• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Belső szűrő motorjának szétszerelése - help

chrissy

Kertész tanonc
Sziasztok!

Van (vagyis már csak volt) egy aquael fan belső szűrőm (eddig meg voltam vele elégedve), aminek a vezetéke elfáradt és szétszakadt. Természetesen ez a vezeték rész a vízfelszíne alatt van, így zsugorcsővel nem is javítható. Tisztítás után vettem észre, hogy a vízben lévő kezem zsibbad, és hogy a szűrőből fehérszerű valami távozik (olyan mint amit CO2 fejlesztésnél is lehet látni) . (remélem a halaknak nem lett bajuk :( )

Arra gondoltunk hogy szétszednénk a szűrő motrotját, és a kérdéses vezetékrészt kivágnánk és újra forrasztanánk. Ezáltal a zsinór hossza csökkenne, csakhogy kettős földelésű és itt jönnének a kérdéseim:
- van-e itt valaki aki szedett szét már belső szűrő motort? (esetleg aquel fan szűrőt) Tudna-e tanácsot adni? Illetve hogyan kell szétszedni egyáltalán úgy a belső szűrő motorját, hogy összerakás után is vízhatlan legyen?
- van-e itt valaki aki hasonló problémával találkozott-e már? Ha igen, ő hogyan oldotta meg?
- hogyan lehet a yt-on rákeresni a motor szétszerelésére? (sajnos próbálkoztam de csak az általános tisztítást mutatták)

Minden segítségnek örülnék! :)
 
Sziasztok!

Van (vagyis már csak volt) egy aquael fan belső szűrőm (eddig meg voltam vele elégedve), aminek a vezetéke elfáradt és szétszakadt. Természetesen ez a vezeték rész a vízfelszíne alatt van, így zsugorcsővel nem is javítható. Tisztítás után vettem észre, hogy a vízben lévő kezem zsibbad, és hogy a szűrőből fehérszerű valami távozik (olyan mint amit CO2 fejlesztésnél is lehet látni) . (remélem a halaknak nem lett bajuk :( )

Arra gondoltunk hogy szétszednénk a szűrő motrotját, és a kérdéses vezetékrészt kivágnánk és újra forrasztanánk. Ezáltal a zsinór hossza csökkenne, csakhogy kettős földelésű és itt jönnének a kérdéseim:
- van-e itt valaki aki szedett szét már belső szűrő motort? (esetleg aquel fan szűrőt) Tudna-e tanácsot adni? Illetve hogyan kell szétszedni egyáltalán úgy a belső szűrő motorját, hogy összerakás után is vízhatlan legyen?
- van-e itt valaki aki hasonló problémával találkozott-e már? Ha igen, ő hogyan oldotta meg?
- hogyan lehet a yt-on rákeresni a motor szétszerelésére? (sajnos próbálkoztam de csak az általános tisztítást mutatták)

Minden segítségnek örülnék! :)
Én azért pár ezer forintos dolog miatt nem kockáztatnám sem a saját sem a családtagjaim életét!:eek: Kivágnám az egészet, és hálát adnék az Istennek ,hogy ennyivel megúsztam.(y)
Az áram alatt lévő vezeték is ugyan úgy néz ki ,csak más a fogása!;)
 
Utoljára módosított:
Én azért pár ezer forintos dolog miatt nem kockáztatnám sem a saját sem a családtagjaim életéd!:eek: Kivágnám az egészet, és hálát adnék az Istennek ,hogy ennyivel megúsztam.(y)
Az áram alatt lévő vezeték is ugyan úgy néz ki ,csak más a fogása!;)

Természetesen ez volt az "A" terv. ;)
A "B" terv hogy rákeresek a yt.-on.
A "C" terv pedig az hogy megkérdezem itt is :)

Jártam már úgy hogy valamire azt mondták, nem javítható, és felrobban a kezembe ha szétbontom, és lám 6 éve működik azóta, hogy szétbontottam és összeraktam (természetesen miután előre utánajártam, megkérdeztem a szakembereket) :) Fogyasztó társadalomban élünk, így nem szeretnék feleslegesen szemetet termelni, szóval ez is benne van a pakliban ;)
 
Természetesen ez volt az "A" terv. ;)
A "B" terv hogy rákeresek a yt.-on.
A "C" terv pedig az hogy megkérdezem itt is :)

