• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Hali! Részvétem.
Ha segítség van egy 700as tetrám "feleslegbe" hordóba van járatva, bacikkal teli. Szólj ha kell. ;)
 
Hali! Részvétem.
Ha segítség van egy 700as tetrám "feleslegbe" hordóba van járatva, bacikkal teli. Szólj ha kell. ;)
Köszönöm. :(
Győrből azt hiszem nincs az a módszer (teleporton kívül), amivel úgy lehetne elhozni a szűrőt, hogy a bacik is megmaradjanak... Nincs gáz, a növények ki fogják bírni még ezt a pár napot így, és ha kész a szűrő, akkor telenyomom a belső szűrő bacijával (kimosom az akváriumBAN a belső szűrő szivacsait). Pár nap, esetleg pár hét után rendben lesz az akvárium. (y)
 
Győrből azt hiszem nincs az a módszer (teleporton kívül), amivel úgy lehetne elhozni a szűrőt, hogy a bacik is megmaradjanak...
Nem tudom, mikorra ígérték a szűrőt, de ha nagyon gáz a helyzet, fel tudok ajánlani egy Eheim Experience 350 szűrőt, amíg megoldódik a helyzet. Bontatlan, szóval baci kell mellé. Nekem még gyűlnek a cuccok, így csak áll a szekrény tetején.
Ha érdekel, szólj
És Tatabányáról?;) Baci ugyan nincs benne, de közel van :)
 
És Tatabányáról?;) Baci ugyan nincs benne, de közel van :)
Köszönöm szépen a felajánlást, de nem kívánok élni vele. Bízok benne, hogy a jövő hét elején visszakapom a szűrőmet, és minden rendben lesz. Nomeg egy új szűrőt nem is nagyon szeretnék Én üzembe helyezni, ki tudja mit törnék le róla/rontanék el rajta...
 
Rendben, ahogy érzed. Az ajánlat él, ha mégis szükség lenne rá, és össze is rakom, hogy én törjem el :)
 
Ha jól számolom, akkor ma 86 napos az akvárium. 86 napja azt hittem, hogy az IALPC-ra már lesz valami gyepem, meg ki fog nézni legalább annyira (természetesen közel sem verseny akvárium), hogy egy véleményezésre elküldjek egy fotót, de ehhez még kell egy laza 11,5 hónap úgy érzem...
Nem fogok komoly helyzetjelentést tartani, azt hiszem a képen látszódik, hogy rengeteg fajta növénnyel bővült a kis víz alatti kertem, és igazából rá kéne szánnom egy kicsit több időt a naplózásra is, hiszen a növénylista szinte teljesen átalakult. Majd legközelebb... A héten megvolt az 1000. hozzászólásom, elég nagy tett volt ez erre a 7 napra, péntek estig meg úgyis külföldön leszek megint.
Sajnos a külső szűrőm még mindig szervizben van, már vagy 3 hete, és semmit sem tudok róla. Jövő héten bemegyek érdeklődni, mert kezd idegesítő lenni a dolog, pedig egy nagyon békés ember vagyok. Köszönöm Fish Kft... Ennek ellenére egész jó a helyzet csak a belső szűrővel is, alga minimális (kopp-kopp).
Most ott tart az akvárium, hogy a bal hátsó rész már tetszik, a jobb hátsó is elkezdett alakulni (kb 1 hónap sűrítés vár Rám ott), de elöl még nagyon szegényes. Van elöl tenellus, saggitaria, mc, parvula, pár tő h. japan lenyomkodva, helferi és e. quadricostatus is, de egyiken sem látom, hogy "csuhajja, de király itten Nekem" kedve lenne. Mindegyik hozogat néha 1-1 levelet, de egyikre sem tudnám azt mondani, hogy mocskosul megindult volna. Pedig azért ennyire nem kevés a fényem... Remélem csak gyökereznek és szokják a kemény vizet, aztán lesz nemulass! :LOL:
Na és akkor a kép:
14337990822_635543fd0f_b.jpg

Köszi, hogy benéztél!
Jah, ha esetleg úgy érzed, hogy van valami kiirthatatlan előtéri gyomod, vagy jobb hátulra valami szép stemed, esetleg valami 10-25 cm-es középzónás gazod, és adnál bebőle 1-2 marékkal, akkor ne fogd vissza magad! (y):D
 
miért nem kötözöl mohát kőre és rakod le gyepként? nekem az volt korábban low-tech körülmények között... és bevált :D
 
miért nem kötözöl mohát kőre és rakod le gyepként? nekem az volt korábban low-tech körülmények között... és bevált :D
Alapvetően nem rajongok a mohákért, mert sajnos nincsenek kimondottan jó tapasztalataim velük. A 10 literes piko akváriumomban gyönyörű volt a kb 0,5 liternyi flame moha (kép az aláírásomban), amit kb 60-80 garnéla tartott rendben, de kb 8-10 hónap után megzuhant. Barnult, foszlott, nem nőtt, algásodott, végül ment a kukába. A nagy akváriumban is volt régen 2-3 faj, de enyhén szólva sem remekeltek, ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy 3 sziámi is legelte őket, 99%, hogy azért.
De azért észben fogom tartani az ötletet!
 
nekem jáva moha volt és 5 sziámi.. egy darabig legelték... de a végén már csak közte turkáltak :) nem kellett nekik...
A mohaszőnyeget meg csak "porszívózni" és nyírni kell :)
 
