• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!
Tomi vagyok 30. Garafikus, képregény rajzoló, culáger :). Zalában élek, de Pestről költöztem ide, szóval gyakran járok fel, (ha csereberére kerülne sor).
Életem első akváriumát készülök összeállítani. Egy pici 10 literes garnélásat. Egy ilyenem van: http://webshop link moderálva/13373-aquael-led-shrimp-set-smart-10-20-x-20-x-25cm-.html

Rögtön egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Menny időn belül kell mindenképpen elültetni a növényeket vásárlást követően? Szombaton tudnék bemenni a Green Aqua boltba, de csak vasárnap este tudnám leghamarabb "setup"-olni az akváriumot. Vagy inkább rendeljem a futárszolgálattal?
Köszi!
 
Sziasztok Anti vagyok 34 éves Kisvárdán lakom. Apukámtól kuncseráltam pénzt az első akváriumomra 4.-es iskolásként. Azóta kisebb nagyobb kihagyásokkal mindig nagyobb és nagyobb akváriumra tettem szert, míg végül a feleségem jóváhagyásával ;) egy 200 literesnél állapodtam meg 2014. szeptemberében. Ezt kisebb - nagyobb sikerrel növényesítgettem a halak mellett. Majd egy ismerős segítségének hála elkezdtem komolyabban is foglalatoskodni vele, szépítgetni,tápozni, CO2 - ni és egyre többet látogatni ezt a fórumoldalt. Sok érdekes dolgot sikerült már megtudni és a gyakorlatban is alkalmazni hála az itt leírt tapasztalatoknak. Jelenleg elkezdtem egy Nano-t is amit esetleg naplózni is szeretnék a kezdetektől (bár már az akváriumot elindítottam 3 napja DSM módszerrel ) (y)
Üdv a szomszédból! Ha nem ismernéd ezt a topikot, most ajánlom: https://akvakertesz.hu/threads/szabolcs-megye.5437/
 
Sziasztok!
Tomi vagyok 30. Garafikus, képregény rajzoló, culáger :). Zalában élek, de Pestről költöztem ide, szóval gyakran járok fel, (ha csereberére kerülne sor).
Életem első akváriumát készülök összeállítani. Egy pici 10 literes garnélásat. Egy ilyenem van: http://webshop link moderálva/13373-aquael-led-shrimp-set-smart-10-20-x-20-x-25cm-.html

Rögtön egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Menny időn belül kell mindenképpen elültetni a növényeket vásárlást követően? Szombaton tudnék bemenni a Green Aqua boltba, de csak vasárnap este tudnám leghamarabb "setup"-olni az akváriumot. Vagy inkább rendeljem a futárszolgálattal?
Köszi!

Üdv a fórumon. A növényeknek lecsomagolva nem lesz semmi bajuk 24 óra múlva sem.
 
Sziasztok!
Tomi vagyok 30. Garafikus, képregény rajzoló, culáger :). Zalában élek, de Pestről költöztem ide, szóval gyakran járok fel, (ha csereberére kerülne sor).
Életem első akváriumát készülök összeállítani. Egy pici 10 literes garnélásat. Egy ilyenem van: http://webshop link moderálva/13373-aquael-led-shrimp-set-smart-10-20-x-20-x-25cm-.html

Rögtön egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Menny időn belül kell mindenképpen elültetni a növényeket vásárlást követően? Szombaton tudnék bemenni a Green Aqua boltba, de csak vasárnap este tudnám leghamarabb "setup"-olni az akváriumot. Vagy inkább rendeljem a futárszolgálattal?
Köszi!
Zalában merrefelé vagy? Tudnék adni pár db garnélát.
 
Köszi inadsz! Lesz az 30 óra is, igyekszem azonnal elültetni amint hazaérek. Előre akkor be is ásztatom a talajt, meg pihentetek vizet.
zeroveritas! Egerszegen. De itt nincsenek távolságok ;) Köszi! Első körben Sakurákkal szeretnék próbálkozni.
 
Pénteken egyik kollégám jön le helyettesíteni Lentibe. Tudok küldeni neked garnélát Zegre, ha el tudsz érte menni este. ?

DSC_0069_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nemtom miért fordult el a kép
 
Nagyon szépek!
De az akvárium beindítása után, úgy tudom, kell várni pár hetet, hogy "beálljon", mire állatot teszek bele. Ilyen kicsi akváriumnál, mint az enyém, talán pár nap elég. Ja ez a következő kérdésem, hogy mennyit várjak egy 10 literes esetében?
Mennyit kérnél darabjáért? Arra gondoltam, hogy először csak egy párt(fiú + lány) veszek aztán had szaporodjanak :p
 
Jövő héten is jön a srác, küldhetek akkor is. Kapsz 50-et is ha kell. Csak az üzemanyagod árába kerül, amivel elmész érte.
 
Szuper! Köszi! Akkor majd jelentkezem. Akkor Zegen át tudom venni őket? Azt hiszem még új fórumozóként nem tudok privát üzenetet küldeni, de ha te igen, küldhetnél egy tel számot. :)
 
Bocs mindenkinek elírtam.Na akkor kezdjük elején az igazság hogy nem nagyon fórumoztam soha. Magyar vagyok.
Mert szeretnék készíteni egy 14x14x17 akváriumot,segítséget kérnék profiktól azaz 3.3l növényest.
 
Utoljára módosított:
Kedves viktorlontos!
Nagyon új vagyok kérdésem lenne hozzád:
Tervben van új 14x14x17 akvárium növényes az akkor kérdezni világítás vagy Tetős hozászolásba írjak + még egyéb dolgokról.
 
Kedves viktorlontos!
Nagyon új vagyok kérdésem lenne hozzád:
Tervben van új 14x14x17 akvárium növényes az akkor kérdezni világítás vagy Tetős hozászolásba írjak + még egyéb dolgokról.

Szerintem inkább nyiss neki egy saját topikot a naplókhoz:
https://akvakertesz.hu/forums/akvarium-naplok/

Akkor 1 helyen összefoglalva látjuk majd mit szeretnél.

A többi témát akkor érdemes használni, ha csak pl világítással kapcsolatos kérdésed van.
 
Back
Oldal tetejére