• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

BenyA 70 literes akváriuma

Első ránézésre teljesen azt hittem, hogy Viktor ( My Private Island ) akijának kicsinyített mása. :D Kell ennél nagyobb dícséret? :)
 
Köszönöm szépen. Valóban nagy dicséret hogy Viktor akijához hasonlítod :) De még sokat kell tanulni hozzá :) (Meg az élesztős co2-t lecserélni :D:D)
 
Hello!
Egy kis helyzet jelentés !
Ma sikerült szereznem 10 db Galaxy Rasbora növendéket végre :D Olyan kicsik még, hogy a neonok is nagynak tünnek mellettük :D Képet a hétvégén csinálok majd, persze nem "egész alakosat" mert azt a HAC 2010-re tartogatom :). A Jávai mohám mindent benőtt az akváriumban és olyan szinten elszaporodott hogy nem győzőm nyirni :D
 
Hello!
A nagy moha inváziót megörökitettem egy videón! A videóról tudni kell hogy kb 1 hónapja készült és ez volt az első videó amit csináltam:D, azóta nagyon sokat változott az aki, pl a mohát nagyon erősen megritikitottam mert már elnyomta a többi növényt. Nah szóval jelenleg közel nem néz ki ilyen harmónikusan az akvárium, de bizom benne hogy hac-ra beérik úgy ahogy én szerettem volna :D. és akkor a videó:
http://www.vimeo.com/16118264
Hamarosan jön egy videó az új kinézetről is :) (Az majd rendes videó lesz :) Akváriumot lematázom elötte, full HD-ben zenével :)
ui: Van valakinek tippje hogyan tudnám kiszedni a mohát a parvula gyepemből, anélkül hogy ne kelljen órákat csipeszelnem ? :D
 
De hol az aki, én csak mohát látok :D ;) Gyönyörű, egészséges a moha, nagyon szép.
A mohát én is csak csipesszel tudtam kiszedni a parvula közül. Más ötletes nincs.
Szép az aki. :thumbup:
 
Nálam a moha nem bírta nem tudom miért!
Nálad nagyon jól érzi magát ahogy látom!
Várjuk a másik videót is!

Jani.
 
Sajnos a mai napon az aki ebben a formájában megszünt létezni :(. Az élesztőscukros lötyi belekerült az akvába és teljesen hazavágta az egészet. Persze azt hogy mi történt azt csak délutan miutan hazaértem a melóból láttam meg. A 7 neonból 1, a 10 galaxy rasborából 4 maradt meg :( A sok kis red chery tetemre rásem birok nézni, pedig ők szép számmal megmaradtak. Úgy, hogy a pánik leküzdése után egy nagy vödör viz az aki mellé és elkezdtem a túlélőket lehalászni. Aztán amikor már nem tudtam többet elkapni akkor gyorsan kiszedtem a fákat és az összes növényt az akiból, majd egy gyors 80%os vizcsere jött. Ezután lehalásztam a maradék túlélőt. Miutan ezzel kész voltam elrohantam új talajért szürőközegért... stb. (Amúgy is átakartam alakitani az akit, de majd csak pár hónap múlva :(. ). Jelenleg a halak és garnélák egy lavorban egy pár növénykével várják az új otthonukat. Rám még vár a régi talaj kilapátolása, letakaritani teljesen az akváriumot, a megmaradt növénykék lemosása szelektálása :(. Ezután hozzá láthatok az új hardscapehez hogy valami jó is legyen a történetemben :D. Majd jelentkezem.

ui: Nagy köszönet a Green Aquának a segitségért! Lenyügöző amit alkottak abban a boltban :)
 
Mindig szomorú ilyen dolgokat olvasni. Az ember időt, energiát nem kímélve szépítgeti, aztán valami szerencsétlenség tönkreteszi az egészet. Sok kitartást, és várjuk a következő berendezést ;)
 
Szia! Nagyon szép volt az akvárium, tényleg elkeseríti az ilyesmi az embert, hogy mennyi munka veszik oda rövid idő alatt. Én is kitartást kívánok!
 