Ha jól számolom, akkor ma 86 napos az akvárium. 86 napja azt hittem, hogy az IALPC-ra már lesz valami gyepem, meg ki fog nézni legalább annyira (természetesen közel sem verseny akvárium), hogy egy véleményezésre elküldjek egy fotót, de ehhez még kell egy laza 11,5 hónap úgy érzem...
Nem fogok komoly helyzetjelentést tartani, azt hiszem a képen látszódik, hogy rengeteg fajta növénnyel bővült a kis víz alatti kertem, és igazából rá kéne szánnom egy kicsit több időt a naplózásra is, hiszen a növénylista szinte teljesen átalakult. Majd legközelebb... A héten megvolt az 1000. hozzászólásom, elég nagy tett volt ez erre a 7 napra, péntek estig meg úgyis külföldön leszek megint.
Sajnos a külső szűrőm még mindig szervizben van, már vagy 3 hete, és semmit sem tudok róla. Jövő héten bemegyek érdeklődni, mert kezd idegesítő lenni a dolog, pedig egy nagyon békés ember vagyok. Köszönöm Fish Kft... Ennek ellenére egész jó a helyzet csak a belső szűrővel is, alga minimális (kopp-kopp).
Most ott tart az akvárium, hogy a bal hátsó rész már tetszik, a jobb hátsó is elkezdett alakulni (kb 1 hónap sűrítés vár Rám ott), de elöl még nagyon szegényes. Van elöl tenellus, saggitaria, mc, parvula, pár tő h. japan lenyomkodva, helferi és e. quadricostatus is, de egyiken sem látom, hogy "csuhajja, de király itten Nekem" kedve lenne. Mindegyik hozogat néha 1-1 levelet, de egyikre sem tudnám azt mondani, hogy mocskosul megindult volna. Pedig azért ennyire nem kevés a fényem... Remélem csak gyökereznek és szokják a kemény vizet, aztán lesz nemulass! :LOL:
Na és akkor a kép:
14337990822_635543fd0f_b.jpg


Köszi, hogy benéztél!
Jah, ha esetleg úgy érzed, hogy van valami kiirthatatlan előtéri gyomod, vagy jobb hátulra valami szép stemed, esetleg valami 10-25 cm-es középzónás gazod, és adnál bebőle 1-2 marékkal, akkor ne fogd vissza magad! (y):D


Szia

Én most egy nagyobb nyírás előtt állok ha kell valami szólj.. Már szinte nem is lehet látni a fekete hátteremet úgy benőtte..:)
 
Szia

Én most egy nagyobb nyírás előtt állok ha kell valami szólj.. Már szinte nem is lehet látni a fekete hátteremet úgy benőtte..:)
Abból a törpe hortenziából pár szál jó lenne, meg ha majd toppolod a ludwigiádat, akkor vinném annak is az alját. :) A többi növényedből szerintem már van...
 
Végre volt egy kis időm törődni az Én szeretett kis medencémmel, és rendbe tettem kívül/belül az üveget, meg csattogtattam kicsit az ollót is.
Így nézett ki kb este 7-kor:
14507260295_b4873b9be0_b.jpg
Így pedig este 8-kor:
14507257965_b675df080d_b.jpg

Volt egy viszonylag egybefüggő zöld pontalgám, amit szépen letakarítottam, és vissza is vettem egy órát a világításból. Néhány helyen azért 1-1 szál fonál is van, és nyomokban aprócska ecsetek is vannak. Sajnos a bő 6 hét a külső szűrő nélkül ennyit jelentett, de remélem 3-4 hét alatt újra a "régi" remek formában lesz.

Na, jöjjön egy hevenyészett jelenlegi növénylista, ami eszembe jut:
Echinodorus quadricostatus most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua Szépen beindult, hozza a hajtásokat.
Micranthemum umbrosum most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua Nő, mint a gomba
Blyxa Japonica most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua Mintha foszladozna, de remélem csak szokja a vizet
Staurogyne repens most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua Indítás óta stagnál. Ledobta az összes levelét, majd hozott helyettük nagyon piciket, és azóta a világon semmit sem csinál...
Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua Szép lassan növöget
Limnophila sessiliflora most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua Brutál módon beindult, fűnyíró kell hozzá lassan.
Hygrophila difformis most csak 690,00 Ft - Green Aqua Ez is durván hódítja a teret, kaszával fékezhető.
Cryptocoryne Petchii Pink - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua Gyönyörűen hozza az új leveleket, de nem egy sprinter...
Pogostemon helferi most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua Hetekig stagnált, de már szépen nő.
Sagittaria subulata most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua Fura módon stagnál, pedig az előző setupban igazi gyepem volt ebből a növényből...
Micranthemum Sp. Monte Carlo TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua Kevés a fény Neki. Talán stagnál, de inkább kopik :(
Cryptocoryne wendtii green most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua A fa mögötti "lukban" van, hozza az új leveleket, de még kicsit szégyenlős.
Rotala rotundifolia most csak 1 300,00 Ft - Green Aqua Önmagához képest kicsit lassú, de szépen nő, szépen színesedik a teteje is.
Heteranthera zosterifolia TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua Az alján feketednek a levelek, a teteje szép. Nem értem...
Meg van egy kis Najas is, ami természetesen szintén bolondgomba üzemmódban fut.

Apropó, ezt felismeri valaki:
14506069764_570cbf385e_b.jpg
Holnap pedig érkezik pár szál Hemianthus micranthemoides most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua is... :D
Ha jól számolom, akkor ez lesz a 17. faj!
 
Back
Oldal tetejére