• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Sziasztok!
Kezdőként kérdeznék néhány dolgot a barna algával kapcsolatban. Kb. 2 hete jelentkezett nálam is a probléma. Kb 1 hónapja megy az akvárium.
Akvárium:
Diversa Startup 60 (54l) ívelt front,
1x15w 6500K fénycső,
Claro 600 belső szűrő (600l/h) esőztető plusz keringtető funkció - így szemmel láthatólag nincs pangó része az akváriumnak
Hailea 50 W fűtés

Növények: Vallisneria spiralis és Cryptocoryne x willisii
Talaj: Egyszerű bazalt zúzalék

A növények levelein jelentkezett a barna alga, amire először azt hittem, hogy csak elhalni készülnek a levelek, mivel kicsit lehet, hogy többet csíptem le a cryptocoryne gyökeréből ültetéskor. Sajnos nem volt igazam, mivel mostanság is jelen van a probléma, a többi levélre is átterjedt. Nem fedi be teljesen a leveleket, de azárt látszik jócskán.
A víznek sincs kellemes szaga... Ma vittem a helyi kereskedésbe egy kis vízet tesztelni. Sera vízteszt volt, mégpdig tesztcsík. Láthtóan nincsenek kiugró eredmények, csak a vízünk kemény egy kicsit.

Remélem, nem csesztem el mindent :)
 
Sziasztok!
Kezdőként kérdeznék néhány dolgot a barna algával kapcsolatban. Kb. 2 hete jelentkezett nálam is a probléma. Kb 1 hónapja megy az akvárium.
Akvárium:
Diversa Startup 60 (54l) ívelt front,
1x15w 6500K fénycső,
Claro 600 belső szűrő (600l/h) esőztető plusz keringtető funkció - így szemmel láthatólag nincs pangó része az akváriumnak
Hailea 50 W fűtés

Növények: Vallisneria spiralis és Cryptocoryne x willisii
Talaj: Egyszerű bazalt zúzalék

A növények levelein jelentkezett a barna alga, amire először azt hittem, hogy csak elhalni készülnek a levelek, mivel kicsit lehet, hogy többet csíptem le a cryptocoryne gyökeréből ültetéskor. Sajnos nem volt igazam, mivel mostanság is jelen van a probléma, a többi levélre is átterjedt. Nem fedi be teljesen a leveleket, de azárt látszik jócskán.
A víznek sincs kellemes szaga... Ma vittem a helyi kereskedésbe egy kis vízet tesztelni. Sera vízteszt volt, mégpdig tesztcsík. Láthtóan nincsenek kiugró eredmények, csak a vízünk kemény egy kicsit.

Remélem, nem csesztem el mindent :)

A barna alga indulo akvariumban - tudtommal - mindig megjelenik. Nekem brutalis mereteket oltott, meg az agyaggolyo aljzatot is ellepte. Aztan - ahogy igertek - kb. 2-3 het mulva magatol eltunt 3 nap alatt. En kapirgaltam a novenyekrol/kovekrol es osszeszivtam az aljzatrol. Ennyi eleg volt neki.
Igrtam a naplomban az indulo akvarium algasodasarol (nekem vagy 5-6 fele osszejott), szerencsere mindbol kulonosebb beavatkozas nelkul kigyogyult.
Itt talalod a bejegyzest (az oldal kozepen): https://akvakertesz.hu/threads/275c...gu-es-szuperkeskeny-igazi-kihivas.6674/page-6


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszönöm! Remélem, hamarosan nálam is megszűnik. Megpróbálom lekapargatni akkor én is. Jahh és bazi nagy respect az aksiért!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

3 hete indítottam egy 54-l-es akváriumot, sokadszorra is abba a problémába ütközöm hogy iszonyatosan elszaporodik a barna alga.
Az akváriumról amit tudni kell:

  • 54 L-es
  • Eheim Classic szűrő substrat pro szűrőanyaggal
  • JBL AquaBasis Plus növény táptalaj
  • Aquatic Nature Pro-Soil fedőtalaj
  • Odyssea Compact lámpa 50/65 36W
  • napi 1ml easycarbo, 1ml nitro, 0,5ml profito
Csatolom a képet hogy hogy néz ki.. Az akvárium jobb oldalában lévő növények szépen elkezdtek nőni az elmúlt 1-2 napban, de a többi mintha stagnálni.
Arra gondoltam hogy lehetséges hogy túltápoztam? (Mostanra már elkezdett lekopni a kövekről az alga, látszik hogy pusztul.. de a növények vajon miért stagnálnak?
Köszönöm előre a segítséget!