Sajnálattal olvastam,hogy milyen balszerencse ért!
Részvétem!
A túlélőknek kitartást,neked pedig sok sikert kívánok az újrarendezésben!
 
Köszönöm a biztató szavakat, és az együttérzést ! :) Délután 3 órától csináltam az akit és most fejeztem be. (Igaz lekellett ereszteni a régit, kiszedni az africana talajt dekorokat, amit még láttam redcherryket... stb. ). Megpróbálkoztam az iwagumi stilussal, ha már az előző fás volt :). Most még nagyon felhős az akvárium, nem csoda hiszen még csak most indult el a szürő. Holnap délután teszek fel róla képeket, remélem addigra leülepszik :)
 
Igy reggelre egy kérdés, a világitást és a tápozást hogy lőjjem be az első pár hétre ? (2*24w, Green Aqua micro, macro + Carbo) Köszi a segittséget!
ui: Reggelre szépen leülepedett a felhő, délután lövök is róla pár képet :)
 
Hello!
Egy kis helyzet jelentés. Sajnos kénytelen voltam a halakat ma visszatelepiteni az akváriumba, mivel a vödör amiben eddig tartottam őket megrepedt és szivárgott... hát mit mondjak sem nekik sem nekem nincs mostanában szerencsém :(. Azon kivül, hogy naponta 50% vizcserét csinálok mivel tudom még segiteni az életben maradásukat az akvában ? :(. Telefonnal fotóztam egy képet az asztalamtól. Ezt látom amikor dolgozom itthon :)

5444389667_398803d062_b.jpg


Tudom még kicsit kopasz, de sajnos nagyon gyorsan kellett megcsinálni ezt az akváriumot. Az echinodorus helyére és körbe a fő kő köré blyxa japonica fog kerülni. Hátul Cyperus Helferi és Valisneria nana került, előre E. parvula és Utricularia graminifolia lett beültetve (ha az U. graminifolia nem marad meg akkor a helyére is E. parvula lesz ültetve.) Bekerült még két tő Crypto de valószinüleg a blyxa beültetésével őket kifogom szedni. A lapos tetős kő tetejére meg jávai mohát dugdostam. Végül a régi elrendezés számomra két legszebb állapotáról készült képét is beszúrom ide:

4636178662_1d15715940_b.jpg


4685068126_8b1be15109_b.jpg


és a HAC-os linkje: http://hac-aquascaping-contest.com/akvarium-49.html
 
Szerintem mást nem nagyon tudsz jelen pillanatban tenni. Várd ki, amíg beindul újra minden és régi pompájában tündököl majd - ebben biztos vagyok!!!
Más! Az armatúráddal hogy vagy megelégedve? Én is ilyet néztem ki, de már három webáruházban is elszomorítottak, hogy nem tudnak ilyet adni - valami gebasz van a beszállítókkal, nem akarnak ilyet hozni Mo-ra - vagy mi.
 
Szia, az armatúrámmal tökéletesen meg vagyok elégedve ! Minőséginek hat és jól ellátja a feladatát.
 
Jah igen kimaradt hogy mi is alkotja az új hardscapet:
-9kg Ada Malaya
-2kg Ada mekong powder
-5-7kg Ada Dragon stone.

Az eredeti elképzelés az volt hogy a kövek egy hegy vonulatot imitálnak. Nem tudom ez mennyire sikerült, nekem tetszik az összkép (persze várom az épitő jellegü kritikákat!) :)

más: ma frissitettem a SE Xperia x10i telefonomat 2.1-re úgy hogy kiprobáltam mit tud a telefon autofókuszos hd videó felvétele. Egész jó, ahhoz képest hogy csak egy telefon de majd megpróbálom állványról több fénnyel is :p :
http://www.flickr.com/photos/46473106@N03/5444390695/

ui: A kis hegymászók:
5445827254_ce6f02c5a3_b.jpg
 
Hello!
Ma villanyoltás elött csináltam ezt a képet, ahogy hazaértem a fotozásról. Semmi extra beállitás, kézből egy fix 100 1:2 -es obival. Lenyügöző, hogy a tegnap még ideges halak és garnélák mára már birtokukba vették az új tájat :)
5448177316_a58347352d_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére