• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Köszönöm, már egy ideje olvasgatok. Többnyire megvan már az elképzelésem a szükséges technikáról és a kinézetről is.
Jelenleg a növényeken gondolkozom. Sok mohát szeretnék, de lesz majd más is.
Mindenesetre első lépés egy RO beszerzése lesz.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Sziasztok!

Molnár Zsolt vagyok, Debrecenben születtem és élek 38 éve, jelenleg egy korallszírtes akvát üzemeltetek és indítok egy 150l-es növényest is 2019 Januárjában. Ha vagytok itt a közelemből akkor nektek nagy pacsi :)
 
Sziasztok
Szilárd vagyok jelenleg Győrben élek kezdő 40-es vagyok 30-as nanoval. Második nekifutás lesz elsőre családi okok közbe szóltak.
Termelést vezetek és műanyagot fröccsöntök (éljen az autóipar [emoji33][emoji44])
Ismerkedem és próbálok összehozni egy működő életteret.
Nézelődök olvasok aztán még többet olvasok és tanulok a hibákból.
24ba785ce292cf3482fd77e9eb5e8255.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Sziasztok
Szilárd vagyok jelenleg Győrben élek kezdő 40-es vagyok 30-as nanoval. Második nekifutás lesz elsőre családi okok közbe szóltak.
Termelést vezetek és műanyagot fröccsöntök (éljen az autóipar [emoji33][emoji44])
Ismerkedem és próbálok összehozni egy működő életteret.
Nézelődök olvasok aztán még többet olvasok és tanulok a hibákból.
View attachment 46243

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
bambit melyik autóhoz öntöd? :)
 
Sziasztok
Szilárd vagyok jelenleg Győrben élek kezdő 40-es vagyok 30-as nanoval. Második nekifutás lesz elsőre családi okok közbe szóltak.
Termelést vezetek és műanyagot fröccsöntök (éljen az autóipar [emoji33][emoji44])
Ismerkedem és próbálok összehozni egy működő életteret.
Nézelődök olvasok aztán még többet olvasok és tanulok a hibákból.
View attachment 46243

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
Udv a forumon, es egyben Boldog uj evet. Termeszetesen algamentest.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok
Bár a fórumon nem vagyok új,de eddig inkább csak nézelődtem és okultam! Szinte minden kérdésemre kaptam választ,csak türelemmel kellett olvasni.
Van egy 270literes akváriumom.
Részletek;
100x50x55
30 literes hordós szűrés 2000l/h pumpával.
52kg lávakő van az akváriumban és 20 liter a szűrőben.
A többi szivacs.
Talaj fekete márvány.
Tápozás;
Micro 25ml/hét
Macro 40ml/hét
Carbo 15ml/3nap
Macrot én keverem.
Zselatinos CO2. 1bubi/sec. Éjjel is bemegy.
90W leddel világítok 7 hete és jó.
Növények;
Anubias nana
Lándzsás vizipáfrány
Karácsony moha
Halak;
Neon,Kolibri,Oto és pár Amano
 
Sziasztok
Bár a fórumon nem vagyok új,de eddig inkább csak nézelődtem és okultam! Szinte minden kérdésemre kaptam választ,csak türelemmel kellett olvasni.
Van egy 270literes akváriumom.
Részletek;
100x50x55
30 literes hordós szűrés 2000l/h pumpával.
52kg lávakő van az akváriumban és 20 liter a szűrőben.
A többi szivacs.
Talaj fekete márvány.
Tápozás;
Micro 25ml/hét
Macro 40ml/hét
Carbo 15ml/3nap
Macrot én keverem.
Zselatinos CO2. 1bubi/sec. Éjjel is bemegy.
90W leddel világítok 7 hete és jó.
Növények;
Anubias nana
Lándzsás vizipáfrány
Karácsony moha
Halak;
Neon,Kolibri,Oto és pár Amano
Jah!
Képet is szerettem volna de nem sikerült feltennem.
Így az avatarom lett az.
 
Sziasztok
Bár a fórumon nem vagyok új,de eddig inkább csak nézelődtem és okultam! Szinte minden kérdésemre kaptam választ,csak türelemmel kellett olvasni.
Van egy 270literes akváriumom.
Részletek;
100x50x55
30 literes hordós szűrés 2000l/h pumpával.
52kg lávakő van az akváriumban és 20 liter a szűrőben.
A többi szivacs.
Talaj fekete márvány.
Tápozás;
Micro 25ml/hét
Macro 40ml/hét
Carbo 15ml/3nap
Macrot én keverem.
Zselatinos CO2. 1bubi/sec. Éjjel is bemegy.
90W leddel világítok 7 hete és jó.
Növények;
Anubias nana
Lándzsás vizipáfrány
Karácsony moha
Halak;
Neon,Kolibri,Oto és pár Amano
Szia Imre.
Udv a forumon igy, hogy jobban megismerhettunk. Ha tovabbi kepeket es informaciokat szeretnel velunk megosztani indits egy naplot neki. Sok dolog van az akvariumodba ami ellent mond a szendioxidos akvariumok uzemeltetesenek, de egy hatalmas off topik valna a bemutatkozo topikbol ha itt folytatnank. A kinezete eleg jo es a technikai hozzaallasod is. Ha gondolod naplozd, sok kovetod lesz.
Boldog uj evet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia Imre.
Udv a forumon igy, hogy jobban megismerhettunk. Ha tovabbi kepeket es informaciokat szeretnel velunk megosztani indits egy naplot neki. Sok dolog van az akvariumodba ami ellent mond a szendioxidos akvariumok uzemeltetesenek, de egy hatalmas off topik valna a bemutatkozo topikbol ha itt folytatnank. A kinezete eleg jo es a technikai hozzaallasod is. Ha gondolod naplozd, sok kovetod lesz.
Boldog uj evet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönöm a bíztató szavakat,így fogok tenni.
 
Sziasztok,

Attila vagyok Budapestről mint kezdő akvakertész. Az akvarisztikával még gyerekkoromban fertőződtem meg édesapám révén. Egy igazi low low tech DIY akváriumunk volt otthon: Szivacstömb belső szűrő üvegpipettával a közepén légbuborék áramoltatással, sóder aljzat, mocsári növények, otthon áztatott tubifexxel. De sügéres akvának megtette még szép vitorlások is megéltek benne. Már akkor megszerettem ezt az otthoni vizivilágot még a Horn-Zsilinszky könyvet is rongyosra olvastam.
Aztán évekkel később - mikor megszületett a kislányom - tért vissza az életembe ez a világ. Ilyenkor az ember hirtelen többet tölt az otthonában mint előtte, és ekkor tűnt fel hogy mennyire hiányik ez a kis világ az életemből és a lakásból. Ez kb 4 éve volt és gyorsan össze is állítottam egy saját akvát, immár kicsit modernebb eszközökkel. 140l külső szürővel és profi hozzávalókkal (mandao táptalaj, gyári tető beépített világítással stb...). Hamar szépen összeállt, de aztán nem is tartott sokáig, hogy rájöttem hogy egy kicsit ennél is több kell. Sokszor jártam a GA boltba ezért azért, és persze engem is egyből magával ragadott az ottani növényes akváriumok szépsége. Kertészkedni mindig is szerettem, de mivel társasházban élek így növényeket csak itthon tudtam nevelgetni. Adta hát magát a dolog, hogy a saját kis kertünket a akváriumon belül alakítsam ki. Végül kb fél éve keztem bele ténylegesen az akvakertészkedésbe hogy sok utánaolvasás után beüzemeltem a CO rendszert és elkezdtem a tápozást. Immár segítségként a kislányom is besegít: együtt méricskéljük a vízparamétereket, tervezgetjük milyen halakat vagy növényetet telepítsünk.
Persze így az elején még kiskertészek vagyunk csak, így a növények mellett szépen növesztjük az algákat is.
Ha lesz rá módom elkezdem feltölteni a naplómat, de addig is szívesen veszem majd a jótanácsokat. Remélem nemsokára majd én is úgy tudok segíteni másoknak, mint amit most én kapok. Addig is élvezem a mostani látványvilágot. Jó érzés hogy minden nap tudok valamit tanulni, valamiben fejlődni. Azt hiszem igazan szép hobbira leltem:)
 