 

Attachments

  • 20170214v00ljiu9.jpg
    20170214v00ljiu9.jpg
    5.8 KB · Megtekintések: 21
  • 20170214v00l3d3kz.jpg
    20170214v00l3d3kz.jpg
    5.2 KB · Megtekintések: 21
Sziasztok!

3 hete indítottam egy 54-l-es akváriumot, sokadszorra is abba a problémába ütközöm hogy iszonyatosan elszaporodik a barna alga.
Az akváriumról amit tudni kell:

  • 54 L-es
  • Eheim Classic szűrő substrat pro szűrőanyaggal
  • JBL AquaBasis Plus növény táptalaj
  • Aquatic Nature Pro-Soil fedőtalaj
  • Odyssea Compact lámpa 50/65 36W
  • napi 1ml easycarbo, 1ml nitro, 0,5ml profito
Csatolom a képet hogy hogy néz ki.. Az akvárium jobb oldalában lévő növények szépen elkezdtek nőni az elmúlt 1-2 napban, de a többi mintha stagnálni.
Arra gondoltam hogy lehetséges hogy túltápoztam? (Mostanra már elkezdett lekopni a kövekről az alga, látszik hogy pusztul.. de a növények vajon miért stagnálnak?
Köszönöm előre a segítséget!




Nem találtam a leírásban, hogy mikor volt utoljára vízcsere + algakaparás (ergo a képeken látott állapot - főleg a takarítható köveken, üvegen - mennyi idő alatt alakult ki).
Amúgy a barnaalga normális, minden új aksiban megjelenik. Nekem az fedőtalajt is ellepte. Aztán amint beállt az egyensúly (4-6 hét) 2-3 nap alatt el is tűnt nyom nélkül. Addig kaparni kell, ahonnan lehet.
Tápozás oldalon hiányolom a makro elemeket. A ProFito csak mikrot tartalmaz.
Két posttal fentebb adtam egy linket a naplómhoz. A 6. oldalon egy hosszú postban leírtam, nálam milyen algajárás volt, mire beállt. A barna az első a sorban, és mind közül a "legbarátságosabb".
 
Nem találtam a leírásban, hogy mikor volt utoljára vízcsere + algakaparás (ergo a képeken látott állapot - főleg a takarítható köveken, üvegen - mennyi idő alatt alakult ki).
Amúgy a barnaalga normális, minden új aksiban megjelenik. Nekem az fedőtalajt is ellepte. Aztán amint beállt az egyensúly (4-6 hét) 2-3 nap alatt el is tűnt nyom nélkül. Addig kaparni kell, ahonnan lehet.
Tápozás oldalon hiányolom a makro elemeket. A ProFito csak mikrot tartalmaz.
Két posttal fentebb adtam egy linket a naplómhoz. A 6. oldalon egy hosszú postban leírtam, nálam milyen algajárás volt, mire beállt. A barna az első a sorban, és mind közül a "legbarátságosabb".


Heti egyszer cserélek vizet (15 L-t). A Nitro az kevés lenne Makronak? Világítás napi 7,5 óra elég?
 
Heti egyszer cserélek vizet (15 L-t). A Nitro az kevés lenne Makronak? Világítás napi 7,5 óra elég?

