• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes "Beginning"

Szia,

tapasztalatom szerint jó minőségű bútorlap elbírja, csak legyen benne több függőleges elem is az alátámasztás, merevítés miatt, mint ezen a képen is:



View attachment 25091


Ez részemről teljesen rendben lenne, csak ugye a helyigény ami keresztbe tesz. a 120 cm hossz 1/4-én lenne a két alátámasztás középen, a fene tudja hogy ez a helypazarlás kategória lenne vagy tényleg jelentősen növelné a súly eloszlást.

A jó minőségű bútorlapon belül mire gondolsz? :)
 
Ez részemről teljesen rendben lenne, csak ugye a helyigény ami keresztbe tesz. a 120 cm hossz 1/4-én lenne a két alátámasztás középen, a fene tudja hogy ez a helypazarlás kategória lenne vagy tényleg jelentősen növelné a súly eloszlást.

A jó minőségű bútorlapon belül mire gondolsz? :)

Legalább 19 mm-es bútorlap, normális minőségű bevonattal és élfóliával.
Vannak vékonyabbak is 15 mm körül, ezek teherbírása nem elég és a vizet is kevésbé tolerálják, jellemzően nagyáruházas bútorkat építenek ilyenből.
Megjegyzem nekem van 60 literes (kb 80 kg lehet) akváriumom ilyen vékonyka bútoron, de azt házilag megerősítettem 20X30-cas fenyő lécekkel, úgy már megfelel, de ennél nagyobb aki alá csak komoly állványt tennék.;)
 
Igen, kicsit el bátortalanodtam, a kissebbi megépítésébe még bele vágtam volna de így, lehet kihagyom és egy következő kissebb akniál majd én rakom össze, meg aztán még mindig ott a zártszelvény.
Köszi a segítséget
 
Sziasztok :)

Nos, ott áll a dolog hogy sikerült szereznem egy Tetra 1200 plus szűrőt és érkezni fog egy 10kg-os co2 is :D
Lassacskán kezdenek gyűlni a dolgok.

Viszont gondolkodóban vagyok az akvárium elhelyezésével kapcsolatban....
Szerencsére olyan a ház fekvése hogy egyik ablakon sem fog betűzni a nap az akváriumra. Viszont, egyetlen hely van ahova feltudom függeszteni a világítást. A tető ablak illetve egy másik ablak kereszteződésében.
Tehát arra gobdoltam, hogy mivel 5-ig mind a ketten dolgozunk így 6 óráig be lenne sötétítve, addig mivel akkor már tényleg kis szöget zár be a nap is szerintetek okozhat gondot?

Én úgy értelmezem ezt az ablak elé ne helyezzünk akit, hogy telibe ne érje az ablakon beszűrődő fény, és ahogy írtam pont a ház másik oldalát tűzi a nap szerintem nem lenne belőle alga tenger...

Valaki megerősítené ezt mielőtt szét kéne kapni az egészet?
 
Back
Oldal tetejére