• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Nem, nem az anyagi oldalára gondoltam, hanem hogy ezek nagyon komolyan pörgetett akváriumok, amikben egy pici megingás is könnyen okozhat komoly galibákat. Ezzel szemben Én kb 4-6 hetente cserélek vizet, néha elfelejtek tápozni, akkor nyírok, ha éppen időm van rá, vagy valaki épp kér tőlem valami növényt, stb. Teljesen különböző a két dolog, hiába vannak mindkettő esetén növények a vízben.
 
A holnapi HAC fotózás előtt ma megvolt a karbantartás, üvegtakarítás kívül-belül, bár kívül már a kisfiam azóta újraértelmezte a tiszta fogalmát, úgyhogy ott majd holnap megint...:mad::LOL:
Addig is lőttem 2 gyors fotót vízcsere közben felülről, mert ilyet ritkán látni a fórumon.;)
15666429088_e70fdf7573_b.jpg


15667939209_d3b62ec53a_b.jpg

Kár, hogy a hortenziám gyönyörű, vörösbe hajló színe valószínűleg nem fog látszódni a front fotón. :(
 
ÁÁÁÁ, nekem is kell ennyi pogo... :) Nálam valamiért nem maradnak meg... :(
Pedig meglepően igénytelen növény, Én nagyon kellemesen csalódtam benne. Nem kap semmi különlegességet, 0,5W/l napi 9 órában, alacsony tápozással, viszont viszonylag friss, kb 6 hónapos táptalajjal. Kicsit sárgásnak tűntek a levelei (jelenleg úgy vélem, hogy csak a frissek sárgák, és később zöldülnek be, szóval normálisnak tűnik a jelenség), így 1-2 hónapja kap az akvárium külön vasat is, de CO2 nincs semmilyen formában. Ha errefelé jársz, szívesen adok 1-2 tővel, próbálkozz meg vele újra. (y)
 
Nagyon köszönöm a felajánlást! Ha arra vet a sorsom, akkor előtte keresni foglak! Még egyszer köszönöm! ;)
 
Szia!
Most olvastam végig a naplód. Mi újság most az akváriummal,hogy működik?
Látom,hogy juwel.....csak a világítást baszták el rajta,mivel nem bővíthető....
Nálam is ez a szisztéma megy,60 db hal,kevés fény,és kevés idő....De nálad nagyon szép lett!
A talajod mennyi idő után merült ki? Nálam is 10 kiló van a manado alatt.
 
Szia!
Most olvastam végig a naplód. Mi újság most az akváriummal,hogy működik?
Látom,hogy juwel.....csak a világítást baszták el rajta,mivel nem bővíthető....
Nálam is ez a szisztéma megy,60 db hal,kevés fény,és kevés idő....De nálad nagyon szép lett!
A talajod mennyi idő után merült ki? Nálam is 10 kiló van a manado alatt.
Kiválóan üzemel, semmi sem sprinter benne, de minden szép, egészséges, alga minimális. A világítás gyenge kertészkedéshez, de Én eleve low-tech akváriumot terveztem (tanulgatni), és semmiből nem állna rádobni egy 4*54W-os lámpát. A tetején lévő keret jobban zavar, mert gyakorlatilag nem lehet lilyt használni tőle, külön kéne gyártatni (nem ér bele a vízbe a lilyk tölcsére). A táptalajon nem érzem, hogy bármit is merült volna, még csak 8 hónapos.
 
Nagyon szép! Bátorító számomra, hogy ilyen körülmények között, ennyire szépek a növények. Azt hittem a manado barnás színe csúnya, de fekete háttérrel szépen mutat. :) Egyébként a 2300l/h-s szűrés nem söpri az aljzatot? Nekem is a 200 litert egy 1500l/h-s külső és egy 900l/h belső foglya szűrni az akváriumot, de nagyon félek, hogy manado fog hullani az "égből".
 
Nagyon szép! Bátorító számomra, hogy ilyen körülmények között, ennyire szépek a növények. Azt hittem a manado barnás színe csúnya, de fekete háttérrel szépen mutat. :) Egyébként a 2300l/h-s szűrés nem söpri az aljzatot? Nekem is a 200 litert egy 1500l/h-s külső és egy 900l/h belső foglya szűrni az akváriumot, de nagyon félek, hogy manado fog hullani az "égből".
Már válaszoltam a kérdésedre egy másik topicban, de itt is leírom, hogy nem hordja az áramlás a talajt. A külső szűrőm esőztetője kb 15 fokkal a vízszintestől felfelé van csavarva, és a beső is kb 20-25 fokban felfelé nyomva fordozza a vízfelszínt. Szép, egyenletes az áramlás, és nem túl erős.
 
Kiválóan üzemel, semmi sem sprinter benne, de minden szép, egészséges, alga minimális. A világítás gyenge kertészkedéshez, de Én eleve low-tech akváriumot terveztem (tanulgatni), és semmiből nem állna rádobni egy 4*54W-os lámpát. A tetején lévő keret jobban zavar, mert gyakorlatilag nem lehet lilyt használni tőle, külön kéne gyártatni (nem ér bele a vízbe a lilyk tölcsére). A táptalajon nem érzem, hogy bármit is merült volna, még csak 8 hónapos.

