• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Beige

Luigi13

HAC különdíj
Sziasztok!

A "Cryptoland" sikertelenségén felbuzdulva, :D változtattunk a forma és növény világon sőt még a vizet is lecseréltük:ROFLMAO:.
Egyebek maradtak: 45x30x30 cm. 40 literes medence
Eheim 2073-as szűrő full biológiai töltet, felére visszafojtva
LED világítás

növények: Christmas moha
Anubias petite nana
Bucephalandra sp.
Microsorum pteropus Windelov

lakók: 19 gyönyörű narancsszemű BTO (Black Tiger garnéla)

IMG_8244-n by Luigipapa13, on Flickr
_MG_2853 by Luigipapa13, on Flickr
_MG_2839 by Luigipapa13, on Flickr
 
Nekem is nagyon tetszett.
A JBL talajon külön jól mutatnak a fekete "gyöngyszemek". Az egyiket épp vedlés közben láttam, tehát nemcsak szép a környezet, amibe kerültek, hanem jól is érzik magukat.

Ügyesen növényesítettétek a kaktusz bújókát is.

Jó kis kuckót dobtatok már megint össze!(y)
 
Igazán szép akkor lesz, ha már sok kis fekete apróság fog sertepertélni a világos talajon...
Akkor már nem csak szép lesz, hanem látványos is;)(y)
Ahogy ismerlek, egy-két hónap és pikk-pakk olyan lesz az aljzat, mint a sztracsatella fagyi:)
 
Nagyon szép kis lakóhelyet raktatok össze ezeknek a gyönyörű garniknak, gratula! Nekem csak egy ilyen fekete tigrisem van, vigyázok is rá, mint a hímes tojásra! :) Valamikor muszály leszek elugrani megsasolni őket...
 
Mondanám, hogy lécci vegyétek meg az EHEIM UV szűrőm a GA-ban és lenne indok hogy elmenjek hozzátok, megnézni ezeket a gyöngyszemeket, de 40 ropi az ára! :eek::confused:
Azért majd szakítok időt egy látogatásra, egyik este.....már ha fogadtok! ;)
 
Mondanám, hogy lécci vegyétek meg az EHEIM UV szűrőm a GA-ban és lenne indok hogy elmenjek hozzátok, megnézni ezeket a gyöngyszemeket, de 40 ropi az ára! :eek::confused:
Azért majd szakítok időt egy látogatásra, egyik este.....már ha fogadtok! ;)
...hát a szűrőt nem ígérem hogy megvesszük, de szívesen látunk valamelyik este...
 
Nekem is tetszik :) csak....

a microsorum nem. megcserélném a jobb felső petitkével...

vagy: a micro alatti buce menne fel a fára, helyére a jobb felső petite, s az ő helyére a micro :bag:

jegyzem meg... szerintem

de lehet hogy csak sok a savam... :D

No majd ha eljössz, akkor megvitatjuk közelebbről is:whistle:.
 
A BT0 garnélák szépen cseperednek, sőt már van köztük néhány petés mami is...
Na ugye, megmondtam, hogy Nálatok ez így fog menni!
Nekem elfogyott a savam valószínűleg, mert a scape nagyon bejön: nekem eccrű-naccerű(y)
 
Nekem is tetszik :) csak....

a microsorum nem. megcserélném a jobb felső petitkével...

vagy: a micro alatti buce menne fel a fára, helyére a jobb felső petite, s az ő helyére a micro :bag:

jegyzem meg... szerintem

de lehet hogy csak sok a savam... :D
Mester, csak kérdezem, mert még nagyon zöld a fülem: ha a microsorum kicsit nő, bokrosodik, ott elől nem lenne túl hangsúlyos, nem tolná meg túlságosan az arányokat?
Nekem az az érzésem, hogyha itt hátul lesz ideje szépen fejlődni, bokrosodni, akkor fogja kicsit balra húzni a jelenlegi jobbos súlypontot, (mondjuk ebben a balra kanyarodó ág is segít(y))
...de csak szerintem, a zöld füleim miatt;)
 
Mester, csak kérdezem, mert még nagyon zöld a fülem: ha a microsorum kicsit nő, bokrosodik, ott elől nem lenne túl hangsúlyos, nem tolná meg túlságosan az arányokat?
Nekem az az érzésem, hogyha itt hátul lesz ideje szépen fejlődni, bokrosodni, akkor fogja kicsit balra húzni a jelenlegi jobbos súlypontot, (mondjuk ebben a balra kanyarodó ág is segít(y))
...de csak szerintem, a zöld füleim miatt;)

Ma délután megtekintem élőben is a művet, konzultálok az alkotókkal, s meglátjuk/ják :)
 
Sziasztok
Mi a tapasztalat JBL Pro Scape talajjal ?
Szia!
Állagával, szemcseméretével, tartósságával teljesen elégedettek vagyunk, a ph-t is jól tartja. Talán csak annyi, hogy a világos színe miatt látványosabb az algásodása, de ez sem vészes, mert időnként átkeverve vagy a felső réteget leszedve ez is kezelhető. Ültetni is biztosan jó bele, bár ezt nem próbáltuk. Ebben az akiban ugyanis nincsenek ültetett növények.:)
 
Sziasztok!

Egy újabb scape fejezte be pályafutását...

Íme néhány kép búcsúzóul:

IMG_1353 by Lovas Attila, on Flickr
P1310867 by Lovas Attila, on Flickr
P1310868 by Lovas Attila, on Flickr
P1320423 by Lovas Attila, on Flickr
A végső/verseny fotó a csíkos Nannostomus marginátusokkal és a fekete Neocaridinákkal.(Mindkét fajból 20-20 fős volt a csapat, mégis a fotózáskor alig látszanak, az együtt úszásról már nem is beszélve!:()
Beige n by Lovas Attila, on Flickr

Ezúton megkérnénk egy modit, hogy tegye a befejezett naplók közé! Köszönjük!
 
Back
Oldal tetejére