo nehezebb mint a víz, és viszonylag gyorsan leér az aljzatra.
De akkor is menni fog.Csak lassabb.
Ja és még valami, a karácsony moha nem csipázza a carbot, ha azon is van akkor manuálisan szedd le róla.

Ó ha egy héttel előbb írtad volna ezt...a karácsonyfamohámat is lekezeltem egy helyen Easy Carboval, sajna a nem kívánt hatás is látszik. Azon a helyen elkezdett szürkülni a moha. Remélem egy hónap alatt azért csak rendberázódik.
 
ki fogom probalni az easy carbos cuccot is , mar a mult heten megrendeltem , mert olvastam a parhuzamos hasznalatarol a black out al.
elegge probara fogja tenni a turelmemet az injekciostu modszer mivel egy egesz lilaeopsis gyepszonyegrol is szo van tobbek kozott :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a szaras levelekkel menni fog.
udv
 
barbus said:
ki fogom probalni az easy carbos cuccot is , mar a mult heten megrendeltem , mert olvastam a parhuzamos hasznalatarol a black out al.
elegge probara fogja tenni a turelmemet az injekciostu modszer mivel egy egesz lilaeopsis gyepszonyegrol is szo van tobbek kozott :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a szaras levelekkel menni fog.
udv


Nem akarlak elkeseríteni de a lilaeopsis-sel nagyon sokat szenvedtem én is. Blackout után nagyon szép lett, eltűnt az alga nagy része róla -leginkább ecset és szakáll- , de 1-2 hét után szép lassan vissza is jött. A végén megváltam az egésztől, ami nem volt egyszerű, mert az aljzat nagy részét addigra benőtte már. De ha sikerül az eredendő okot megszüntetned, -ami nálam a kevés flow ill. ezáltal nem jutott elég co2 és tápanyag nekik- akkor van esélyed a szép gyöpre ;)
 
Üdv mindenkinek,

Az akváriumom ma 10 napos.
A dekorfán és a növényeken van némi fonálalga és barna alga.
Szerintetek csinálhatok egy black outot?
Vagy várjak még?

Üdv,
Gábor
 
Gabika said:
Üdv mindenkinek,

Az akváriumom ma 10 napos.
A dekorfán és a növényeken van némi fonálalga és barna alga.
Szerintetek csinálhatok egy black outot?
Vagy várjak még?

Üdv,
Gábor

Szia!
Szerintem kár lenne még a blackout. 10 naposan szinte a bacik se nagyon fejlődtek ki, se a szűrődben, se a talajban. Rendszeres 50%os vízcserék, tápozás és a többi dolog.
Ha mindez megvan, szerintem megoldódnak a problémáid maguktól, idővel. Türelem :) De majd a többiek pontosítanak... ;)
 
Black out után eltűnt minden pontalgám szinte mindenhonnan, a hydro levelei teljesen tiszták lettek. Azonban az ecsetalgát komolyabban meg se érintette a dolog. 5 napos volt a black out ez számít. :)
 
Én is most fejeztem be egy 3 naposat. Rhizo eltünt (kop-kop), a pogo végén még látszik pár algaszőr. Dani, ilyenkor te is kevesebb fényt nyomatsz?
Mindenesetre 2 x 18 w lesz 4 órára (112 lityi), aztán naponta + 2 óra. Itt rontottam el máskor, teljes gázzal ment.
Táp + CO2 teljes adagolás.
 
atti76 said:
Én is most fejeztem be egy 3 naposat. Rhizo eltünt (kop-kop), a pogo végén még látszik pár algaszőr. Dani, ilyenkor te is kevesebb fényt nyomatsz?
Mindenesetre 2 x 18 w lesz 4 órára (112 lityi), aztán naponta + 2 óra. Itt rontottam el máskor, teljes gázzal ment.
Táp + CO2 teljes adagolás.