Nekem már ez a 3. juwel szettem,és a második sarok szettem,ez most 1,5 hónapos,egy trigon 190-es. Viszont a világítást keveslem.....főleg,hogy egyre olvasottabb vagyok a növényes témában. Algásodok.....! Az istenért sem sikerül eltalálni az arányokat....most épp az ecsetalga jelent meg.Ezért ma hozta 12 db amano garnélát,majd kiderül... Fogy az ötletem....tennék másik világítást,de gyári a szett....most leddel próbálok javítani rajta,ha sikerül akkor indul a co2 is.
Viszont a tiédre kíváncsi lennék.
Ja,és a keretet bármikor le lehet szedni róla! Szike és türelem kérdése...
 
Nekem már ez a 3. juwel szettem,és a második sarok szettem,ez most 1,5 hónapos,egy trigon 190-es. Viszont a világítást keveslem.....főleg,hogy egyre olvasottabb vagyok a növényes témában. Algásodok.....! Az istenért sem sikerül eltalálni az arányokat....most épp az ecsetalga jelent meg.Ezért ma hozta 12 db amano garnélát,majd kiderül... Fogy az ötletem....tennék másik világítást,de gyári a szett....most leddel próbálok javítani rajta,ha sikerül akkor indul a co2 is.
Viszont a tiédre kíváncsi lennék.
Ja,és a keretet bármikor le lehet szedni róla! Szike és türelem kérdése...
Napló van már? Ha nincs, akkor nyiss... (y)
 
Jól lehet, hogy a kutya sem kérte de biztos gondolta :)))
Szerintem elég sokan figyeljük a munkàsságodat, hogy tanuljuk belőle, így teljesen helytálló a "közkívánatra". :)
Közhelyes leszek de nekem is nagyon bejön a medencéd :)
Köszönöm szépen, ez nagyon jól esett! (y)
Ez az a színvonal, ami szerintem a legtöbb hétköznapi embernek is elérhető, talán még hitel fizetése mellett is. Nincs se drága talaj, se szipiszupi lámpa, CO2-t se látott soha az akvárium, a tápokat sem locsolom literszámra, és bár nem tudom az energiaárakat, de az üzemeltetési költség is szerintem simán 2000 Ft alatt van egy hónapra.
 
Nagyon szép az akváriumod, valami ilyesmi minőséget jó lenne kihozni az enyémből is, de az még odébb van, se tudás, se tapasztalat nincs még hozzá egyelőre.
Nem baj, tanulgatom a "szakmát". :)
 
Napló van már? Ha nincs, akkor nyiss... (y)
Naplóm?
Meghalni sincs időm,nemhogy naplózni és fényképezni.....az idén 3 napot voltam szabin,hajnalban megint indulok vissza bécs fölé dolgozni,de ez legalább már nem 1000km-re van.... És,ha mégis túl sok lenne a naplózni való szabadidő,akkor van két pici gyermekem,úgyhogy......ezért inkább a kerekasztal megbeszélést választom!
 
Naplóm?
Meghalni sincs időm,nemhogy naplózni és fényképezni.....

Arra azért szakíts időt, hogy mikor legközelebb valaki tartogat neked 120 garnélát, a szétkapott akvárium mellett, legalább emailre vagy telefonra reagálj, hogy bocs mégse kell, add másnak... Márcsak az állatok érdekében is.

Bocs az offért Beni, de hamarosan úgyis moderálva lesz ;)
 
Arra azért szakíts időt, hogy mikor legközelebb valaki tartogat neked 120 garnélát, a szétkapott akvárium mellett, legalább emailre vagy telefonra reagálj, hogy bocs mégse kell, add másnak... Márcsak az állatok érdekében is.

Bocs az offért Beni, de hamarosan úgyis moderálva lesz ;)
Szia!
Szombat kora délutánra értem haza,mert a német autópálya nem egyszerű eset....
Kétszer próbáltalak hívni még a pályáról,azt mondta a kedves gépi hang,hogy a hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható......
Úgy felbasztam az agyam,hogy azt nehéz elmondani,és leszartam az egészet! Akkor már kb 16-17 órát vezettem....
Utólag átgondolva nem értem,hogy miért nem tudtalak felhívni?????? De azt gondoltam,hogy te szórakozol velem.....és nem is próbáltalak már hívni.
Akkor ezek szerint csak simán a rohadék mobilhálózat miatt volt az egész....Akkor viszont elnézésedet kérem!
 
Megvolt az év utolsó vízcseréje, ha jól számolom, akkor megint sikerült kb 5 hetet várni köztük.
Még úgy 6-7 hete kaptam 2 kis tövecske hirsutát, amik mostanra elérték a menthetetlen stádiumot. Sajnos annyira nem tudtak megindulni, hogy be zöldalgásodtak a levelek, és szép lassan dögleni kezdett, így fájó szívvel mentek a kukába, pedig nagyon bíztam benne. :cry:
Viszont 9-én kaptam pár Ludwigia Repens (?!) tövet is, amik eddig gyönyörűek, de mivel már volt pár pofára esésem, biztosat csak egy hónap múlva mondok. (y)
Pici ollócsattogtatás is volt, de csak szolidan, ami már nagyon fent volt a vízfelszínen és árnyékolt, semmi extra. Illetve egy pici mégis. A mohacsomómat az előtérben egy picit megtéptem, és ami lejött, azt 4 db, az eredetihez hasonló méretű (kb 2-2,5*4-5 cm) kőre kötöztem, és beszórtam az előtérbe, ahol még volt hely. Gondolom 1-2 hónap múlva belőlük is szép kis gombócok lesznek. Addigra szedek legalább egy kiló hasonló méretű követ, mert az eredeti csomóból még legalább 10-15 követ be lehetett volna vonni, hiszen ez a mennyiség meg sem látszódik rajta. :D

15894255389_bf9f082e90_b.jpg


15458033854_4efdffb06d_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére