• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta Splendens - Sziámi harcos

Sziasztok!
Olvasgattam, mennyi a minimum ajánlott akváriumméret, ami már kényelmes, de 20 és 50 liter között mindenféle adatot találtam.
Meg tudnátok osztani valami okosságot? Egy hím hány literrel érzi jól magát, és mennyiben változik a helyzet, ha kap egy nőstényt is maga mell?
Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!
Olvasgattam, mennyi a minimum ajánlott akváriumméret, ami már kényelmes, de 20 és 50 liter között mindenféle adatot találtam.
Meg tudnátok osztani valami okosságot? Egy hím hány literrel érzi jól magát, és mennyiben változik a helyzet, ha kap egy nőstényt is maga mell?
Előre is köszönöm!


Szia!
Inkább 50l vagy több, főleg ha nőstény is van. Nőstényből szerintem 2-3 legyen inkább. Nekem csak egy betta hímem volt, szeretett sokat úszkálni az 54 literben. Jobban be tudsz nekik rendezni egy nagyobb akváriumot sok növénnyel, ne szorongjanak 20 literben.
 
Köszi Lilla!
Algázni kik mehetnek mellé?
Vélemények és saját tapasztalatok alapján garnéla kilőve (legalábbis a kicsik). Amanot is piszkálja?
 
Emlékeim szerint az amanot nem bántja. Azért az már szép nagy garnéla. Nálam a nagyobbacska RC-ket se kóstolgatta.
 
Köszi Lilla!
Algázni kik mehetnek mellé?
Vélemények és saját tapasztalatok alapján garnéla kilőve (legalábbis a kicsik). Amanot is piszkálja?
Szia!

Èn pàr ève tartok Bettàkat, ők a kedvenceim, gyönyörű halak. A tapasztalatom az, hogy a fiú mellè jobb ha tôbb làny van mert akkor nem piszkàlódnak annyit. Mondjuk amikor 50 literben volt több akkor azèrt ment a piszka pl. A lànyok lecsipkedtèk a fiú úszójàt az első èjjel aztàn egy pàr nap alatt összeszoktak. Most 180 literben vannak ès ott egyàltalàn nem pisukàlódnak, gondolom a nagy hely miatt. Tartok mellettük sok sakura garnélát, akik gyönyörűen szaporodnak, mondjuk van is búvóhely rendesen nekik, egy kisebb dzsungel az aki. Aztàn egy pàr sziàmi algàzóm is van akik gyönyörűen vègzik a dolgukat ès tök jól elvannak a többivel.
 
Szia!

Èn pàr ève tartok Bettàkat, ők a kedvenceim, gyönyörű halak. A tapasztalatom az, hogy a fiú mellè jobb ha tôbb làny van mert akkor nem piszkàlódnak annyit. Mondjuk amikor 50 literben volt több akkor azèrt ment a piszka pl. A lànyok lecsipkedtèk a fiú úszójàt az első èjjel aztàn egy pàr nap alatt összeszoktak. Most 180 literben vannak ès ott egyàltalàn nem pisukàlódnak, gondolom a nagy hely miatt. Tartok mellettük sok sakura garnélát, akik gyönyörűen szaporodnak, mondjuk van is búvóhely rendesen nekik, egy kisebb dzsungel az aki. Aztàn egy pàr sziàmi algàzóm is van akik gyönyörűen vègzik a dolgukat ès tök jól elvannak a többivel.


Igeen! Én is ilyet szeretnék egyszer! A mostani 54 literest kicsinek gondoltam több Bettához, ezért nem vágtam bele, látom jól tettem.
 
Igeen! Én is ilyet szeretnék egyszer! A mostani 54 literest kicsinek gondoltam több Bettához, ezért nem vágtam bele, látom jól tettem.
Szerintem addig is vegyél egy gyönyörű fiút, annak tuti jó lesz az 50-es, Black molly ne legyen mellette mert az kergeti, no meg a lazac félék is, a neknok tuti nem bántják és azok is szépek együtt:))
Üdv Orsi
 
Szerintem addig is vegyél egy gyönyörű fiút, annak tuti jó lesz az 50-es, Black molly ne legyen mellette mert az kergeti, no meg a lazac félék is, a neknok tuti nem bántják és azok is szépek együtt:))
Üdv Orsi


Most más a terv, de azért köszi az ötletet!
 
Sziasztok! lenne egy kerdesem. Normalis hogy elso ikrazasnal csak egy szem kishalam kelt ki? Elvileg mindent ugy csinaltam ahogy a "nagykonyvben" meg van irva...

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Nem túl sok. Általában már elsőre is több szokott sikerülni. Valószínűleg nem sikerült a megtermékenyítés.
 
Sziasztok,kellene egy kis segítség.A bettám úszói szürkések és mintha össze lennének tapadva,fonnyadva.Próbáltam guglizni magyarul,de nem nagyon találtam ilyen tüneteket(az úsz rothadásnál lyukacsos lenne,ha jól tudom),Valakinek valami ötlet?

