• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Before the Creation of Adam - Ahogyan készült út az IAPLC 2014-ig

Együtt megy. Itt ids volt TS, csak amikor használtuk még nem volt elég TS készleten. 1 darabnak pedig nem sok értelme volt erre a méretre.
TS ment, UV maradt.

De lent pl a mohás az alsó szinten TS+UV kombóval megy hónapok óta.

S mennyire hatásos ez a kombó?
(feltételezem hatásosabb, mintha csak TS lenne, de ténylegesen sokat dob rajta?)
 
A TS nem jó a zöld vízre. Az UV meg erre jó. Baktérium ködölés miatti zavarosság, zöld víz stb.
Ügyfelekhez most már így telepítjük együtt a kettőt.
 
Egy növénylistát nem adnátok közre?
Van pár növényke benne, amely érdekelne, de én nem ismerem fel őket...
 
A TS nem jó a zöld vízre. Az UV meg erre jó. Baktérium ködölés miatti zavarosság, zöld víz stb.
Ügyfelekhez most már így telepítjük együtt a kettőt.

S ennek technikai megvalósításáról is lehet infót kapni? Pl. melyiket használjátok (márka), bypassal van e bekötve, stb.
Elnézegettem most az UV-ket a kínálatotokban, de nekem nem igazán mod sokat hogy pl. a 9W-os Aqua Medic esetében hogy oldható meg a max. 500 l/h egy 250 literes akvárium esetében. Bypass?

Illetve az is érdekes infó lehetne, hogy pl. itt is heti 50%-os vízcseréket alkalmaztatok? Az MC felszakadásán kívül esetleg milyen nehézségekbe ütközetetk még, azokat hogy oldottátok meg? A TS + UV kombó mellett mennyire voltak gondjaitok algával, stb.?
 
Mikor a nyár közepén ott voltam, kérdeztem is nigro-t, mia fene történt abban az akiban... :jawdrop: olyan mintha fa lenne sthil-fűrésszel megvagdosva, de inkább kő flexszel, hát a szobrászművésznek is jár egy dicséret. Balázs meg gratulálok én is - már akkor egy órán keresztül lestem ezt az akváriumot, de egy fél nap kellene minden részletének megcsodálásához, igen pazar lett! :)(y)(y)(y)
 
A múlt hét szombaton láttam már csak az akváriumot de így is 10 percig álltam némán előtte. Hatalmas élmény egy ilyen gyönyörű monstrumot élőben látni! A verseny fotó pedig eszméletlen! Laikusként símán előrébb rangsoroltam volna! Gratula srácok!!! :)
 
12799206145_c6f0388a5e_o-jpg.140


Vannak olyan dolgok amik menet közben derülnek ki. Pl hiába volt 4 LED sor a háttéren, a felső fele végül nem is lett bekapcsolva. Csak a horizont vonala lett megvilágítva. Ezt adta a világítós háttér különleges hangulatát.

És mert kérdeztétek, tech paraméterek:

180x60x60 15-ös Opti White üveg (648L)
Aqua Soil Amazonia aljzat. Zúzott bazalt dekoráció. ADA Power Sand és ADA aljzat adalékok
Dekoráció: Egyedileg formázott bazalt sziklák
Szűrő: Eheim Classic 1500XL 3400lphs pumpafejjel. 18 liter bio rio
Eheim Professionel 3 2073 kémiai szűrőanyagokkal. Seachem Purigen, aktív szén.
Eheim UV, Twinstar
CO2 nagynyomású rendszer külső egyedi reaktorral amit az Eheim 1500XL hajt meg.
Egyedi üveg pipák
Tápozás: ADA Brighty K és Step 2. 36-36ml/nap. Green Gain 1ml/nap.
Egyedi háttér. LED háttér világítással.
Növények: Micranthemum Monte Carlo, Hydrocotyle Verticillata, Ranunculus Inundatus, Eleocharis SP, Staurogyne Repens, Riccardia.
Vízcsere eleinte 50-70%, később 30-50% hetente.
Világítás 3 x ADA Solar 150W Green HQI napi 8 órában
 
Európában szerintem nem sok ekkora high-tech növénye üzemel akvarisztikai boltokban. Jól gondolom, hogy ezzel is felzárkóztatok az élmezőnybe? Vagy annak is az élére?
 
Egy biztos:hihetetlen volt élőben látni! Nagy gratulációnk a helyezéshez! Nekem akkor is ez az első!(y)
 
Back
Oldal tetejére