Sziasztok,

Attila vagyok Budapestről mint kezdő akvakertész. Az akvarisztikával még gyerekkoromban fertőződtem meg édesapám révén. Egy igazi low low tech DIY akváriumunk volt otthon: Szivacstömb belső szűrő üvegpipettával a közepén légbuborék áramoltatással, sóder aljzat, mocsári növények, otthon áztatott tubifexxel. De sügéres akvának megtette még szép vitorlások is megéltek benne. Már akkor megszerettem ezt az otthoni vizivilágot még a Horn-Zsilinszky könyvet is rongyosra olvastam.
Aztán évekkel később - mikor megszületett a kislányom - tért vissza az életembe ez a világ. Ilyenkor az ember hirtelen többet tölt az otthonában mint előtte, és ekkor tűnt fel hogy mennyire hiányik ez a kis világ az életemből és a lakásból. Ez kb 4 éve volt és gyorsan össze is állítottam egy saját akvát, immár kicsit modernebb eszközökkel. 140l külső szürővel és profi hozzávalókkal (mandao táptalaj, gyári tető beépített világítással stb...). Hamar szépen összeállt, de aztán nem is tartott sokáig, hogy rájöttem hogy egy kicsit ennél is több kell. Sokszor jártam a GA boltba ezért azért, és persze engem is egyből magával ragadott az ottani növényes akváriumok szépsége. Kertészkedni mindig is szerettem, de mivel társasházban élek így növényeket csak itthon tudtam nevelgetni. Adta hát magát a dolog, hogy a saját kis kertünket a akváriumon belül alakítsam ki. Végül kb fél éve keztem bele ténylegesen az akvakertészkedésbe hogy sok utánaolvasás után beüzemeltem a CO rendszert és elkezdtem a tápozást. Immár segítségként a kislányom is besegít: együtt méricskéljük a vízparamétereket, tervezgetjük milyen halakat vagy növényetet telepítsünk.
Persze így az elején még kiskertészek vagyunk csak, így a növények mellett szépen növesztjük az algákat is.
Ha lesz rá módom elkezdem feltölteni a naplómat, de addig is szívesen veszem majd a jótanácsokat. Remélem nemsokára majd én is úgy tudok segíteni másoknak, mint amit most én kapok. Addig is élvezem a mostani látványvilágot. Jó érzés hogy minden nap tudok valamit tanulni, valamiben fejlődni. Azt hiszem igazan szép hobbira leltem:)
kíváncsian várjuk a naplót. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Sziasztok!
Tibor vagyok Budapestről 51 éves, és két év után térek vissza lelkes amatőrként.
Mindig is volt akváriumom 12 éves korom óta, kisebb nagyobb szünetekkel, de valahogy most érett meg bennem igazán az elhatározás hogy legyen újra.
A munkában már ennyi év után nem találom meg azt a kihívást, örömet amire szükségem lenne de az alkotni vágyás még buzog.
És amivel újrakezdem.
240 liter opti 120x45x45
Diy világitás: 32x7W cob led 70% dimmelve +30 W vörös Led (kb17.000 lumen üzemi hőmérséklet 34-36C)
Diy vezérlő: arduino alapon 3db dózis pumpával meg amit még szükségesnek gondoltam.
Szürés:2x1000 l/h Atmann Evo, Eheim Substrat-al, Matrix Troppal és 1-1 Purigennel és kétoldali lily pipe-al.(sejtem hogy csere lesz)
CO: Nagynyomású Diy reaktorral 3b/sec
Tápozás Green Aqua Micro Macro no meg Carbo és foszfát porban
Ch doki és skimmer
Talaj:Aquabasic Plus 8L, Amazonia 21L, no meg némi lávakő a szintemeléshez
Red Moor fa ,kb 10 kg Seiryu kő
Növények:
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo
Tropica Ludwigia Palustris
Tropica Hydrocotyle Tripartita
Tropica Taxiphyllum barbieri moha
Tropica Bolbitis Heudelotii
Tropica Hottonia palustris
Tropica Limnophila Aquatica