DSC_0706.JPG
 
Utoljára módosított:
Én
Sziasztok,kellene egy kis segítség.A bettám úszói szürkések és mintha össze lennének tapadva,fonnyadva.Próbáltam guglizni magyarul,de nem nagyon találtam ilyen tüneteket(az úsz rothadásnál lyukacsos lenne,ha jól tudom),Valakinek valami ötlet?

DSC_0706.JPG
Nekem halpenésznek tünik, 10l vízhez, 1 teáskanál jódmentes só segíthet. Én a garnélák miatt, külön medencében kezelném őt.
 
Kis segítség kellene, nemrég üzemeltem be egy kis akit, több hal mellé vettem egy bettát, gyönyörű kék fátyolos úszós, egy hónapig nem volt semmi gond rendesen evett, úszkált, nem balhézott a többiekkel stb, egyszerre aztán azt vettem észre hogy nem eszik s csak elbújik s kuksol egyedül, általános betegségek nyomát nem láttam rajta, pár nap múlva ezüstös sáv jelent meg a fején, de semmi más jellemző tünet nem volt,eléggé megijedtem s beraktam gyorsan parakill turbós vizbe, pár napig ott volt mintha jobb lett volna a kedve egy kicsit evett is, aztán vissza is került az akiba, már kb két hete, nem bújkál annyira elvan de nem eszik legalábbis akkor mikor látnám s az ezüstös csík is megvan a fején. Van valakinek valami ötlete mi baja lehet, vagy csak simán depressziós? Mikor elhoztam már akkor ott a bolti tartályába épített fészket, lehet lány kellene neki?
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek a Bettámmal kapcsolatban. Már körülbelül egy éve megvan, és egészen az elmúlt hónapig nem volt vele semmi komolyabb gond. Mikor bekerült az akváriumba, akkor egy kis darakór befigyelt, de azóta mostanáig semmi. Viszont kb. egy hónapja a fején a pikkely elkezdett halványodni, de a viselkedésén nem látszott semmi, így nem foglalkoztam vele érdemben. Aztán valami miatt a kopoltyú környékén keletkezett egy seb, aminek az okára ugyan nem jöttem rá, de pár nap alatt begyógyult. Utána a pikkely is elkezdett újból sötétedni, és kezdett megszépülni. Mostanában viszont észre vettem, hogy csak keveset úszkál, mintha valami nem lenne rendben. A pikkely még mindig nem jött helyre, csak kicsit eltolódott a halvány rész a hal teste felé. Múltkor jól megnyestem az egyik növényemet, és azt hittem megsértődött és csak duzzog :D (szokott ilyet ha bármi változás van az akiban, ilyenkor elfekszik a talajon, látványosan szenved egy-két napig). Viszont már egy hete tart ez a depis időszak. Enni eszik rendesen, mikor a kaját kapja akkor nagyon felélénkül, eszik is rendesen. De valami nincs rendben. Mintha kicsit le is lenne gyengülve. Kaját kap Sera és Tetra Bettáknak szánt kaját, úgyhogy elvileg ezzel nincs gond. Mellékelek képeket is, hogy lássátok hogyan néz ki.
Szerintetek mi lehet a gond? Mit tehetek hogy jobban legyen?
DSC_0590_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0591_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ilyesmi volt nekem is, ráadásul nekem egy hétig nem evett, biztos ami biztos betettem 2 napra gyógyszeres vízbe. Pár nappal utána már jobban aktívkodott, de a mai napig nem tudom mi baja volt. Amúgy a sebek miatt nem kell izgulni ha tiszta a víz, max egy kis malachitzöld bele a vízbe olyankor, nekem múltkor olyan sebet szerzett valahogy, h egy 3mm átmérőjű körben nem volt pikkely csak a hús az is cakkos,kb 3 hét alatt rendbe jött igazi harcosok :)
 
Ilyesmi volt nekem is, ráadásul nekem egy hétig nem evett, biztos ami biztos betettem 2 napra gyógyszeres vízbe. Pár nappal utána már jobban aktívkodott, de a mai napig nem tudom mi baja volt. Amúgy a sebek miatt nem kell izgulni ha tiszta a víz, max egy kis malachitzöld bele a vízbe olyankor, nekem múltkor olyan sebet szerzett valahogy, h egy 3mm átmérőjű körben nem volt pikkely csak a hús az is cakkos,kb 3 hét alatt rendbe jött igazi harcosok :)
Azt meg tudnád mondani milyen gyógyszeres vízbe tetted? Mármint mint használtál? Mert nekem Sera baktopur és costapur van itthon, anno háromnegyed éve ezt vettem az itteni boltban mikor kellett.
Amúgy igen, igazi harcosok az biztos! Szerintem kb. mindent túlélnek :D
 
Ezek bakteriális és parazitás gondokra jók.
Nálam a csak malachitzöld, metilénkék,parakill turbó van, meg neptun gyorsfürdő. Ennél az esetnél az első 2őt használtam csupán. Mivel nem volt kifejezett tünet, így ez fertőtlenítés gyanánt jó volt, s használt. Próbát megér. :)
 
Back
Oldal tetejére