Jártam már úgy hogy valamire azt mondták, nem javítható, és felrobban a kezembe ha szétbontom, és lám 6 éve működik azóta, hogy szétbontottam és összeraktam (természetesen miután előre utánajártam, megkérdeztem a szakembereket) :) Fogyasztó társadalomban élünk, így nem szeretnék feleslegesen szemetet termelni, szóval ez is benne van a pakliban ;)
Figyu én nem kioktatni szeretnélek ,csak ez a véleményem.
De azért abba is gondolj bele ,hogy azért víz alatti 220V szigeteléséről beszélgetünk amiben nem csúszhat hiba és később sem mert most biztos leelenőrzöd de, hogy minden vízbenyúlás előtt nem az tuti. Most lehet kicsit keményen fogalmazok bár nem szeretnélek megbántani csak így talán jobban áttérzed a súlyát.
Gondold átt! Mivan ha mondjuk Te megbuherálod és :poop:-ul sül el. Neked lessz bajod, magadat okolod (ha még tudod), a saját hülyeségedért. Így jártál és kész. De ha másnak lessz baja, más fizet a Te hülyeségedért és egy életen átt elkísér, sosem bocsájtod meg magadnak!!! Mindezt 5-10 ezer forintért...
Mégegyszer bocsi ,ha keményen fogalmaztam ,megsérteni véletlenül sem szeretnélek mert csak a jóindulat beszél belőlem ,de azért gondold átt mielőtt nekiállsz ,hogy mennyit nyerhetsz és mennyit veszthetsz!
Üdv. Karcsi
 
A csatlakozó vezetéket ráforrasszák a tekercs végekre utána az egészet kiöntik műgyantával ezért bonthatatlan az egész.
A víz alatti elektromos vezetékek csatlakoztatása pedig nem lehetetlen de nem is barkácsolás.
Szent Antalnak egy húszas a szűrő pedig kuka!!!!!!
 
A csatlakozó vezetéket ráforrasszák a tekercs végekre utána az egészet kiöntik műgyantával ezért bonthatatlan az egész.
A víz alatti elektromos vezetékek csatlakoztatása pedig nem lehetetlen de nem is barkácsolás.
Szent Antalnak egy húszas a szűrő pedig kuka!!!!!!

KÖSSSZZZII!
Igazából erre lettem volna kíváncsi! :kiss: (tehát egybe öntik ki (y))

Szóval nem csinálok már vele semmi nagyobb javíthatatlan bajt, ha csak azért is szétszedem, úgy ahogy sikerül. (ha pattintós lett volna akkor lett volna remény, és akkor megpróbálom szakszerűen szétszedni, de így biztos nincs) Vagyis szétszedhetetlen, így lelkiismeretesen szét tudom úgy szedni :sneaky: ahogy adja magát, azzal a céllal hogy megnézzem mi van belül* :LOL: (mert én ilyen kíváncsi ember vagyok ;) )

*no meg azért mert ha kidobás után valakihez elkerül bontatlanul ezek után (akár a méhesbe, akár bontóba), eszébe se jusson házibarkácsolva a víz alá dugni, esetleg továbbértékesíteni (mert kedves Robotpilóta én ilyenre is gondolok ;) )

Hogy "tovább borzoljam" a kedélyeket:
Nem fogom kidobni az egész szűrőt...
...mert a mozdítható elemeket elrakom :happy:
(pl.: szűrőház, kónuszos szívacstartó, rotor, rotortető :happy:)

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

De ha már itt tartunk, engedjetek meg két további kérdést:
1. A halak hogyan viselik az e féle (áram okozta) baleseteket? (nekem zsibbadt tőle a karom, nem tudom ők mit érezhettek, aggódom értük, folyamatosan nézem őket, vígan úszkálnak, bár ilyenkor sajnálom hogy nem egy nyelvet beszélünk)
2.Gyakran előfordul ilyesmi szűrők esetén? Tapasztaltatok már ilyet? ( a szűrő kb, minimum 12 éves lehet már)
(használat közben sehol sem volt megtörve a vezeték, és ilyenről még egyik fórumon se olvastam, meg is lepett)
 
Figyu én nem kioktatni szeretnélek ,csak ez a véleményem.
De azért abba is gondolj bele ,hogy azért víz alatti 220V szigeteléséről beszélgetünk amiben nem csúszhat hiba és később sem mert most biztos leelenőrzöd de, hogy minden vízbenyúlás előtt nem az tuti. Most lehet kicsit keményen fogalmazok bár nem szeretnélek megbántani csak így talán jobban áttérzed a súlyát.
Gondold átt! Mivan ha mondjuk Te megbuherálod és :poop:-ul sül el. Neked lessz bajod, magadat okolod (ha még tudod), a saját hülyeségedért. Így jártál és kész. De ha másnak lessz baja, más fizet a Te hülyeségedért és egy életen átt elkísér, sosem bocsájtod meg magadnak!!! Mindezt 5-10 ezer forintért...
Mégegyszer bocsi ,ha keményen fogalmaztam ,megsérteni véletlenül sem szeretnélek mert csak a jóindulat beszél belőlem ,de azért gondold átt mielőtt nekiállsz ,hogy mennyit nyerhetsz és mennyit veszthetsz!
Üdv. Karcsi

Kedves Karccsi!

