• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Belső szűrő fojtása

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Fentebb említett belső szűrőm,ami 1050 lph-s baromira nyomja be a levegőt difivel,co2 beoldás után.Az alsó részén van a szivacs ,fent a carbon.A szivacs maga viszont elég durva,vagyis nagy lyukszerkezetű.Viszont ha kicserélném finomabbra,akkor azzal le tudom folytani egy kicsit a szűrő teljesítményét?Vagy mit lehetne még kezdeni vele?
 
A szűrő kifolyó ágára tegyél egy csapot, és azzal tudod szabályozni a flow-t.
Ajajjaj.Na ez az ami nincs előttem.Hogy a búbánatban tudok tenni rá csapot:mad:.Pedig én sem érzem magam egy elveszett embernek ezen a téren.
 
Hát veszel egy mondjuk Eheim csapot a megfelelő cső átmérővel, elvágod a kifolyó ág csövét és ezt a csapot közbe iktatod (ráhúzod a két végére az elvágott csöveket). Ha nem önzárós, akkor mondjuk bilincs sem árt rá biztonsági okokból.
 
Hát veszel egy mondjuk Eheim csapot a megfelelő cső átmérővel, elvágod a kifolyó ág csövét és ezt a csapot közbe iktatod (ráhúzod a két végére az elvágott csöveket). Ha nem önzárós, akkor mondjuk bilincs sem árt rá biztonsági okokból.

Ezt mind egy belső szűrőre?
 
Srácok,ő lenne az áldozat:erre hogy a búsba tegyek csapot ,hogy kulturáltan is nézzen ki?
18248571_97611c11446c905db3747a1a6c887537_m.jpg
 
De most akkor az a probléma, hogy nagy áramlást csinál vagy sok levegőt nyom be? Ha az utóbbi akkor nyomd lejjebb egy kicsit a szűrőt. Az aktívszenet meg szedd ki belőle, az nem kell bele és akkor mehet bele kisebb szivacs ha úgy érzed az kell bele. ;)
 
Bár ahogy nézem levegőztető csapot tudsz rakni a csőre.
Te most az átlátszó csőre gondolsz?Mert nem azzal van a baj,hanem a kimenő vastagabb felét kellene leredukálni valamivel.Brutál módon nyomja a vizet is ,meg a levegőt is ha ugy állitom.:banghead:
 
de egy kicsit tudod szabályozni;) szépen eloszlik nem lesz koncentrált.
Ne vedd zokon(y),de a kijövő nyomása még nem változik ettől;). a teljesítménye az megfelelő lenne ,sőt kell is egy 150 lityisbe ,de akkora ordenáré kivezetője van:mad:
 
Üdv! Ha jól értem, tulajdonképpen nem a szűrő teljesítményét kéne szabályozni, hanem a koncentrált, brutál áramlást... valami lily pipe-féle kifolyót kéne barkácsolni rá, akár műanyag ásványvizes üvegből... láttam már ilyent itt a fórumon, csak nem találom a linket jelenleg.
Ha külső szűrőre jó, szerintem jó lehet belsőre is. Az aktívszenet meg szerintem is offold ki a szűrőből.
 
Üdv! Ha jól értem, tulajdonképpen nem a szűrő teljesítményét kéne szabályozni, hanem a koncentrált, brutál áramlást... valami lily pipe-féle kifolyót kéne barkácsolni rá, akár műanyag ásványvizes üvegből... láttam már ilyent itt a fórumon, csak nem találom a linket jelenleg.
Ha külső szűrőre jó, szerintem jó lehet belsőre is. Az aktívszenet meg szerintem is offold ki a szűrőből.
Jól látod a problémát.Aktív szenet jó dologként emlegetik kedves fórumozó társaink itt fórumon.:)Lásd Viktor topicja a carbonról.Pl.
 
én vattával fojtottam az én szűrőmön ha jól megtömöd azokon a helyeken ahol be áramlik a víz sokat tudsz nyerni vele és ráadásul az apróbb részecskéket is jobban kiszűri :) Csak arra vigyázz hogy ne jusson a vattából a motortérbe.
 
Back
Oldal tetejére