5 napig volt 4 óra. Most 6,5 óra van szerintem ennyi is marad. A világítást följebb raktam mert ugye 96 wattom van. Remélem megoldódik végre az alga problémám.
 
inadsz said:
atti76 said:
Én is most fejeztem be egy 3 naposat. Rhizo eltünt (kop-kop), a pogo végén még látszik pár algaszőr. Dani, ilyenkor te is kevesebb fényt nyomatsz?
Mindenesetre 2 x 18 w lesz 4 órára (112 lityi), aztán naponta + 2 óra. Itt rontottam el máskor, teljes gázzal ment.
Táp + CO2 teljes adagolás.

5 napig volt 4 óra. Most 6,5 óra van szerintem ennyi is marad. A világítást följebb raktam mert ugye 96 wattom van. Remélem megoldódik végre az alga problémám.


És most mi újság alga fronton? Segített a blackout véglegesen vagy még nem az igazi?
 
A pogo egyes leveleinek a végén maradt egy pár bolyhos rész.
Igazából a parvulám nem nagyon bírja a black outot. Az első kúra (kb. április) végén szinte mindegyik elsárgult, majd elrohadt. Felszedtem az egészet. Sajnáltam, mert egybefüggő sűrű gyep volt. Visszaraktam egy pár algátlan részt, ezeken alakult ki a rhizo. Ez eltűnt, de valamiért nem egészségesek, hamar elsárgulnak az új levelei. Valószínűleg a kavics aljzat nem túl jó. Átporszívóztam már többször az egészet, nagyon mulmos volt. A többi növény él és virul.
Ezért is várom már az új akit, ebben normális aljzat lesz, hátha nem fogok miatta szívni...
 
Üdv mindenkinek,

Olvastam, hogy a black out után egy hétig csak 4 órát világítsunk.
Nos a kérdésem az lenne, hogy mondjuk nekem 4x24 watt van 126 literre.
Ebben az esetben az első héten akkor csak mondjuk 2x 24 watt mennyen 4 órát
És az egy hét elteltével kapcsoljam rá a másik 2x24 watt-ot?


Gábor
 
Gabika said:
Olvastam, hogy a black out után egy hétig csak 4 órát világítsunk.
Nos a kérdésem az lenne, hogy mondjuk nekem 4x24 watt van 126 literre.
Ebben az esetben az első héten akkor csak mondjuk 2x 24 watt mennyen 4 órát
És az egy hét elteltével kapcsoljam rá a másik 2x24 watt-ot?
...Algád egyébként azért van, mert 3 WPG világítással futottál neki a növényes akik világának. Az a javaslatom, hogy inkább az 1-1.5 WPG-vel indulj és tartsd is ott hosszú távon... ;)
Clive szerint 96W a 126 liter fölött olyan, mintha RPG-vel mosnál fogat. :D
 
keymaker said:
Gabika said:
Olvastam, hogy a black out után egy hétig csak 4 órát világítsunk.
Nos a kérdésem az lenne, hogy mondjuk nekem 4x24 watt van 126 literre.
Ebben az esetben az első héten akkor csak mondjuk 2x 24 watt mennyen 4 órát
És az egy hét elteltével kapcsoljam rá a másik 2x24 watt-ot?
...Algád egyébként azért van, mert 3 WPG világítással futottál neki a növényes akik világának. Az a javaslatom, hogy inkább az 1-1.5 WPG-vel indulj és tartsd is ott hosszú távon... ;)
Clive szerint 96W a 126 liter fölött olyan, mintha RPG-vel mosnál fogat. :D

Rendben.
Úgy lehet csökkenteni, hogy feljebb emelem a felfüggesztést.
Most kb 13 cm-re van az aki tetejétől.
Amúgy kezdetben csak 2x24 watt világított 2 hétig utána kapcsoltam be a másik kettőt is.
 
Most vagyok túl egy blackout-on!
A további teendők azok amit nigro oldalán is lehet olvasni??
CO2 optimális szintre, Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo az akváriumnak megfelelő adagolása, illetve a fény 4 órát menjen (esetemben 4X54-nél 2X54-el)???
 
Back
Oldal tetejére