Ami nem öl meg az megerősít, ahogy te is írtad :)

No csak vicceltem. Természetesen tudatában vagyok a korlátaimmal, a veszélyekkel és a lehetőségekkel, hidd el.
Csak és kizárólag biztosra szerettem volna menni, hogy javíthatatlan.
Mivel Zoltán megírta, hogy egybe van öntve, és mivel már szedtem szét egybeöntött cuccot, nagyon jól tudom, hogy azt az istenért sem fogom tudni összeszerelni, pláne vízhatatlanul, így már megnyugodott a lelkiismeretem (mindent megtettem, ez biztos nem fog már összejönni -feeling )
Ha sikerült is volna (mert pl pattintós) , és HA (direkt nagybetűvel írva) a mérések se mutattak volna semmit, akkor is 1000x meggondolom, hogy mi legyen a sorsa, mivel nem csak én nyúkálok az akváriumba, sőt lehet szentimentális leszek, de nekem a halaim a szívemhez nőttek, külön egyéniségek, szóval nem csak embertársam életét vettem volna számításba, hanem az övékét is. És amit Zoltán is írt: miszerint lehetőség van külön víz alatti csatlakozásra, amihez meg fingom sincs (bocsika) így feladtam ;)

Max. egy teljes növényes akiban tudtam volna elképzelni, mert olyan szép fehér füst szált fel belőle a víz alatt, mint amit múltkor láttam valamilyen házibarkács DIY CO2-es fémszűrős megoldásban :happy: ... (no megint csak vicceltem ;) )
 
Kedves Karccsi!

Ami nem öl meg az megerősít, ahogy te is írtad :)

No csak vicceltem. Természetesen tudatában vagyok a korlátaimmal, a veszélyekkel és a lehetőségekkel, hidd el.
Csak és kizárólag biztosra szerettem volna menni, hogy javíthatatlan.
Mivel Zoltán megírta, hogy egybe van öntve, és mivel már szedtem szét egybeöntött cuccot, nagyon jól tudom, hogy azt az istenért sem fogom tudni összeszerelni, pláne vízhatatlanul, így már megnyugodott a lelkiismeretem (mindent megtettem, ez biztos nem fog már összejönni -feeling )
Ha sikerült is volna (mert pl pattintós) , és HA (direkt nagybetűvel írva) a mérések se mutattak volna semmit, akkor is 1000x meggondolom, hogy mi legyen a sorsa, mivel nem csak én nyúkálok az akváriumba, sőt lehet szentimentális leszek, de nekem a halaim a szívemhez nőttek, külön egyéniségek, szóval nem csak embertársam életét vettem volna számításba, hanem az övékét is. És amit Zoltán is írt: miszerint lehetőség van külön víz alatti csatlakozásra, amihez meg fingom sincs (bocsika) így feladtam ;)

Max. egy teljes növényes akiban tudtam volna elképzelni, mert olyan szép fehér füst szált fel belőle a víz alatt, mint amit múltkor láttam valamilyen házibarkács DIY CO2-es fémszűrős megoldásban :happy: ... (no megint csak vicceltem ;) )
Jól döntöttél!:notworthy:
 
Nekem is van több mint tíz éves Aquael fan szűrőm, nincs semmi baja, elpusztíthatatlanok. Egy eheim pickup viszont pár év után megadta magát, gondolom belül éghetett le valami, pedig nem volt extrém körülményeknek kitéve. Nem próbáltam szétszedni, azóta is megvan valahol a szekrény mélyén.
Velem olyan fordult még elő, hogy a macska megrágta a fűtő kilógó vezetékét, amit akkor nem is vettem észre. Utólag láttam, hogy a fűtő vezetéke a vízszint közelében ki van lyuggatva. Persze lecseréltem, de nem volt jó érzés arra gondolni, hogy nyugodtan nyúlkáltam a vízben(ki tudja mióta) egy sérült fűtő mellett. :)
Jelenleg nálam nincs áram a vízben, mert fűtőt nem használok már és a szűrés levegős. Ezek az eszközök még a bolondbiztosságuk ellenére is tudnak meglepetéseket okozni, nem árt az óvatosság.
 
Köszi Mindenkinek! <3

Jelentem: szétbontottuk és valóban egyben lett kiöntve, esélytelen összetenni :)
 
Back
Oldal tetejére