A vizcsere altalaban 50% hetente. A vilagitas osszetettebb - altalaban 7 ora eleg, nagyobb kerdes, hogy milyen eros (legalabb 40-50 lumen/literre szukseg van altalaban novenyes aksiban).
A vilagitasrol is irtam a naplomban egy nagyobb postot. Sok dolgot kell egyensulyba hozni / tartani, az algakat ezek egyuttese tartja kordaban...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hirtelen megjelent nálam a barna alga. kb3-4 nap alatt alakultak ki a telepek az akvárium már megy egy ideje, eleinte üresben járattam, se növény se táp. Aztán 50% vízcsere után mentek bele a növények Green Aqua Micro/macro előírás szerint 1ml/20liter/nap adagolás. adatok: valós vízmennyiség kb 150liter,Napi 10 óra világítás: 4x39w T5 fénycső (2x10000k Aqua Medic és a 2 gyári Odyssea cső 6500k+ plant) A víz viszonylag kemény 11-12 Kh sajnos ezen jelenleg változtatni nem tudok, gondolkodom a lehetőségeimen(itt majdnem esélytelen) Dc szép zöld Co2:3 bubi/sec reaktoros beoldás, 2 db vödrös szűrő megy egyik 1000L/h mechanikai-biológiai töltet(ez megy 2és fél hete) másik 600L/h ez friss beüzemelés és tisztán biológiai töltet.Talaj JBL növénytáp és Manado.
Amit eddig tettem: hőmérsékletet csökkentettem 24C fok környékére, vízcsere volt 50%, leszedtem a háttérről az algát amit tudtam (merthogy DIY hátteres az akvárium) Tudom nem ideális a kertészkedéshez, de tanulni jó lesz ;))
Van esetleg amit így hirtelen megtehetek még? Vagy majd az idő megoldja....?:)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Ha NO2, NO3 értékek rendben vannak akkor már mehetnek az akváriumba a takaritók!
Azok el fogják intézni ezt a fajta algát! Tehetsz bele Otokat, Amanokat, Rohamsisak és Teknős csigát.
Idővel ez a fajta alga visszaszorul, beáll a szűrésed nem lesz gond.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Ha NO2, NO3 értékek rendben vannak akkor már mehetnek az akváriumba a takaritók!
Azok el fogják intézni ezt a fajta algát! Tehetsz bele Otokat, Amanokat, Rohamsisak és Teknős csigát.
Idővel ez a fajta alga visszaszorul, beáll a szűrésed nem lesz gond.
Félek még beletenni garnélát, semmiféle vízkezelő szert nem használtam, nem lehet, hogy még korai kicsit ?(n):nailbiting:
 
Huh nálam a növényeket lepte el a barna csúfság, de már 1 hónapja nem tudok szabadulni tőle.... törölgetem a leveleket és másnap visszajön
 
Szilikátok jelenléte esetén mit lehet tenni. Egyelőre csak tipp, hogy ez a probléma.
Jelenleg ½ RO és ½ csapvíz van az akiban. A csapvizet pihentetni szoktam min. 24 órát majd teszek bele aquatant. Így kerül bele.
Láttam van JBL SilicatEx szűrőanyag, kicsit drágállom. Más megoldás?
Persze előbb be akarom méretni, hogy tényleg ez-e a gáz.
Másik tippem, nitrát foszfát...
Sajna egyikhez sincs tesztem...
 
Szilikátok jelenléte esetén mit lehet tenni. Egyelőre csak tipp, hogy ez a probléma.
Jelenleg ½ RO és ½ csapvíz van az akiban. A csapvizet pihentetni szoktam min. 24 órát majd teszek bele aquatant. Így kerül bele.
Láttam van JBL SilicatEx szűrőanyag, kicsit drágállom. Más megoldás?
Persze előbb be akarom méretni, hogy tényleg ez-e a gáz.
Másik tippem, nitrát foszfát...
Sajna egyikhez sincs tesztem...
A csapvízzel is viszel be szilikátot. Amúgy ha nincs teszted akkor nem tudhatod hogy ez okozza-e a bajt. Csak találgatsz de lehet hogy rossz irányba. Ha víz paraméterekbe bele akarsz menni akkor szerezz be teszteket mindenképp.
 
A csapvízzel is viszel be szilikátot. Amúgy ha nincs teszted akkor nem tudhatod hogy ez okozza-e a bajt. Csak találgatsz de lehet hogy rossz irányba. Ha víz paraméterekbe bele akarsz menni akkor szerezz be teszteket mindenképp.
"Persze előbb be akarom méretni, hogy tényleg ez-e a gáz."

[emoji56] [emoji6]
 
Azt is vágom, hogy a vízzel is kerülhet bele (meg zeolitos szűrő anyagból).
Pont ezért kérdeztem, hogy ha ez van, milyen lehetőségek vannak...
 
Huh nálam a növényeket lepte el a barna csúfság, de már 1 hónapja nem tudok szabadulni tőle.... törölgetem a leveleket és másnap visszajön
Szia!

Én is eléggé megszenvedtem a barna algával, tisztogattam a leveleket, köveket, de mindig visszatért, nyilván nem volt rendben valami a "bio"-val. Sűrűbben cseréltem vizet, minden vízcsere után nyomtam a bontó bacikat a vízbe, és beszereztem néhány amano garnélát és törpe szívóharcsát. 1-2 hét alatt nagyon szépen rendbe rakták az akváriumot, azóta nyoma sincs a barna algának. Helyette lett fonal algám, de az a saját rendszertelen tápozásomnak volt köszönhető, de ez már egy másik sztori. Szóval, mielőtt mindenféle szereket locsolnál a vízbe, szerezz be egy pár halat/rákot és ők elvégzik, amit kell.
 
Back
Oldal tetejére