Élőlények még nincsenek: 10db amanó még karanténban hétvégén szerintem bekerülnek.
Mivel képet még nem tudok feltölteni ezért két link(remélem látható).

Indulás:december 23.
https://drive.google.com/open?id=1dBZZqwSb-uSGkKA0A18-q3qlxG_p-SIJYQ
Most:2018:01:04
https://drive.google.com/file/d/1zB8zx0xY7PIdg4LYYSuC9MNTJcG4uR5Z6w/view?usp=sharing

Nem vagyok egy nagy fórumozó alkat de annyi mindent tanultam innen és még fogok is,hogy lehet csinálok egy naplót.
Talán így a magam módján valamit vissza adhatok.
A képek telóval készültek sajna, a fotózás még kihívás.
Remélem a kupi lassan megszűnik most még kicsit harctéri idegsokk.

Üdv:
Savanyó Tibor
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Tibor vagyok Budapestről 51 éves, és két év után térek vissza lelkes amatőrként.
Mindig is volt akváriumom 12 éves korom óta, kisebb nagyobb szünetekkel, de valahogy most érett meg bennem igazán az elhatározás hogy legyen újra.
A munkában már ennyi év után nem találom meg azt a kihívást, örömet amire szükségem lenne de az alkotni vágyás még buzog.
És amivel újrakezdem.
240 liter opti 120x45x45
Diy világitás: 32x7W cob led 70% dimmelve +30 W vörös Led (kb17.000 lumen üzemi hőmérséklet 34-36C)
Diy vezérlő: arduino alapon 3db dózis pumpával meg amit még szükségesnek gondoltam.
Szürés:2x1000 l/h Atmann Evo, Eheim Substrat-al, Matrix Troppal és 1-1 Purigennel és kétoldali lily pipe-al.(sejtem hogy csere lesz)
CO: Nagynyomású Diy reaktorral 3b/sec
Tápozás Green Aqua Micro Macro no meg Carbo és foszfát porban
Ch doki és skimmer
Talaj:Aquabasic Plus 8L, Amazonia 21L, no meg némi lávakő a szintemeléshez
Red Moor fa ,kb 10 kg Seiryu kő
Növények:
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo
Tropica Ludwigia Palustris
Tropica Hydrocotyle Tripartita
Tropica Taxiphyllum barbieri moha
Tropica Bolbitis Heudelotii
Tropica Hottonia palustris
Tropica Limnophila Aquatica

Élőlények még nincsenek: 10db amanó még karanténban hétvégén szerintem bekerülnek.
Mivel képet még nem tudok feltölteni ezért két link(remélem látható).

Indulás:december 23.
https://drive.google.com/open?id=1dBZZqwSb-uSGkKA0A18-q3qlxG_p-SIJYQ
Most:2018:01:04
https://drive.google.com/file/d/1zB8zx0xY7PIdg4LYYSuC9MNTJcG4uR5Z6w/view?usp=sharing

Nem vagyok egy nagy fórumozó alkat de annyi mindent tanultam innen és még fogok is,hogy lehet csinálok egy naplót.
Talán így a magam módján valamit vissza adhatok.
A képek telóval készültek sajna, a fotózás még kihívás.
Remélem a kupi lassan megszűnik most még kicsit harctéri idegsokk.

Üdv:
Savanyó Tibor
Szia Tibor üdv a fórumon. Nagyon szép fejlődési ütem gratulálok. Indíts naplót (y)
 
Back
Oldal tetejére