• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Betta Forest

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok.
Ennek az akváriumnak a megszületését a gyerkőc Bettája ihlette.
A jelenlegi lakóhelye tarthatatlan volt elég kis helyen kellett lennie.
A naplót azért is indítom mert bízom benne hogy a betta tartók esetlegesen látják hogy lehet növényes akváriumban is gondolkodni lakóhely gyanánt.
Az akvárium sima üveg 4 mm
a méret koránt sem megszokott
30 * 15 * 25
Érdekes volt benne éoíteni.
Használt Tropica ajzat,lávakő maradék ithoni faanyag.
De ami a legjobb vilt hogy 1,5 óra alatt raktuk össze a gyerkőccel aki segített mindenben.
Egyenlőre még nincsen feltöltve azt holnapra hagytuk.
Feltöltés után fotózok rendeset.
Ja szűrés akasztós 260 liter/h fény Aquael Led
A karbantartást és hal gondozást teljesen a gyerkőc végzi majd,persze kis segítséggel [emoji6]

94c0803e67f43bfb7c64428187d745be-jpg.jpg
1dc292903b4e2b15b7c0a16ab815fa41.jpg0d9d5aec4ddf1f15d108131208e73dab.jpg05b29f8bb15fd80f82f138135b3fd89b.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Ennek az akváriumnak a megszületését a gyerkőc Bettája ihlette.
A jelenlegi lakóhelye tarthatatlan volt elég kis helyen kellett lennie.
A naplót azért is indítom mert bízom benne hogy a betta tartók esetlegesen látják hogy lehet növényes akváriumban is gondolkodni lakóhely gyanánt.
Az akvárium sima üveg 4 mm
a méret koránt sem megszokott
30 * 15 * 25
Érdekes volt benne éoíteni.
Használt Tropica ajzat,lávakő maradék ithoni faanyag.
De ami a legjobb vilt hogy 1,5 óra alatt raktuk össze a gyerkőccel aki segített mindenben.
Egyenlőre még nincsen feltöltve azt holnapra hagytuk.
Feltöltés után fotózok rendeset.
Ja szűrés akasztós 260 liter/h fény Aquael Led
A karbantartást és hal gondozást teljesen a gyerkőc végzi majd,persze kis segítséggel [emoji6]View attachment 48590View attachment 48591View attachment 48592

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Érdekesek az arányai, nagyon szép lesz, már látom előre :)
 
Hajrá, jó indítás :) Kíváncsi vagyok a “trükkre”, hogy nem lesz túl nagy flow a bettának. Nálam egy atman Akasztós szűr, DYI áramlásirányítóval, kb fél évnyi kísérletezés eredménye, de mèg így sem vagyok teljesen megelégedve. Melegítő lesz benne?
 
Van egy 30 literes kockám üresen, talaj meg dekor is akad, kéne csergelni valami alap akasztós szűrőt meg valami pilácsot és annyi. :)
 
Hajrá, jó indítás :) Kíváncsi vagyok a “trükkre”, hogy nem lesz túl nagy flow a bettának. Nálam egy atman Akasztós szűr, DYI áramlásirányítóval, kb fél évnyi kísérletezés eredménye, de mèg így sem vagyok teljesen megelégedve. Melegítő lesz benne?
Szerencsére nincsen szükség dög meleg van a lakásban [emoji39]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Van egy 30 literes kockám üresen, talaj meg dekor is akad, kéne csergelni valami alap akasztós szűrőt meg valami pilácsot és annyi. :)
Ajjaj nem akartam ötleteket adni ...... [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Üdv !
Tegnap gondolván hogy megpróbálom,betelepítettem 12-15 db garnélát a nagy akváriumból.Mindegyik a színtelenebb blue carbon generáció és méretben már akkorák hogy remélhetőleg Pirinek nem fáj majd rá a foga :vamp::D.Ezt egyetlen okból tettem meg hogy a meg nem evett a talajra hulló tápot valami eltüntesse és takarítson serényen.
A szűrőt teletömtem minden jóval amivel lehetett,persze a gyári cuccból csak a szénbetétet hagytam bent azt is csak addig míg ellátja a funkcióját.
Heti egyszer 1-1 ml TF táp megy az akváriumba ez 11,5 literre bőségesen elegendő.
A lámpás napi 7 órát világít ami megint csak elegendő.
Szóval szépen lassan ketyeg az akvárium pont amilyennek elképzeltem.
Ja és amit még nem írtam ebben már olyan fák vannak amit a speckó kínai ragasztóval ragasztottam.Eszméletlen milyen erősen ragaszt és gyorsan szárad meg.Tartás száraz és vizes felületen is erős marad.Az eddig használt gél ragasztók elbújhatnak .... :),mind árban mind ragasztási hatékonyságban.
 
...
Ja és amit még nem írtam ebben már olyan fák vannak amit a speckó kínai ragasztóval ragasztottam.Eszméletlen milyen erősen ragaszt és gyorsan szárad meg.Tartás száraz és vizes felületen is erős marad.Az eddig használt gél ragasztók elbújhatnak .... :),mind árban mind ragasztási hatékonyságban.


Ez? Nekem is van itthon, kb. 2 évre elég lesz. :)

guoelephant.jpg
 
Back
Oldal tetejére