• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

BenyA 70 literes akváriuma

Egy kis helyzet jelentés!
Kb 3 hete kiderült, hogy mitől algásodtam olyan nagyon :D Egy áramszünet után szépen átállította magát az időzítő és éjjel még plusz felkapcsolt a lámpa egy 5 órát :D (Kedden, pénteken, szombaton és vasárnap :D --> pont ezeken a napokon nem aludtam itthon így ezt nem vettem észre kb. másfél hónapig :D ). Amióta ezt megváltoztattam azóta az alga nem hódít meg új helyeket, a régieket meg szorgalmasan kezelem Carboval. Szép lassan legyőzöm reményeim szerint :D. A tenellus és a parvula iszonyat gyorsan terjeszkedik már majdnem belepték a nekik szánt helyet. A rotala sp. green is robbanás szerűen elkezdett nőni és bubizik mintha valami levegőztető lenne :D . Az echino 1 hét alatt képes akkora leveleket hozni hogy minden héten meg kelljen nyírnom nehogy leárnyékolja a többi növényt. A valisneria nana egy része az alga áldozata lett, de a múlt héten vettem észre hogy sok hajtás elnőtt máshová, ennek örültem :). A két kakadu sügér sajnos elpusztult, nem tudom miért :(. Az otok és a vitorlás hal jól érzik magukat :). Ma volt egy nagyobb nyírás, szóval azért néznek ki a növények úgy ahogy.... . Nah mind1 csináltam egy képet:
Ilyen volt:
4425412096_a68519da50_b.jpg
Ilyen most:
4425429456_6230b3f649_b.jpg

Az új képet egy canon 5D Mark II-vel fotóztam és egy régi 28-135össel. Semmit nem állítottam a gépen kivéve hogy az isot felraktam 1600ra :D (gondoltam megnézem mennyire zajos :D ). Ha haza jöttem csinálok pár képet állványról egy rendes objektívvel, meg letakarítom az üvegről az algát stb :D
 
Köszi :) . Igen szegény vitorlás már tényleg kinőtte az akit, szóval nem halogathatom már sokáig, hogy őt is elpasszoljam a régi halaim közül :(
 
Hello!
Rég jelentkeztem, ezt most pótlom egy képpel, amit lassan 10 napja fotóztam.
4636178662_1d15715940_b.jpg
Kicsit átalakítottam a jobb oldalt :) Előre oda is parvulát ültettem, a rotálát meg hátrébb raktam és erősen megritkítottam. Ha a parvula a jobb oldalt is benövi akkor nagyjából olyan lesz amilyennek szántam :)
ui: A vitorláshal kikerült az akváriumból, a garnélák nagy örömére (habár nem bántotta őket de nagyon féltek tőle.) Egy két héten belül 10 db galaxy rasbora fog még beköltözni :)
 
Nagyon ütős lett az aki, gratula! Az algásodásért részvétem, de látom simán kikupálódott! :thumbup: ;)
 
Köszi szépen mindenkinek :)
Algákkal kétszer gyűlt meg a bajom, de mind2nél segített a sötétítő kúra :) A legutóbbi 2 hónapja volt, azóta nem ütötte fel a fejét (valszeg a kis otok is nagyon besegítettek :) ). A red cheryk nagyon élvezik a mohát meg a valisneriat is :). Majd a galaxikkal lesz teljes az aki :)
 
BenyA said:
Köszi szépen mindenkinek :)
Algákkal kétszer gyűlt meg a bajom, de mind2nél segített a sötétítő kúra :) A legutóbbi 2 hónapja volt, azóta nem ütötte fel a fejét (valszeg a kis otok is nagyon besegítettek :) ). A red cheryk nagyon élvezik a mohát meg a valisneriat is :). Majd a galaxikkal lesz teljes az aki :)

Szerintem az az igazi siker, ha küzdeni kell az algákkal és sikerül!
Jó, hogy kikerült a vitorlás, így sokkal jobb az aki.
Nekem is meg kellene válnom a két Mollytól, mert nagyon nem illenek oda!
 
Nagyon szép lett. Szépek a mohák, nekem sajnos nincs szerencsém velük.
 
Szia.nagyon jó az aki,nagyon tetszik.A fekete vitorlás nagyon szép,még ilyen szépet nem láttam!Kár érte.Üdv Jani.
 
Hali!
Ma beköltözött 10 db neonhal, (mivel galaxy-t sehol sem lehetett kapni :( ). Később majd vagy még 10 db neonhalat vagy ha majd lehet kapni 10 db galaxy rasborat fogok betelepíteni, csak egyszerre nem akartam leterhelni 20 hallal az akváriumot :D. Fényképet a hétvégén fogok lőni, megmutatom milyen ha nem nyírom meg egy hétig :D
 
Hello!
Ígértem, hogy megmutatom az akváriumot úgy is hogy nincs megnyírva ! Hát ilyen :
4685068126_8b1be15109_b.jpg

A neonok nagyon jól érzik magukat hála istennek :)
A héten lesz egy nagy karbantartás (vagyis nem csak nyírok hanem a valisneria nana-t elég komolyan meg is ritkítom :D ).
Majd utána is csinálok képet és feltöltöm azt is.

ui: a képért bocsi, csak rohanok éppen :D
 
Hali,
Ma meg volt a nagy nyírás :D Hát elég kopasz lett az akvárium de most legalább nem árnyékolják le egymást a növények :). Ha összeszedték magukat akkor lövök egy képet róla. Külön öröm, hogy karbantartás közben észre vettem, hogy kis garnélák születtek :). Remélem sikerül párat felnevelni belőlük :).
 
Back
Oldal tetejére